Wiggott przedstawia: Fantastyczny Woskowy Świat. Upiorny pociąg

Okładka książki Wiggott przedstawia: Fantastyczny Woskowy Świat. Upiorny pociąg Terry Deary
Okładka książki Wiggott przedstawia: Fantastyczny Woskowy Świat. Upiorny pociąg
Terry Deary Wydawnictwo: Zielona Sowa literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Wiggott`S Wonderful Waxworld: Terror Train
Zielona Sowa
2020-10-14
2020-10-14
Ernest Kacperski
horror przygoda pociąg literatura młodzieżowa

Okładka książki Krwawe rewolucje Terry Deary, Philip Reeve
Krwawe rewolucje Terry Deary, Philip...
Okładka książki Niesamowici Egipcjanie Martin Brown, Terry Deary, Peter Hepplewhite
Niesamowici Eg... Martin Brown, Terry...

Miłe czytadło. Drugi raz nie mam potrzeby zaglądać :).

Miłe czytadło. Drugi raz nie mam potrzeby zaglądać :).

Bardzo fajna książka ma wciągającom historię i szybko się czyta

Bardzo fajna książka ma wciągającom historię i szybko się czyta

"Upiorny pociąg" - Terry Deary. Jest to książka dla dzieci chodzących do szkoły i mlodziezy. Autor serii Strrrraszne historie, którą osobiście uwielbiam i przeczytałam prawie wszystkie książki jakie się ukazały. To taka historia na wesoło. Nauczyciele nie uczą w ten sposób, dlatego sądzę że uczniom ten sposób nauki historii oraz język jakim jest napisana, spodoba się znacznie bardziej. "Upiorny pociąg" jest jednak troszkę inny od dotychczasowych książek autora. Przedstawia co prawda również elementy historyczne, jednak książka jest z gatunku fantastycznych. Opis książki z okładki : skradziony telefon. drzwi do woskowego świata. Tajemnicza wieża. Dziewczyna zamknięta w gablocie. Wejście do Woskowego Świata Wiggotta może być największym błędem chłopca. Nie, największym błędem będzie wejście do upiór jego pociągu.
Główny bohater - Chłopiec, kradnie super telefon Infinit - G. Musi go dostarczyć Panu Wiggottowi aby otrzymać zapłatę. I tak spotyka go masa niebezpiecznych przygód po drodze. Jednak z telefonem, który jest zasilany mózgiem prawdziwego człowieka żadna przygoda mu nie straszna. Faktycznie każdy okaże się ważnym elementem układanki a niektórzy bohaterowie zaskoczą Was kim tak naprawdę są. Nie mogę napisz za dużo o treści bo nie chcę spojlerować. Jednak książkę czyta się bardzo szybko, bo jest podzielona na krótkie rozdziały. W sumie zawiera ich sto. Czytelnik jest ciekawy co będzie dalej dlatego czytanie idzie szybko. Podczas lektury towarzyszyła mi ciekawość, niekiedy strach i jednak duże zaskoczenie pod koniec. Zabrakło mi jednak pewnego wstępu do całej tej historii. Książka od razu wprowadza w swój tajemniczy świat co może być początkowo nie zrozumiałe. Jednak myślę że dla fanów historii opowie dziwnej trochę na wesoło, w całkowicie inny sposób niż zawsze oraz lubiących fantastykę i różne nietypowe stwory, książka ta powinna się spodobać. Polecam jednak młodzieży klas 6 i dalej, choć na pozycji jest adnotacja, że lektura jest od lat 9+ ;-) przyznaje mocne 7/10 punktów ;-)

KSIĄŻKA jednak napisana strasznie dziwnym językiem: dla niektórych może taki nie być, ale dla mnie wydaje się być całkiem inny niż w pozostałych książkach młodzieżowych.

Wiadomo miała swoje wady, ale ta książka była tym czego teraz bardzo potrzebowałam. Pozwala się zrelaksować i nie myśleć o niczym poza fabułą. Polecam!

Ciekawa i wciagająca historia.

Ciekawa i wciagająca historia.

• Dziecięco-młodzieżowe
  • Czytamy z córką
  • Przeczytane 2022
  • Moja biblioteczka
  • Roczne wyzwanie 2022

Dodaj cytat z książki Wiggott przedstawia: Fantastyczny Woskowy Świat. Upiorny pociąg