Wyzwanie czytelnicze LC

Love line II

Cykl: Love line (tom 2)
Wydawnictwo: Novae Res
romans, miłość, psycholog, audycja, radio,
Mirror_of_soul

"Znacznie łatwiej jest udawać miłość, niż ukryć, że kogoś kochasz" Bethany McCallum chciałaby, aby jej życie znowu stało się normalne. ale czy to możliwe, skoro jej ukochany, Matthem Hansen, za kilka miesięcy bierze ślub z córką magnata medialnego, były mąż chce powrotu, a w dodatku nowa praca w "Newsweeku" zaczyna się od szantażu, za którego sprawą Bethany i Matt są zmuszeni współpracować...

"Znacznie łatwiej jest udawać miłość, niż ukryć, że kogoś kochasz"

Bethany McCallum chciałaby, aby jej życie znowu stało się normalne. ale czy to możliwe, skoro jej ukochany, Matthem Hansen, za kilka miesięcy bierze ślub z córką magnata medialnego, były mąż chce powrotu, a w dodatku nowa praca w "Newsweeku" zaczyna się od szantażu, za którego sprawą Bethany i Matt są zmuszeni współpracować ściślej niż kiedykolwiek wcześniej?

Czy zawodowa relacja będzie funkcjonować, skoro oboje zdają sobie sprawę z napięcia, jakie pojawia się między nimi? I czy profesjonalizm wystarczy, aby zachowali dystans?

Gdy tajemnice z przeszłości wyjdą na jaw, może się okazać, że stare grzechy mają długie cienie. Czy za ich sprawą miłość... zyska niespodziewanego sojusznika?

Wspaniali bohaterowie i wartkie dialogi - literatura kobieca w najlepszym wydaniu!

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Kasiek | 2018-11-12
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 09 listopada 2018

Druga część wiele wyjaśnia. Nadal nie brakuje intryg, niedopowiedzeń i tajemnic, jednak stopniowo wszystko wychodzi na prostą. Najbardziej jednak ubolewałam nad faktem, że tak długo musiałam czekać na kontynuację, a w związku z tym wielu faktów czy osób nie pamiętałam, dlatego polecam czytać obie części bezpośrednio jedną po drugiej, aby nie stracić wątku. Zazdroszę wszytkim, którzy jeszcze nie skosztowali tej czytelniczej uczty.

Luna | 2018-11-08
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 08 listopada 2018

LOVE STORY W STYLU HOLLYWOOD

Przyznam, że czytając drugą część losów Bethany i Matthew czułam się, jakbym oglądała amerykańską produkcję filmową, rodem z Hollywood. Autorka miała rozmach, ale również solidne podstawy, dzięki czemu wypadła wiarygodnie. Drugi tom nie pozwala na odpoczynek, i moim zdaniem, jest lepszy od pierwszego – gdyby nie konieczność snu, to przeczytałabym go jednym „ciągiem”.

„Bo pewien PR-owiec miał rację. Znacznie łatwiej jest udawać miłość, gdy jej nie ma… niż ukryć, że kogoś kochasz, gdy tak jest”.

Od bardzo dawna nie czytałam historii w podobnym stylu. Bo choć miłość niewątpliwie napędza akcję, buduje napięcie i wysysa z resztek egoizmu, to jednak proza życia dewastuje pozostałości złudzeń i każe twardo stąpać po ziemi. Nina Reichter, za licznymi obliczami miłości, przedstawia również kalkę społeczeństwa, która odzwierciedla różne metody postępowań, najrozmaitsze systemy wartości i kierunki rozwoju. Podążając za głównymi bohaterami, widzimy ich...

