Ci okrutni wikingowie

Okładka książki Ci okrutni wikingowie Martin Brown, Terry Deary
Okładka książki Ci okrutni wikingowie
Martin BrownTerry Deary Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Strrraszna Historia literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Strrraszna Historia
Vicious Vikings
Egmont Polska
2018-08-22
2006-03-06
Małgorzata Fabianowska, Jarosław Komorowski
historia wikingowie

Historia z czarnym humorem typowym dla Terry’ego Deary’ego. Tym razem o wikingach, głównie z czasów gdy podbijali Wyspy Brytyjskie.

Przeczytana z sześciolatkiem, zadowolonym z lektury (choć stosowałam małą cenzurę tu i tam). Dla dziecka w wieku szkolnym, które już samo potrafi czytać i ogarnąć np. komiksy - pozycja jak znalazł. Bardzo fajny pomysł na serię, która może wzbudzić zainteresowanie historią i mitologią. Znajdziemy tu głównie ciekawostki i smaczki, żadnego nudnego wkuwania. Te książeczki zachęcają do sięgania po kolejne pozycje z serii.

Zdecydowanie za mało ciekawostek z mitologii i praktyki życia codziennego, a za dużo wydarzeń historycznych.

krótko, zwięźle i na temat. Klasa światowa.

krótko, zwięźle i na temat. Klasa światowa.

2079

Fakty historyczne i domysły podane w zabawnej oprawie.
Dla młodego czytelnika.

Fakty historyczne i domysły podane w zabawnej oprawie.
Dla młodego czytelnika.

Są momenty!!! Krrrwawe!!! Troszkę barrrrdzo strrrrraszna, momentami jeszcze baarrrdziej 😁

Specjalistą w opisie czadowej historrrii niezmiennie pozostaje Terry Deary, polecam całą serię, którą pochłoniecie w jedną noc, nadwerężając zmachane śmiechem mięśnie skośne brzucha 😁😁😁😜

Wszystkie książki z tej serrrii są świetne, zatem ta też się udała Deary'emu!!

Śmiałam się do rozpuku, serrrdecznie polecam młodym i nieco starrrszym!
Można powiększyć wiedzę o historrryczne fakty i kontekst, jednocześnie mając rrrewelacyjną rrrozrywkę. Czego chcieć więcej?

Wszystkie książki z tej serrrii są świetne, zatem ta też się udała Deary'emu!!

Śmiałam się do...

Książka, jak cała seria - przeznaczona raczej dla młodszego czytelnika (taki może spokojnie do mojej oceny dodać 2 punkty),tym niemniej czyta się ją lekko, przyjemnie, można się również dowiedzieć kilku ciekawostek o Wikingach (i Anglosasach przy okazji). Miłym urozmaiceniem są rysunki, często zabawne.
Książka jest krótka - niecałe 130 stron, maksymalnie na dwie sesje.

Książka jest krótka - niecałe 130 stron, maksymalnie na dwie sesje.

Książka bardzo ciekawa. Przeznaczona raczej dla młodego czytelnika, ale ja się przy niej też dobrze bawiłem i dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy w tym temacie. Ukazana w niej jest cała prawda o wikingach- bezwzględnych barbarzyńcach ubóstwiających krwawe podróże. W książce występują liczne komiksy. Ja pochłonąłem tą książkę w niecały wieczór.

Fajna część o Wikingach, chociaż mnie oni specjalnie nie jarali.

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

Fajna część o Wikingach, chociaż mnie oni specjalnie nie jarali.

Przeczytałem masę książek z serii SH :) .

Recenzja na blogu - http://clepatches.com/2020/02/17/ci-okrutni-wikingowie-strrraszna-historia-recenzja/

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Historyczne

Dodaj cytat z książki Ci okrutni wikingowie