Karminowe serce

Patronat LC
Dorota Gąsiorowska Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Między słowami literatura obyczajowa, romans
Znak Literanova
literatura obyczajowa, romans
Między słowami

Laura Adamowicz postanawia zmienić swoje życie. Za namową mamy kupuje stary, drewniany dom w Bukowej Górze, remontuje go i wyprowadza się z Warszawy. Przed czym tak naprawdę ucieka? Dlaczego ostatnie sześć lat jej życia było takie trudne? Czy w nowym otoczeniu odnajdzie upragniony spokój i szczęście? Jak potraktują ją miejscowi? Kto jej pomoże, a kto będzie czekał, by jej...

Pierwsza książka, której daję tak słabą ocenę.Nie dotrwałam do połowy nawet.Język fatalny,infantylny,ciągle powtarzające się sformułowania.Irytująca po prostu.

Nie moje klimaty. Przeciętna i nudna.

Bardzo ciepła i przyjemna książka. Powieść jest pełna optymizmu. Wspaniali bohaterowie , których bardzo polubiłem. Ciepła atmosfera panuje w tej książce. Zgadzam się ze stwierdzeniem , że złamane serce kocha mocno i podwójnie.
Polecam

Laura przeprowadza się do domku w podkrakowskiej Bukowej Górze. Zaprzyjaźnia się z ludźmi statąd, wspiera. Swoje serce ma jednak zamknięte, przeszłość nie pozwala jej się zaangażować.
Momentami przydługa

Historia Laury jest bardzo ciekawa,ale moim zdaniem autorka za bardzo skoncentrowała uwagę czasie teraźniejszym i celebrowanou picia kawy zamiast na opisie przeżyć bohaterki w przeszłości.

To moja druga książka tej autorki i na pewno nie ostatnia.
Bohaterką opowieści jest Laura, która kupuje domek w położonej pod Krakowem Bukowej Górze i tam przeprowadza się z Warszawy. Remont domu wykonuje lokalny przedsiębiorca Piotr, z którym Laura się zaprzyjaźnia. Drugą poznaną osobą zostaje Michałek, chłopiec z zespołem Downa spotkany na spacerze. Laura odwozi go do...

Kolejna książka Pani Doroty, która mnie bardzo wciągnęła. Ciekawi bohaterowie, zwroty akcji i ciepła atmosfera!
Polecam 😉

Nowy początek, nowe miejsce
„Karminowe serce” to opowieść o kobiecie, która starała się otworzyć w życiu nowy rozdział. Zmieniła miejsce zamieszkania, otoczenie,ludzi. Zabrała jednak ze sobą tajemnicę, ale też odważyła się poznać nieznane.  Przeprowadzka do małej miejscowości ma jej przynieść spokój ciała i ducha. Nie wie jednak jak bardzo jej życie się zmieni,po tym jak...

Bardzo przyjemna lektura, przy której na kilka chwil można się oderwać. Może ciut za długa i cukierkowa pod koniec, jednak jest to lekka i ciepła historia na okres jesienno-zimowy.

Dyskusje

• 2019