Nie ma jak u mamy

Okładka książki Nie ma jak u mamy Magdalena Witkiewicz Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Nie ma jak u mamy
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia Cykl: Dobre myśli (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Dobre myśli (tom 4)
Filia
2018-09-19
2018-09-19
literatura polska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje rodzinne spotkanie uczucie współczesna kobieta

Okładka książki Cymanowski Młyn Stefan Darda, Magdalena Witkiewicz
Cymanowski Młyn Stefan Darda, Magda...
Okładka książki Pudełko z marzeniami Alek Rogoziński, Magdalena Witkiewicz
Pudełko z marz... Alek Rogoziński, Ma...
Okładka książki Zakochane Zakopane Agnieszka Krawczyk, Krystyna Mirek, Anna H. Niemczynow, Magda Stachula, Anna Szczypczyńska, Karolina Wilczyńska, Magdalena Witkiewicz
Zakochane Zako... Agnieszka Krawczyk,...

Wszędzie dobrze, ale u mamy najlepiej

Autorka jest jedną z moich ulubionych pisarek. I pod względem pióra i pod względem jej poczucia humoru.
Kiedyś postawiłam sobie za cel, przeczytanie wszystkich jej książek. Jeszcze mi się to nie udało ;)

"Nie ma jak u mamy" czytałam już jakiś czas temu. Około 1,5 miesiąca temu i niestety, ale nie za wiele z niej pamietam. Dlatego nie jest to książka, która zapadła mi szczególnie w pamięć i zrobiła "wow".

Cóż więcej można napisać. Moja pamięć zawodzi ;)

Mam wrażenie, że najsłabsza z serii o Milaczku. Ale da się przeczytać. Słodka z happy endem. Jak zwykle:)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Brak mi zakończenia. Czuję się taka pozostawiona w najmniej oczekiwanym momencie.

Polecam każdemu, lekka i przyjemna książka odskocznia od dnia codziennego

A taką ciotkę Zofię każdy by chyba chciał mieć.

Polecam każdemu, lekka i przyjemna książka odskocznia od dnia codziennego

A taką ciotkę Zofię każdy by chyba chciał mieć.

1964

Kto pokochał Milaczka, to musi poznać tę książkę! To historia, która natychmiast poprawia samopoczucie. Ciepła, przesympatyczna, życiowa. Napisana lekko i wyjątkowo przystępnie. Jak macie zły humor, to koniecznie po nią sięgnijcie.

Ciepła, lekka powieść o tym co w życiu ważne i mniej. Polecam każdemu. A taką ciotkę Zofię każdy by chyba chciał mieć.

Książka słodka, dzieje się w mieście, w którym miałam okazję mieszkać jako młoda kobieta. Losy kobiet splecione sprytnie. Szkoda, że ta słodkość jest taka wyraźna. To zdecydowanie książka nierealna, taka na pocieszenie na jedno popołudnie. Przyznam, że podsumowanie, że nia ma jak u mamy jest... jakby to ująć? Niestosowne? Wiele kobiet nie miało szansy mieć super mamy, ale ich życiu nie brakuje ciepła, przyjaciół, kochająych dzieci i po prostu szczęścia. Nie mierzy się go rosołem i telefonami od mamy...

Mila, dobra, symaptyczna. Taka odmóżdżajaca przyjemna lektura. Nie wymaga z duzo od czytelnika i czyta sie milo i przyjemnie. Pozytywna rozrywka na plaze lub na deszczowo- depresyjne wieczory

Stało się. Seria dokończona. Z jednej strony szkoda, z drugiej dobrze jest znać całość. Kto tu trafi za czytelniczymi dylematami? Milaczka powinien przeczytać każdy, kto lubi lekkie historie. Wzruszające i zabawne.

Milenka bardzo stara się być stateczna i poukładana. Jest oddana swojej rodzinie. Ale jak to w życiu bywa plany planami, marzenia marzeniami a codzienność rządzi się własnymi prawami. Nie inaczej jest tutaj. Chociaż kobieta robi, co może napotyka różne niespodzianki na swojej drodze. Potomstwo przynosi wiele radości, ale nie jest potulne i ciche. Wręcz przeciwnie. Kłótnie pod dachem domu Milaczka są jak najbardziej obecne. Dzieci ścigają się w zdobywaniu uwagi matki. Jacek nie zawsze staje na wysokości zadania. Jemu życie również wymyka się spod kontroli. Dobrze, że jest Zofia Kruk. Mistrzyni ogarniania...
Co ponadto?
Milenka, przy okazji nowej pasji, zawiera nowe znajomości. Czy nie zagrożą rodzinie?

„Nie ma jak u mamy” to powieść, która pokazuje, że życie na łonie rodziny nie musi nierozerwalnie łączyć się z nudą. Wręcz przeciwnie. Jeśli tylko nie brakuje wiary w siebie i samozaparcia, kobieta wspina się na wyżyny, żeby tylko zawalczyć o chwilę dla siebie. A ta potrafi zdziałać wiele dobrego nie tylko w jej życiu, ale ma też pozytywny wpływ na ludzi wokół.
W przypadku tego tytułu dopatrzyłam się tylko jednego minusu. Dlaczego jest taki krótki? Szkoda, bo Panią Witkiewicz to mogłabym czytać i czytać...
Bardzo polecam. Zrelaksujecie się przy niej, odetchniecie i złapiecie wiatr w żagle. Życie jest za krótkie, żeby spędzać go monotonnie. Mam nadzieję, że losy Milenki nie jednego jeszcze zmotywują.
I naprawdę... Nie ma jak u mamy!

Ciepła, optymistyczna i lekko humorystyczna opowieść. Miła lektura i tyle.

Ciepła, optymistyczna i lekko humorystyczna opowieść. Miła lektura i tyle.

• Magdalena Witkiewicz