Pistacia_Vera | 2018-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2018

Autorka odchudziła część drugą przez co akcja znacznie przyspieszyła. obserwujemy jak proza życia codziennego i chęć zachowania się przyzwoicie zabija w ludziach szczęście. smutek wylewa się z bohaterki i bohatera od pierwszych stron. czytelnik rozumie ich wybory ale jednak współczuje. chciałby żeby życie bohaterów potoczyło się inaczej, więc czeka na zakończenie tej historii z obawą ale i nadzieją, że jednak uczucie zwycięży. zachęcam do przeczytania i sprawdzenia jak autorka zakończyła historie miłości Matthew i Bethany.

Anna | 2018-11-02
Przeczytana: 31 października 2018

„Love Line II” Niny Reichter to kontynuacja losów Beth i Matthew, bohaterów pierwszej części „Love Line”. Aż trudno uwierzyć, że to powieść polskiej autorki. Na wskroś amerykańska fabuła nie tylko za sprawą miejsca akcji czy też imion bohaterów. Inteligentna tak jak pierwsza część. Intrygująca i wciągająca jeszcze bardziej.
„Love Line II” to opowieść o skomplikowanej znajomości i pogmatwanej miłości z dużą dawką psychologii.
„W życiu są momenty, kiedy nadzieja pomaga, i są takie, kiedy nabiera zabójczych właściwości. Dorosłość polega na tym, żeby możliwie szybko odróżnić jedne od drugich.”

Czytelnik, który poznał już historię Beth i Matthew teraz za wszelką cenę dąży do happy endu nie mając pewności, że on nastąpi. Warto się przekonać. GORĄCO POLECAM!

MałaPisareczka | 2018-10-06
Przeczytana: 06 października 2018

Co warto podkreślić już na początku LOVE Line II jest jeszcze bardziej "amerykańska" niż jedynka. Za sprawą plastycznego stylu historia Beth i Matta przypomina mi świat za ekranem - amerykański sen, który, choć nieprosty, jest wciągający i angażujący; taki, po którym pozostaje ta nieznośna, wiercąca dziurę w sercu chęć, że ja - czytelnik - też chcę przeżyć podobną historię! Ale może od początku...

Nie chcę za wiele zdradzać z fabuły, ponieważ ci, którzy nie czytali jedynki, nie powinni czytać spoilerów, natomiast ci, którzy przeczytali pierwszą część, i tak nie uwierzą, w jaką stronę powędrowała ta historia. Mam wrażenie, że fabuła plotła się sama. Trochę jak w życiu: trochę przewrotnych decyzji, szczypta łez, gruchot śmiechu i do przodu. Życie przecież samo się nie przeżyje! Pod tym względem Nina Reichter nie zawodzi i oferuje istny roller coaster bez trzymanki. Wierzcie mi - po lekturze dwójki sekrety z jedynki stają się tym dotkliwsze i tak bardzo prawdziwe, że nie sposób nie...

Dominiqe83 | 2018-07-18
Przeczytana: 28 grudnia 2018

Elegancki styl, psychologiczne podłoże, nowojorski styl oraz bohaterowie, pomiędzy którymi aż kipi od emocji i których trudno nie pokochać! Taka jest LL2 i niezmiernie się cieszę, że Nina Reichter poobijała nieco moje czytelnicze serce, by finalnie nakleić na nie plasterek. Polecam tę wyjątkową powieść obyczajową.

| 2018-10-31
Przeczytana: 31 października 2018

Love Line zakochałam się w pierwszej części i "tupałam nóżką" czekając na drugą część... podczas czekania przeczytałam wiele książek, kiedy dorwałam się wreszcie do drugiej części to miałam ciężki orzech do zgryzienia.
Jak zaczęłam czytać Love Line II pół książki zajęło mi na przypomnienie kto był kim i jaką rolę odgrywał. Po drugie tu już nie było nowością, ciekawostką w postaci trików PUA i już każdy wie o co chodzi i liczy na coś nowego, coś innego i czasami może się przeliczyć ( przynajmniej tak było w mojej sytuacji).
Czy miłość Bethany i Matta a raczej jej brak może spowodować aby książka była ciekawa? Dla mnie nie, w pierwszej części ja byłam zakochana w ich relacji w tej części mnie nudziła... Patrzenie na nich jak się męczą bo choć chcą być ze sobą to nie mogą nie była czymś dla mnie ciekawym.
Podsumowując książka ma "smaczne" zakończenie ale to nie wystarczy dla mnie aby książkę ocenić jako wybitne arcydzieło. Jest dobra, ma swoje miłe momenty i chyba tylko...

