Warszawa moja stolica

Książka jest w twardej okładce, ma 48 stron bogato ilustrowanych. Znajdziemy tutaj w bardzo ciekawy sposób opisane aż 22 miejsca, które możemy odwiedzić będąc w Warszawie. A to może wybierzemy się na Stare Miasto, a może odwiedzimy Lotnisko Chopina, a potem przejdziemy się po Moście Świętokrzyskim, gdzie niedaleko znajduje się słynny Pomnik Syrenki? Każde miejsce nie dość, że jak już wcześniej wspomnieliśmy jest przedstawione w interesujący dla dziecka sposób to zawiera jeszcze dodatkową ciekawostkę w stylu: "Czy wiesz, że...".

Zapraszam na pełną recenzję:

Znacie już Maksa i Emilkę, to rodzeństwo, które opiekowało się psem cioci.

Teraz zabiorą Was na wycieczkę po naszej stolicy, Warszawie.
Książeczko – przewodnik stworzony tak, by zainteresować najmłodszych atrakcjami, które znajdziemy w Warszawie.
W przewodniku mamy opisane, ponad dwadzieścia miejsc godnych odwiedzenia. Każde do tego bardzo ciekawie opisane. Jak twierdzi autorka i ja podpisuje się pod tym, w Warszawie nie da się nudzić.

Możemy zwiedzać Stare Miasto czy Zamek Królewski. Są ciekawe muzea i teatry czy parki nauki, gdzie nawet najmłodsi będą zaciekawieni.

Znajdziemy tam wiele zielonych parków, ogrodów botanicznych czy fontann. np. w Multimedialnym Parku Fontann jest ich ponad 300.

A czy wiedzieliście, że na dachu budynku Teatru Wielkiego założono pasiekę? Widocznie Warszawa podoba się nie tylko ludziom, ale i pszczoły chętnie odwiedzają stolicę.

Dzięki przewodnikowi dowiedziałam się, że w Pałacu Kultury i Nauki znajduje się Muzeum Domków dla Lalek.

Jestem także bardzo ciekawa wizyty w Centrum Nauki Kopernik. Wiem, że cała rodzina będzie się świetnie bawić.

Już od paru lat planujemy zwiedzanie stolicy, myślę, że w przyszłym roku uda się, a ta książeczka pomoże nam to osiągnąć.

Znacie już Maksa i Emilkę, to rodzeństwo, które opiekowało się psem cioci.

Teraz zabiorą Was na wycieczkę po naszej stolicy, Warszawie.

Planując jakąś wycieczkę, warto zapoznać się z miejscami, które warto odwiedzić. Każdy Polak powinien odwiedzić stolicę, którą jest Warszawa.

Wydawnictwo RM podarowało mi i moim dzieciom książkę pt. „Warszawa. Moja stolica". Książka została napisana przez Annę Paczuska, a piękne ilustracje stworzyła Elżbieta Moyski.

Przed zwiedzaniem warto dowiedzieć się coś o miejscach, do których zmierzamy, książka wspaniale
opisuje zakątki warte odwiedzenia.

Przewodnikami po stolicy Polski jest dwoje dzieci-Maks i Emilka. Dzieci oprowadzają czytelników po najpiękniejszych i najbardziej znanych miejscach miasta. Pokazują i opowiadają o wspaniałym Parku multimedialnym Fontann, zwracają uwagę na wspaniałe wieżowce czy też Pałac Kultury i Nauki. Oprowadzają nas po wspaniałych pomnikach, których nie można pominąć, odwiedzając stolicę. Na wspaniałych kartkach książki oglądamy Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik syrenki czy też godny uwagi most Świętokrzyski. Dzieci proponują także zwiedzenie Muzeum Narodowe, Muzeum Powstania Warszawskiego także odwiedzenie Teatru Wielkiego.
Na koniec dzieci proponują trochę rozrywki w warszawskim ZOO. Można tam zobaczyć zwierzęta z całego świata. Nie zapominajmy także o wspaniałym ogrodzie botanicznym w Powsinie. Znajdziemy tam najpiękniejsze rośliny z Polski, a także całego świata.
To książka przeznaczona jest dla dzieci niezależnie od wieku, gdyż każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Na 48 stronach opisane są 22 miejsca, o których nie można zapomnieć, odwiedzając Warszawę. Książka napisana jest dużą, przejrzystą czcionką z pogrubieniem ważnych informacji. Już nie mogę doczekać się rodzinnej wycieczki do stolicy. Gorąco polecam.

