rozwiń zwiń

Karminowe serce

Okładka książki Karminowe serce Dorota Gąsiorowska Patronat LC
Okładka książki Karminowe serce
Dorota Gąsiorowska Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Między słowami literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Między słowami
Znak Literanova
2018-09-24
2018-09-24

Książka przeciętna, czyta się ją przyjemnie ale nie porywa. Dużo się w niej dzieje, wiele zdarzeń, wielu bohaterów i chyba czuję przesyt. Miałam nadzieję na coś romantycznego, co sugerowała okładka, a dostałam optymistyczną obyczajówkę. Ogólnie ok ale bez szału.

Przyjemna, lekka i wciągająca, choć porusza wiele trudnych tematów.

Przyjemna, lekka i wciągająca, choć porusza wiele trudnych tematów.

Mnie przeniosla w cudowne miejsce i pozwolila oderwac sie od spraw codziennych

Mnie przeniosla w cudowne miejsce i pozwolila oderwac sie od spraw codziennych

Moje pierwsze spotkanie z tą autorką.

Laura Adamowicz postanawia na nowo zacząć żyć w związku z tym postanawia przeprowadzić się do Bukowej Góry. Z zawodu jest grafikiem komputerowym w związku z czym swój zawód może wykonywać wszędzie.

Pewnego razu Laura trafia do Złotego Serca, gdzie poznaje rodzinę Witkowskich z którymi się zaprzyjaźnia. Poznaje też Iwonę, która uważa ją za rywalkę oraz Błażeja, brata Hani.

Dzięki przyjaciołom, Laura wierzy, że będzie lepiej. Lęki i trauma z przeszłości nie opuszczają ją, ale dziewczyna zaczyna się otwierać na ludzi i zakochuje się w Błażeju.

Czy można rozpocząć nowe życie nie rozliczywszy się z przeszłością? Czy można otworzyć się na coś nowego i na miłość? I czy happy end zdarza się tylko w bajkach?

Książka mnie bardzo wciągnęła. Dorota Gąsiorowska mile mnie zaskoczyła. Polubiłam bohaterów i na pewno sięgnę jeszcze po inne książki tej autorki.

Moje pierwsze spotkanie z tą autorką.

Ciepła, ciekawa opowieść. Bohaterowie wydają się bardzo realni, a samą książkę przyjemnie się czyta

Subtelna, wzruszająca historia, wychodzenie ciemnej dziury minionej przeszłości dzięki miłości. Miłość w różnych kolorach, nie tylko ta między dorosłymi, ale również do dzieci. Trudno było oderwać się od książki. Polecam,

Laura przeprowadza się do Bukowej Góry, gdzie kupiła stary, stuletni dom. W tym cichym miasteczku na odludziu pragnie zacząć nowe życie, oraz odseparować się od wspomnień z traumatycznej przeszłości. Kobiecie, która kochała miejskie życie i tylko takie znała, o dziwo szybko udaje się zaklimatyzować w małomiasteczkowej społeczności. Od razu znajduje bratnie dusze, zyskuje wielu adoratorów, a nawet staje się psychologiem tutejszych mieszkańców. Pomaga ludziom w wielu trudnych sprawach, lecz jej własne problemy nie dają o sobie zapomnieć, a szczególnie wtedy, kiedy na jej drodze staje pewien mężczyzna. Laura musi pokonać lęki, odnaleźć siebie i zawalczyć o swoje szczęście.

Wspaniała książka!
Te grube tomisko może odstraszać od siebie czytelników i z góry sprawiać wrażenie nudnego, jednak nie ocenia się książki po okładce. Naprawdę warto ją przeczytać.
Mamy tu dużo ciekawych wątków, bo każdy z bohaterów mierzy się z innym bolesnym problemem. Jest wątek samotnej mamy wychowujacej niepełnosprawne dziecko, wątek toksycznej miłości, problemów wychowawczych, przemocy, a nawet gwałtu. Trauma jest w tej historii wszechobecna. Opowieść zawiera wiele sekretów i zaskajujących scen. Dodatkowo poznajemy historię Babiej Góry i uroki tego miejsca. Można się również niezłe ubawić przy wątkach z kuzynem Witoldem :D
Cukiernia Złote Serce i jej właściciele mnie oczarowali i chętnie wypiłabym w niej gorącą czekoladę, a historia rodzinna pana Gabriela była magiczna jak baśń. Zauroczyłam się nią, tak jak bohaterka.
Zakończenie jest piękne i wzruszające. Miałam gęsią skórkę.
Szczerze polecam!

leka w czytaniu po ciezkim dniu tylko mozna było dodać epilog co dalej z bohatreramij ale mimo to polecam

Przyjemna książka na zimowe wieczory aczkolwiek dla mnie przewidywalna. Jeżeli ktoś lubi ciepłe i przyjemne obyczajówki to polecam. Reszta pewnie będzie znudzona.

Cudna książka na czas rekonwalescencji. Nie odrywałam sie od niej.

Cudna książka na czas rekonwalescencji. Nie odrywałam sie od niej.

Dorota Gąsiorowska Karminowe serce Zobacz więcej
Dorota Gąsiorowska Karminowe serce Zobacz więcej