Love Line II

Okładka książki Love Line II
Nina Reichter Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Love line (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Love line (tom 2)
Novae Res
2018-10-26
2018-10-26
współpraca miłość zdrada kłamstwa związek pożądanie napięcie seks sekrety dystans profesjonalizm przeszłość

Okładka książki Zakochane Trójmiasto Adrian Bednarek, Augusta Docher, K.N. Haner, Anna Kasiuk, Jolanta Kosowska, Daniel Koziarski, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Nina Reichter, Anna Szafrańska, Małgorzata Warda
Ocena 7,1
Zakochane Trój... Adrian Bednarek, Au...
Okładka książki Pensjonat pod świerkiem Adrian Bednarek, Anna Kasiuk, Magdalena Knedler, Jolanta Kosowska, Daniel Koziarski, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Nina Reichter, Anna Szafrańska
Ocena 6,2
Pensjonat pod ... Adrian Bednarek, An...

Dosyć przeciętna książka, głównie przez to, że znając perspektywę tej laski, której ten kolo nie chciał, od początku wiedzieliśmy jak skończy się ta książka. Bohaterów jakoś szczególnie też nie udało mi się polubić, a początek wydawał mi się nieciekawy. Końcówka natomiast trzymała w napięciu, mimo swojej przewidywalności. Reasumując jest to raczej średnia seria, choć fanów romansu może bardziej zainteresować.

Cieszę się że jest druga część i zadowalające zakończenie. Tak samo przyjemnie się czytało jak pierwszą. Polecam

Na półkach: , , , , , ,

Właściwie to nie wiem, co czytałam bo w ogóle się nie wciągnełam, a raczej wynudziłam.

Polecam

Polecam

Długo szukałam określenia, ale chyba mam, książkowa telenowela. Coś ważnego ktoś ma coś powiedzieć "nagle dzwoni ważny telefon" x 10, tego nie powiem, tam nie pójdę. UPS ktoś coś źle usłyszał. Niezmiernie mnie to irytuje, tak jak ta cała książka. W zasadzie nie wiem kto tu by mógł coś znaleźć dla siebie, żaden wątek nie został dobrze poprowadzony.

Na półkach: , , , ,

Sięgając po tą kontynuację, chłonęłam pozytywne opinię z okładki książki i myślałam sobie "może rzeczywiście będzie lepsza od pierwszego tomu." Dla mnie jednak była zdecydowanie gorsza.
Poza stylem autorki, który naprawdę jest urokliwy i uważam za bardzo dobry, niewiele widzę tu pozytywów. Akcja się ciągnęła, główni bohaterowie podejmowali decyzje, by "postąpić słusznie", aby potem wszystko i tak posypało się jak domek z kart. Wszystko było mdłe i toczyło się z nostalgią w tle, jak powinno być w przypadku złamanego serca, ale... ale momentami było to po prostu przesadne i ich irracjonalne postępowanie nie wnosiło nic do powieści poza jej oczywistym przedłużaniem.
Zakończenie bardzo przewidywalne. Dość urokliwe, to na pewno, ale żeby tyle stron czekać na coś takiego... Eh.
Jestem naprawdę zawiedziona tą serią. Pierwszy tom dawał mi nadzieję na niebanalny romans, który nie schowa się pod banałami obyczajówek. No ale jednak... Mnie nie wciągnęła od pierwszej strony i nie zachwyciła.

Świetna książka, podobnie jak i cześć pierwsza. Trzyma w napięciu do końca i długo pozostaje w pamięci .Napisana prostym, ale bogatym językiem, dobrze przemyślana fabuła i wartka akcja, zapewniają doskonałą rozrywkę na wiele godzin.

W moim odczuciu jedna z lepszych obyczajówek jakie kiedykolwiek czytałam. Niebanalna, wciągająca... Aż szkoda, że historia kończy się na drugim tomie...

Druga część podobała mi się jeszcze bardziej niż pierwsza. Pełno akcji, wydarzeń. Do tego stopnia, że tak bardzo zżyłam się z tymi wszystkimi bohaterami, że żałuję braku trzeciego tomu.
A zakończenie... Ta historia kończy się w takim momencie, że... Naprawdę chętnie sięgnęłabym po trzeci tom, mimo że nie jestem fanką wielotomówek.
Polecam!
PS. Ale najpierw przeczytajcie "Love Line I", bo tom drugi to zdecydowanie bezpośrednia kontynuacja tego pierwszego.

Polecam!
PS. Ale najpierw przeczytajcie...

Przeczytałam z polecenia. Lubię książki obyczajowe, lubię rozbudowaną psychologię postaci, w Love line ani klasa społeczna bohaterów, ani sama linia fabularna nie należą do tych, które mnie interesują, jednak obydwa tomy wciągnęły mnie tak, że zaczęłam czytać, a po kilku godzinach skończyłam. Język łatwy w odbiorze, poprawny. Ta książka nie powinna mi się podobać a się podobała.Podoba mi się jak autorka manipuluje sztampowymi psychologicznymi i coachingowymi maksymami, jak sprawia, że narracja staje się autotematem do fabuły (a nie na odwrót). Telenowelowość wypadków nie razi wybrednego czytelnika, prawdopodobnie dlatego, że nie jest celem lecz środkiem.