Przed zwiedzaniem warto dowiedzieć się coś o miejscach,...

cała opinia wraz ze zdjęciami na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Dwójka sympatycznych bohaterów, Maks i Emilka pokazują nam Warszawę, lecz tak dyskretnie, gdzieś z boku, że właściwie nie czujemy ich obecności. Jednak cały czas są z nami i nie obawiamy się, że zgubimy drogę, albo ominiemy jakieś ważne miejsce.

Rozpoczynamy wycieczkę na Starym Mieście, zwanym także Starówką. Oczywiście Zamek Królewski jest następny, a później podążamy jedną z najstarszych i najpiękniejszych ulic Warszawy - Krakowskim Przedmieściem aż do Pałacu Prezydenckiego.
Chcecie dowiedzieć się czegoś o Teatrze Wielkim? Bardzo proszę: dokładny opis wnętrz oraz spektakli, które można tam obejrzeć. Co więcej, jako ciekawostkę podano informację o tym, że w teatralny sklepiku można kupić słoiczek miodu z pasieki, która znajduje się na dachu teatru!! A to niespodzianka!
Jak powstał i co upamiętnia Grób Nieznanego Żołnierza , co zobaczycie w Muzeum Narodowym i jak to było z Pałacem Kultury i Nauki - tutaj poznacie wiele ciekawostek z przeszłości
Ale to, że na pałacu znajduje się drugi co do wielkości zegar Europy, mnie osobiście zaskoczyło. Większy jest tylko Big Ben w Londynie.
Przechodzimy do nowoczesnej części miasta. Kto w ostatnich latach nie bywał w stolicy, pewnie nawet nie spodziewa się aż tak wysokich wieżowców. Warszawskie drapacze chmur maja ponad czterdzieści pięter. lotnisko dla helikopterów na dachu oraz znanych mieszkańców, jak choćby nasi piłkarze.
Multimedialny Park Fontann, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Sejm, Lotnisko Chopina, ogród zoologiczny i botaniczny. Wszystkie te miejsca zwiedzicie wraz z naszymi książkowymi przewodnikami.
Oczywiście nie zapominamy o rzece Wiśle - jej poświęcony jest odrębny rozdział.
W sumie ponad dwadzieścia opowieści o poszczególnych atrakcjach i miejscach w Warszawie i okolicy.
A co rusz coś zaskakującego. Kolejna ciekawostka, o której nie miałam pojęcia, w pobliżu Pałacu w Wilanowie, przy kościele św. Anny, wisi na łańcuchu kość mamuta. Skąd i dlaczego akurat tam? Dowiecie się z tej wspaniale wydanej książeczki.
Ponadto oczywiście mnóstwo wiedzy oraz informacji, pomagających ustalić prawdziwy plan zwiedzania naszej stolicy. A pogrubiona czcionka zwraca uwagę na te fragmenty tekstu, które warto zapamiętać i mieć na względzie, przy planowaniu trasy.
Po tej lekturze mam ochotę wybrać się do Warszawy na wielkie rodzinne zwiedzanie!

cała opinia wraz ze zdjęciami na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Rozpoczynamy wycieczkę na Starym Mieście, zwanym także...

• Egzemplarz recenzecki
  • Dla dzieci i nie tylko
  • Wielokrotnego Użytku
  • Uczy I Pomaga

Dodaj cytat z książki Warszawa moja stolica