Warszawa moja stolica

Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
9 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Warszawa moja stolica
SwiatToli

Warszawa to ważne miejsce dla każdego Polaka. Byłam tam nie raz, przez jakiś czas również mieszkałam i wiem jedno, to piękne miasto, pełne wspaniałych miejsc. Uważam, że warto zaszczepiać miłość do stolicy, ciekawość, chęć poznania od najmłodszych lat. W moje ręce trafiła niedawno książka #WydawnictwaRM pt. „Warszawa moja stolica” autorstwa Anny Paczuska. To książka przeznaczona dla dzieci...

W moje ręce trafiła niedawno książka #WydawnictwaRM pt. „Warszawa moja stolica” autorstwa Anny Paczuska. To książka przeznaczona dla dzieci niezależnie od wieku, gdyż każdy znajdzie dla siebie coś interesującego, począwszy od pięknych rysunków autorstwa Elżbiety Moyski poprzez treść bardzo interesującą i wręcz wyzwalającą chęć zobaczenia tego wszystkiego na własne oczy.
Bohaterami książki są Maks i Emilka, którzy oprowadzają czytelnika po stolicy. Na 48 stronach opisane są 22 miejsca, o których nie można zapomnieć odwiedzając Warszawę: Stare Miasto, Zamek Królewski, Most Świętokrzyski, Pomnik Syrenki, Lotnisko Chopina i wiele innych.
Książka napisana jest dużą, przejrzystą czcionką z wytłuszczeniem ważnych informacji. Ponadto, każde miejsce jest uzupełnione o ciekawostkę związaną z nim.

Książka naprawdę godna polecenia. Warszawa pokazana oczami dziecka, prezentująca piękne miejsca, objaśniająca wiele zagadnień, zaszczepiająca pasję odkrywania stolicy. To pozycja, której nie powinno zabraknąć w każdej biblioteczce, wartościowa i pięknie wydana.

Dzięki tej lekturze można zwiedzać Warszawę nawet w deszczowe dni.

swiattoli.blogspot.com

źródło opisu: https://swiattoli.blogspot.com/2018/07/warszawa-mo...(?)

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

joanna84z Żurawska | 2019-02-05

Planując jakąś wycieczkę, warto zapoznać się z miejscami, które warto odwiedzić. Każdy Polak powinien odwiedzić stolicę, którą jest Warszawa.

Wydawnictwo RM podarowało mi i moim dzieciom książkę pt. „Warszawa. Moja stolica". Książka została napisana przez Annę Paczuska, a piękne ilustracje stworzyła Elżbieta Moyski.

Przed zwiedzaniem warto dowiedzieć się coś o miejscach, do których zmierzamy, książka wspaniale
opisuje zakątki warte odwiedzenia.

Przewodnikami po stolicy Polski jest dwoje dzieci-Maks i Emilka. Dzieci oprowadzają czytelników po najpiękniejszych i najbardziej znanych miejscach miasta. Pokazują i opowiadają o wspaniałym Parku multimedialnym Fontann, zwracają uwagę na wspaniałe wieżowce czy też Pałac Kultury i Nauki. Oprowadzają nas po wspaniałych pomnikach, których nie można pominąć, odwiedzając stolicę. Na wspaniałych kartkach książki oglądamy Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik syrenki czy też godny uwagi most Świętokrzyski. Dzieci proponują także zwiedzenie Muzeum...

Ida | 2018-09-27
Przeczytana: 27 września 2018

cała opinia wraz ze zdjęciami na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com

Dwójka sympatycznych bohaterów, Maks i Emilka pokazują nam Warszawę, lecz tak dyskretnie, gdzieś z boku, że właściwie nie czujemy ich obecności. Jednak cały czas są z nami i nie obawiamy się, że zgubimy drogę, albo ominiemy jakieś ważne miejsce.

Rozpoczynamy wycieczkę na Starym Mieście, zwanym także Starówką. Oczywiście Zamek Królewski jest następny, a później podążamy jedną z najstarszych i najpiękniejszych ulic Warszawy - Krakowskim Przedmieściem aż do Pałacu Prezydenckiego.
Chcecie dowiedzieć się czegoś o Teatrze Wielkim? Bardzo proszę: dokładny opis wnętrz oraz spektakli, które można tam obejrzeć. Co więcej, jako ciekawostkę podano informację o tym, że w teatralny sklepiku można kupić słoiczek miodu z pasieki, która znajduje się na dachu teatru!! A to niespodzianka!
Jak powstał i co upamiętnia Grób Nieznanego Żołnierza , co zobaczycie w Muzeum Narodowym i jak to było z Pałacem Kultury i Nauki - tutaj poznacie...