Ci niesamowici Egipcjanie

Seria: Strrraszna Historia
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Awesome Egiptians
kafka

Historia bez tajemnic! W "Niesamowitych Egipcjanach" znajdziesz sporo zabawnych historyjek z życia słynnych faraonów i ich biednych poddanych, którzy mieszkali w dolinie Nilu 5000 lat temu! Czytaj "Strrraszną historię", a znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań w stylu: - dlaczego faraonowie nosili sztuczne brody? - który faraon miał najpaskudniejsze wągry? - jak odnaleźć wejście do...

Historia bez tajemnic!

Czytaj "Strrraszną historię", a znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań w stylu:

- dlaczego faraonowie nosili sztuczne brody?
- który faraon miał najpaskudniejsze wągry?
- jak odnaleźć wejście do pełnego skarbów grobowca?

Podczas lektury napotkasz także kilka ohydnych szczegółów na temat oprawiania trupów, nauczysz się, jak zrobić mumię oraz poznasz przepis na strrraszne starożytne cukierki.

[Egmont Polska, Warszawa 1998]

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

Paweł | 2015-04-17
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 17 kwietnia 2015

Kolejna ciekawa książeczka z serii ,,Strrraszna historia". Jak zwykle z tej serii oferowane nam są ciekawe fakty przedstawiony w humorystyczny sposób wraz ze śmiesznymi obrazkami, które pełnią rolę wtrąceń i dają ,,moc" naszej wyobraźni. Polecam!

Monika | 2012-10-12
Przeczytana: 12 października 2012

Wiem, że to książka dla dzieci, ale nie mogłam się opanować...
I nie żałuję! Jest świetna, zabawna, pomysłowa. Bardzo mi się podobała :)

Ta książka bardzo mnie zaciekawiła. Nie jest ona długa, dlatego też szybko się ją czyta. Pomimo tak niewielkich rozmiarów zawiera ona wiele(ciekawych)informacji. Po jej przeczytaniu przekonałam się, że dużo z niej zapamiętałam. Polecam również innym miłośnikom historii starożytnego Egiptu.

Fantasmagoria | 2011-08-15
Przeczytana: luty 2009

Czytając tą książkę kolejny raz po dość długim czasie byłam zaskoczona, że aż tak mi się podoba. Właściwie to nie miałam jej w planach, ale brat sobie wypożyczył, ja postanowiłam zajrzeć... i przeczytałam całą w kilka chwil. Świetny humor pozwala zapamiętać fakty historyczne (w większości niezupełnie takie, o jakich uczymy się w szkole). Historia na wesoło. Chyba przeczytam kolejne części. :)

Ewelina Kwaśniewska | 2011-04-23
Przeczytana: 2004 rok

Ciekawa, wciągająca, zabawna, interesująca. Spędziłam z nią kilka przerw na szkolnym korytarzu.

Po prostu wspaniała książka tak jak reszta z serii. Historia z przymrużeniem oka, z poczuciem humoru. Kiedy byłam w podstawówce przeczytałam chyba każdą książkę z tej serii, dzięki temu lubiłam historię. Niestety pozostałe książki historyczne (z poza serii) nie są tak rewelacyjne- szkoda. Bardzo dobra dla dzieci, aby polubiły historię. Sama jestem przykładem, że można. Bardziej lubie historię starożytną i średniowieczną - może dlatego, że czytałam tą serię :D. Nienawidzę historię od pierwszej wojny światowej, bo moja wiedza opierała się wyłacznie na lekcjach i innych książkach (z poza serii), które były poprostu nudne i brakowało mi czegoś (może angielskiego poczucia humoru). :D

loobeensky | 2012-03-19

Obie serie, zarówno "Strrraszna Historia", jak i "Monstrrrualna Erudycja", dostają ode mnie taką samą ocenę, jak "Ryszard III" Shakespeare'a. Te książeczki to moja wielka miłość od ponad 10 lat (a mam 22). I nadal do nich wracam. Cudo, cudo, cudo.

Dość ciekawa pozycja... ale minie jakoś nudziła:) o wiele lepiej bawiłem się przy częściach związanych z naturą

Monika Michalczewska | 2012-06-26
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Przeczytane wieki temu, ale wciąż ją (i inne książeczki z tej serii) posiadam w swojej biblioteczce :) dowcipna i ciekawa, polecam szczególnie tym, którym suche fakty historyczne nie koniecznie podchodzą ;)

cassieann | 2011-05-23

Kiedys uwielbiałam książki z tej serii. Były zabawne i dość pouczające. Tylko trzeba było pamiętać, że niektóre rzeczy mijały się z prawdziwym stanem rzeczy.