KobieceRecenzje365 | 2018-10-30

Na Love Line II musiałam czekać aż rok. Ale wiecie co? Było warto!

Pierwszy tom zakończył się tak, że miałam ochotę zabić autorkę. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak byłam wkurzona i jakie epitety wymykały się z moich ust. Na swoje nieszczęście musiałam czekać, aż rok, by poznać dalsze losy Bethany i Matta i by przekonać się, czy ich historia będzie miała happy end. Teraz już wiem, jaki los zgotowała dla nich autorka, ale oczywiście milczę jak zaklęta, by nie popsuć Wam przyjemności z czytania. W sumie to chyba zazdroszczę wszystkim, którzy dopiero teraz poznają tę historię, bo jej lektura była dla mnie istną literacką ucztą i zapewne jeszcze nie raz do niej powrócę.

"W życiu są momenty, kiedy nadzieja pomaga, i są takie, kiedy nabiera zabójczych właściwości. Dorosłość polega na tym, żeby możliwie szybko odróżnić jedne od drugich."

W tym tomie akcja zaskakująco przyśpiesza, w życiu bohaterów cały czas coś się dzieje. Pojawiają się nowe zawirowania, drugie szanse i kolejne...

werka777 | 2018-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2018

AMERYKAŃSKI KLIMAT
W ramach wstępu zacznę może od klimatu powieści, niecodziennie jak na mnie, ale tutaj środowisko tak wyraźnie daje o sobie znać, że nie mogłabym postąpić inaczej. Zdążyliście już pewnie zauważyć, że polska pisarka wprowadziła w fabułę bohaterów z angielskimi imionami. Tłem rozgrywanej akcji jest zaś Nowy Jork i tak, jak na co dzień fakt sztucznego amerykanizowania literatury polskiej mnie irytuje, tutaj czułam zupełnie coś innego. Jakby książkę napisała zagraniczna autorka. Praca dziennikarza dla znanej marki, zagraniczne nawyki, to wszystko zdecydowanie ze sobą współgra. Dlaczego tym razem jest tak inaczej? Czemu mam do całości tak pozytywne nastawienie? Okazuje się, że cały kunszt tego sukcesu tkwi w szczegółach, do których Nina Reicher przywiązuje ogromną uwagę. W tej części pojawia się zdecydowanie mniej opisów, aniżeli w poprzedniczce, a jednak już same dialogi przesiąkają zagranicznym klimatem. I nie zdziwił by mnie fakt, gdyby ktoś powiedział, że pisarka...

Pośredniczka | 2018-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2018

Jeszcze zanim skończyłam czytać „Love Line” wiedziałam, że z całą pewnością sięgnę po kolejne pozycje autorki. Pierwsza część mimo trudnych początków sprawiła, że bardzo zżyłam się z bohaterami i byłam ciekawa czy uda im się osiągnąć kompromis.

„Love Line II"opowiada o dalszych losach bohaterów, tuż po tym, jak się rozstali, więc nie polecam sięgać po drugi tom, nie znając pierwszego. Tu autorka ograniczyła opisy do minimum i postawiła zdecydowanie na emocje. Podobnie jak w pierwszym tomie, relacje pomiędzy Mattem i Beth nie należą do najprostszych. Mimo wielkiego uczucia, które ich połączyło, para nie może być razem. Mają również problemy z komunikacją, co owocuje milionem niedomówień i komicznych sytuacji.

Byłam trochę zła na Matta i jego zachowanie. Zamiast słuchać intuicji, czy chociażby iść za głosem...