Nie ma jak u mamy

Okładka książki Nie ma jak u mamy Magdalena Witkiewicz Patronat LC
Okładka książki Nie ma jak u mamy
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia Cykl: Dobre myśli (tom 4) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Dobre myśli (tom 4)
Filia
2018-09-19
2018-09-19
literatura polska odmiana losu poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje rodzinne spotkanie uczucie współczesna kobieta

Okładka książki Biuro M Alek Rogoziński, Magdalena Witkiewicz
Ocena 6,8
Biuro M Alek Rogoziński, Ma...
Okładka książki Zakochane Zakopane Agnieszka Krawczyk, Krystyna Mirek, Anna H. Niemczynow, Magda Stachula, Anna Szczypczyńska, Karolina Wilczyńska, Magdalena Witkiewicz
Ocena 7,0
Zakochane Zako... Agnieszka Krawczyk,...

Oficjalne recenzje i

Wszędzie dobrze, ale u mamy najlepiej

Link do recenzji

5750 654 406

Cudownie optymistyczna, niemal bajkowa opowieść o zupełnie nie baśniowym życiu kobiet w różnym wieku. Milaczek dojrzalszy, bohaterowie nowi, problemy , niestety, tak samo życiowe i namacalne... Magdalena Witkiewicz od lat jest w gronie moich ulubionych autorów i z książki na książkę utwierdzam się, że dobrze wybrałam.

Kiedy życie przytłacza, kiedy głowa nie przyjmuje ciężkich lektur, kiedy masz dość chorób i depresji otaczających cię ze wszystkich stron, kiedy dla odmiany chcesz znaleźć się w świecie pełnym ciepła, przyjaźni i miłości, co robisz? Wracasz do starych kątów, do starych przyjaciół, do tej atmosfery, która otula cię niczym najcieplejszy kocyk, wyłączasz myślenie i dajesz się ponieść. To dała mi lektura cyklu „Dobre myśli” Magdaleny Witkiewicz. Tę czystą rozrywkę i oderwanie się od tego, co otacza mnie na co dzień, zagwarantowały mi moje stare, lecz niezapomniane przyjaciółki: Milena zwana Milaczkiem, która ma troszeczkę ponad trzydzieści lat i troszeczkę za dużo kilogramów, za to serce takie w sam raz; Zuza zwana bachorem, niezwykle rezolutna siedmiolatka, która niejednego dorosłego zapędzi w kozi róg i Zofia Kruk, czyli ciocia Zosia, która ma tylko troszeczkę nieco ponad pięćdziesiąt lat, ale to tylko w dowodzie osobistym 😊 Oczywiście w kolejnych częściach cyklu pojawiają się kolejni bohaterowie, jednakże ta trójca plus arystokratyczny pies Parys Antonio, zżerający wszystko, co mu pod pysk podleci są jedyne i niepowtarzalne.

Cykl „Dobre myśli” polecam na czas, kiedy macie wszystkiego dość, kiedy chcecie oczyścić umysł, pośmiać się w głos, kiedy chcecie przenieść się do świata, w którym świeci słońce.

Na cykl składają się następujące tytuły:

1. Milaczek
2. Panny roztropne
3. Szczęście pachnące wanilią
4. Nie ma jak u mamy

Wszystkie ukazały się nakładem Wydawnictwa Filia.

Super książka super się czytało wciąga od początku ..polecam tę książkę ...jest super !!

Najlepsza część z całej serii. Milaczek w wersji dojrzalszej o wiele bardziej mi się podobał aniżeli rozchwiana emocjonalnie stara panna.
Szkoda, że autorka "nie pociągnęła" losów bohaterów z trzeciej części, ani nie wspomniała słowem "co u nich". Nowi bohaterowi są również sympatyczni. Polecan.

Zdecydowanie najlepsza część. Siła, humor i wdzięk. Cała seria powodowała mój uśmiech ale momentami też chwilę refleksji. Będę tęsknić za Milaczkiem i jej niezwykłą rodziną.

Ostatni tom z serii "przygód" Milaczka i osób z nią mniej lub bardziej ściśle powiązanych. Książka dla poprawienia humoru, a nie jakichś rad terapeutycznych, tematyka pokazana w sposób lekki, no i powierzchowny. W tej serii raczej nie chodziło o analizę trudnych tematów, ale dodanie otuchy i czasem wzruszenia nas, kobiet czy wywołanie uśmiechu na twarzy. Gdyby w życiu było tak prosto, ech...

Lektura dla niewymagających. Milenki, Zuzki i Stasiulki nie są dla mnie, chciałabym mieć jakąś refleksję po przeczytaniu, ale jej nie mam :(
Warsztatowo sprawnie zebrana garść stereotypów.

Warsztatowo sprawnie zebrana garść stereotypów.

Pełna przygód, pełna radości i miłości książka. Polecam serdecznie

Pełna przygód, pełna radości i miłości książka. Polecam serdecznie

Miłe zakończenie całej serii.

Miłe zakończenie całej serii.

Że #niemajakumamy to ja wiem najlepiej 😍 moja Mama jest najwspanialszą osobą na ziemi!

Nigdzie nie odpoczywam tak bardzo jak u niej. Nigdzie obiad nie smakuje tak dobrze, jak u niej i nigdy nikt nie stoi za mną murem tak jak ONA - MOJA MAMA 💖

Wracając do książki, jak poprzednie, tą czytało się równie szybko i przyjemnie. Na koniec oczywiście nie obyło się bez wzruszenia 🤷‍♀️😁 Historia opowiada o miłości ogólnie, ale również o miłości matek do dzieci i odwrotnie. Jest to pozycja przekazująca dużo ciepła i dobrej energii, mimo trudniejszych chwil, które miewali bohaterowie.

Ale co najważniejsze, w tej części było więcej moich ulubionych postaci - Milaczka, Zofii i Bachora 😁

Całą serię #dobremysli polecam każdemu kto chciałby przeczytać coś lekkiego i pokrzepiającego serce. Te książki właśnie takie są. Duża doza poczucia humoru, ale też ważnych słów i złotych rad.

Co tu dużo mówić. Ja jestem nimi oczarowana i serdecznie Wam polecam 🥰