Karminowe serce

Okładka książki Karminowe serce Dorota Gąsiorowska Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Karminowe serce
Dorota Gąsiorowska Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Między słowami literatura obyczajowa, romans
Między słowami
Znak Literanova
2018-09-24
2018-09-24

Wzruszająca powieść powoduje ,że książka jest ciekawa i wciągająca . Laura po tragicznej przeszłości kupuje domek na wsi ,wyprowadza się z Warszawy. Pragnie ułożyć sobie życie na nowo. Czy znajdzie spokój i szczęście ,reszta w książce?

Laura porzuca swoje dotychczasowe życie i postanawia wyprowadzić się do starego domu w Bukowej Górze. Małe, nieco senne miasteczko pełne jest jednak ciekawych ludzi i ich skomplikowanych historii życiowych. Piękna Laura budzi zainteresowanie mężczyzn, ale dramatyczne przeżycia i ogromny zawód miłosny powodują, że nie ma zaufania do ludzi i sama próbuje uporać się ze swoją traumą. Ogromną rolę w jej przemianie odgrywa rodzina Witkowskich. Każdy z jej członków niezależnie od siebie będzie miał wpływ na losy i decyzje Laury. Piękna opowieść z zaskakującym zakończeniem.

Pani Doroty Gąsiorowskiej kolejna wciągająca historia o kobiecie Laurze,świetni bohaterowie.
Pisarka zabrała mnie w uroczą,wspaniałą podróż,piórem ciekawym pisze swoje książki,lubię ją za prosty,lekki styl.
Spodobała się mi bardzo to była przepiękna,ciepła powieść z mnóstwem emocji.
Działo się tu w książce i to dużo po prostu przepadłam z tą cudną lekturą❤️❤️❤️

Spodobała się mi bardzo to była przepiękna,ciepła powieść z mnóstwem emocji.
Działo się tu w książce i to dużo po prostu przepadłam z tą cudną lekturą❤️❤️❤️

Laura, młoda kobieta, ale już z bagażem dramatycznych doświadczeń życiowych, postanawia odmienić swoje życie. Pierwszym z kroków do tego prowadzących jest zmiana miejsca zamieszkania. Kupuje stary dom w Bukowej Górze, a po jego generalnym remoncie przeprowadza się do niego, opuszczając stolicę. Jest grafikiem komputerowym, więc przeprowadzka nie ma wpływu na jej życie zawodowe. Zakochuje się w swoim nowym domu i jego otoczeniu – sadzie, niedalekim jeziorze i wrzosowiskach. Zawiera też wiele nowych znajomości, szybko asymiluje się w nowym miejscu, w jej życiu pojawia się też wartościowy mężczyzna. Dzięki jej pomocy i zaangażowaniu pomaga rozwiązać osobiste i rodzinne problemy kilku nowym znajomym.
Książka wyjątkowo ciepła, podkreślająca wartość przyjaźni i pomocy międzyludzkiej. Do tego opisy przyrody, kolory i zapachy jesieni, klimat przedświątecznych przygotowań i aromat gorącej czekolady unoszący się w kawiarni prowadzonej przez zaprzyjaźnioną z Laurą rodzinę... po prostu bajka. Ale najbardziej zaskakujące i bajkowe jest zakończenie powieści.
Jeżeli chcecie się ogrzać ciepłem bijącym od kominka w domu Laury, a także tym płynącym z ludzkich serc, to sięgnijcie koniecznie po „Karminowe serce”.

Mam wrażenie, że "Karminowe serce" to powieść okołoświąteczna, ponieważ bardzo duża część akcji skupia się na przygotowaniach do Bożego Narodzenia. Śnieg, gorąca czekolada, małe, urokliwe miasteczko, pierniczki, czekolada z pomarańczami, choinkowe światełka. Główną postacią jest Laura, która z Warszawy przeprowadza się do Małopolski. Poznaje tam dwie rodziny z problemami i tajemnicami. Sama też skrywa tajemnicę, która lata temu złamała jej serce. Czy komuś uda się je posklejać?

Piękna opowieść chwytająca za ❤️

Piękna opowieść chwytająca za ❤️

Książka przeciętna, czyta się ją przyjemnie ale nie porywa. Dużo się w niej dzieje, wiele zdarzeń, wielu bohaterów i chyba czuję przesyt. Miałam nadzieję na coś romantycznego, co sugerowała okładka, a dostałam optymistyczną obyczajówkę. Ogólnie ok ale bez szału.

Przyjemna, lekka i wciągająca, choć porusza wiele trudnych tematów.

Przyjemna, lekka i wciągająca, choć porusza wiele trudnych tematów.

Mnie przeniosla w cudowne miejsce i pozwolila oderwac sie od spraw codziennych

Mnie przeniosla w cudowne miejsce i pozwolila oderwac sie od spraw codziennych

Moje pierwsze spotkanie z tą autorką.

Laura Adamowicz postanawia na nowo zacząć żyć w związku z tym postanawia przeprowadzić się do Bukowej Góry. Z zawodu jest grafikiem komputerowym w związku z czym swój zawód może wykonywać wszędzie.

Pewnego razu Laura trafia do Złotego Serca, gdzie poznaje rodzinę Witkowskich z którymi się zaprzyjaźnia. Poznaje też Iwonę, która uważa ją za rywalkę oraz Błażeja, brata Hani.

Dzięki przyjaciołom, Laura wierzy, że będzie lepiej. Lęki i trauma z przeszłości nie opuszczają ją, ale dziewczyna zaczyna się otwierać na ludzi i zakochuje się w Błażeju.

Czy można rozpocząć nowe życie nie rozliczywszy się z przeszłością? Czy można otworzyć się na coś nowego i na miłość? I czy happy end zdarza się tylko w bajkach?

Książka mnie bardzo wciągnęła. Dorota Gąsiorowska mile mnie zaskoczyła. Polubiłam bohaterów i na pewno sięgnę jeszcze po inne książki tej autorki.

Moje pierwsze spotkanie z tą autorką.

• Polscy autorzy
  • Egzemplarz recenzencki