Ostatnia spowiedź - Tom III

Okładka książki Ostatnia spowiedź - Tom III Nina Reichter Patronat LC
Okładka książki Ostatnia spowiedź - Tom III
Nina Reichter Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Ostatnia spowiedź (tom 3) literatura piękna
literatura piękna
Ostatnia spowiedź (tom 3)
Letzte Beichte III
Novae Res
2014-10-22
2014-10-22

Okładka książki Zakochane Trójmiasto Adrian Bednarek, Augusta Docher, K.N. Haner, Anna Kasiuk, Jolanta Kosowska, Daniel Koziarski, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Nina Reichter, Anna Szafrańska, Małgorzata Warda
Ocena 7,1
Zakochane Trój... Adrian Bednarek, Au...
Okładka książki Pensjonat pod świerkiem Adrian Bednarek, Anna Kasiuk, Magdalena Knedler, Jolanta Kosowska, Daniel Koziarski, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Nina Reichter, Anna Szafrańska
Ocena 6,2
Pensjonat pod ... Adrian Bednarek, An...

Oficjalne recenzje i

Życie bywa okrutne!

Link do recenzji

2492 412 41

Choć zwykle nie płaczę podczas czytania, tym razem nie potrafiłam powstrzymać łez. Cała ta historia, to jak zaprzyjaźniłam się z bohaterami, jak przeżywałam wydarzenia razem z nimi, uczucie bycia gdzieś pomiędzy...
- dla mnie rewelacja! Pierwszy raz autor fikcyjną fabułą wywołał we mnie tak skrajne emocje. Cała trylogia należy do moich ulubionych!

Nie wrzystko musi mi się podobać.

Nie wrzystko musi mi się podobać.

Kiedy myślałam, że wszystko się układa autorka postanowiła, że będzie inaczej. Pokochałam całą serie ale nie jestem pewna co sądzę o zakończeniu... Po prostu tego się nie spodziewałam.

nie pamiętam już zakończenia.

nie pamiętam już zakończenia.

Książka powinna zakończyć sie na drugim tomie, bo trzeci był ciężki do zniesienia. A zakończenie? Gdybym czytała papierową książkę pewnie rzucilabym nią o ścianę, ale,że czytałam na kindlu jedynie odłożyłam go na szafkę nocną i poszłam spać. To nie tak miało być i ja sie nie zgadzam na to zakończenie. Ale cóż, mimo tego uwazam,ze autorka naprawdę świetnie opisuje emocje młodych ludzi.

Od początku tej serii nie rozumiałam głównej bohaterki, co prawda wolę inny typ kobiet, z pewnością silniejszych, pewnych siebie, a zdecydowanie szanujących się. Tą cześć zdecydowanie czytałam i nie dowierzałam sama sobie, że nadal brnę i to czytam, a historia wydała mi się absurdalna.
Zdecydowanie to nie jest ten typ romansu, który lubię i w którym potrafię się w czuć w bohaterów, jednak jeśli ktoś rozumie miłość która wybacza wszystko, ale w tym wypadku dosłownie wszystko to pewnie będzie zachwycony serią, mnie rozczarowała.
Wszystkie wątki które mogły być ciekawe, szantaż, porwanie to urywały się po paru stronach i już nic więcej się nie działo,a można było jest rozwinąć, nakręcić akcję.

Poczułam to. Czułam ze wszystkimi bohaterami razem i z każdym z osobna. Paleta uczuć, bólu i dojrzałość wśród bohaterów, którą otrzymaliśmy w tym tomie była w pewnym sensie uspokajająca i kojąca dla ducha.

Piosenka „Nearer my God to thee” nadała tej rozdzierającej serce scenie wręcz niewiarygodnej rzeczywistości. To moment, w którym nie da się nie współczuć z postaciami; długowyczekiwane katharsis.

Książka jest ciekawie zbudowana. Podobała mi się analiza dwóch braci- niby podobnych, jednakże tak bardzo różnych. Brade z czasem obnażał (wbrew woli) swoje wady, a u Toma ukazywał się jego udoskonalony wizerunek.
Muszę przyznać, że kibicowałam jemu i Ally, mimo pełnej świadomości relacji łączącej ją i Bradina. Na początku z jej strony nie czułam tak dużej miłości, jaką dążył ją Tom, jedynie namiętność i pożądanie. Nie brakowało oczywiście momentów, w których miałam ochotę potrząsnąć panią Rothfeld, głównie przez lekkomyślne i często zupełnie niepotrzebne, kierowane jakąś wewnętrzną potrzebą ranienie starszego brata. Chociaż tym razem podejmowane przez nią decyzje w większości trzeba uznać za rozsądne.

To zdecydowanie najbardziej burzliwa cześć trylogii. Akcja skacze, zmienia się niczym łamiące się fale na morzu sprawiając, że czytelnik płynie w tym ogromnym oceanie emocji. Finalnie historia odbyła się w zgodzie z niepokonanym przeznaczeniem, nieuchronnymi przypadkami losu, od których nie sposób uciec.

Ale jak to umarł w konia mnie zrobili miał być hapy end a tu co podmianka i trup . .. warta przeczytania naprawdę

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka, której zakończenie złamało mi serce i łzy lały się strumieniami. To zakończenie z tego rodzaju , że chce się napisać do autorki "Dlaczego to im zrobiłaś?!"

"Czasami muszą minąć całe lata, by potem w sekundę móc zrozumieć popełnione błędy". (str.349)

Ostatnia część, zdecydowanie najlepsza, mniej przesłodzona i płaczliwa, a bardziej dramatyczna. Zaczyna się sielsko i anielsko. Pojawiają się emocje, prowadzące w dwóch kierunkach, albo dochodzi się do celu, albo wybiera się błędną drogę. Kiedy wydaje się, że pełnia szczęścia jest w zasięgu ręki, domek z kart z takim trudem ułożony zaczyna się rozpadać.

"Ze wszystkich rzeczy wiecznych, miłość trwa najkrócej". (str.41)

Związek, w którym miłość była wielka, lecz brakowało wzajemnego zrozumienia, tolerancji. Nie potrafili ze sobą rozmawiać, wyjaśniać swoje postępowanie, ufać sobie. Ranili się wzajemnie, zadawali sobie ból, by uśmierzyć własny.
Dopiero kiedy traci się ukochaną osobę, zaczyna się odczuwać, ile dla ciebie znaczyła, ile radości wniosła w twoje życie, ile pięknych i wspaniałych momentów razem się przeżyło. Pozostają tylko wspomnienia i pogrążanie się w rozpamiętywaniu ich.
Są silne osobowości, które po bolesnym ciosie potrafią się podnieść i rozpocząć życie od nowa, są też słabsze, które będą się nad sobą użalać i zatruwać życie innym.
Każdy z nich podejmował błędne, nieprzemyślane decyzje, które wydawały trujące owoce, paraliżujące swoim jadem.
Bezduszne prawa, jakimi się rządzi show-biznes, gdzie człowiek się nie liczy, jest pionkiem i maszynką do robienia interesów i nabijania kasy.