Ci niesamowici Egipcjanie

Seria: Strrraszna Historia
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Awesome Egiptians
sinnatag

Historia bez tajemnic! W "Niesamowitych Egipcjanach" znajdziesz sporo zabawnych historyjek z życia słynnych faraonów i ich biednych poddanych, którzy mieszkali w dolinie Nilu 5000 lat temu! Czytaj "Strrraszną historię", a znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań w stylu: - dlaczego faraonowie nosili sztuczne brody? - który faraon miał najpaskudniejsze wągry? - jak odnaleźć wejście do pełnego...

Historia bez tajemnic!

Czytaj "Strrraszną historię", a znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań w stylu:

- dlaczego faraonowie nosili sztuczne brody?
- który faraon miał najpaskudniejsze wągry?
- jak odnaleźć wejście do pełnego skarbów grobowca?

Podczas lektury napotkasz także kilka ohydnych szczegółów na temat oprawiania trupów, nauczysz się, jak zrobić mumię oraz poznasz przepis na strrraszne starożytne cukierki.

źródło opisu: Egmont, 2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Sandra Jasona | 2019-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2019

Z pewnością całą serię przeczytam. Autor w sposób humorystyczny ukazuje Egipcjan. Mamy więc kalendarium, obowiązki faraona, klątwę Tutenchamona, tajemnice piramid, mumie, klątwy, rabusi grobów, rolę Nilu, bogów egipskich, jak pracowali, bawili się, życie codzienne, przepisy, pismo. Najważniejsze, ze czytając nie można się nudzić, są rysunki, zabawy, quizy, rebusy – a przede wszystkim te wszystkie najstraszniejsze rzeczy o Egipcjanach.

Melania | 2019-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2019

Szału nie było. Niby ciekawie, ale dużo jakiś dupereli. No zobaczymy

AnnaSikorska | 2018-10-04

Historia kryje w sobie wiele tajemnic. Zwłaszcza ta odległa i dotycząca ludów, które wygięły. Tak jest w przypadku Inków, których kultura nas z jednej strony zachwyca, a z drugiej przeraża, a kolejne odkrycia wprowadzają w zdumienie. Ciągłe badania, wykopaliska, analizy tekstów, które dotrwały do naszych czasów pozwalają nam zbudować obraz tej wymarłej kultury i stają się bazą wyjściową dla książek przybliżających nam tajniki dawnych cywilizacji mającą związek z Polską (o tym niestety w książce nie ma, ponieważ autor nie jest Polakiem, ale warto sobie poszukać).
Z takiej wiedzy korzysta Terry Deary znany z interesujących, mrożących krew w żyłach i zaskakujących historycznych książek dla młodzieży. Autor bardzo chętnie sięga po mroczne, tajemnicze i często przemilczane na lekcjach historii wydarzenia, przerabia na lekką, nieco tabloidową formę i za jej pomocą podsuwa czytelnikom sporą dawkę informacji zachęcając, aby zgłębiali wiedzę, poszerzali ją ponad to, co znajdą w zwykłym...

Marczuk | 2018-05-27
Przeczytana: 26 maja 2018

OZYRYS WIELKI NA WIEKI <3 DZIEKI TEJ KSIĄŻCE WIEM WIĘCEJ O OZYRYSIE

Patryk Zajac | 2016-11-13

jest to bardzo śmieszna i fajna książka i pełna humorystycznych momentów komiksowych i qwizów

żabka | 2016-08-19
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Ciekawostki ze świata Egipcjan. Dlaczego zaczęto budować piramidy? Jak to jest, że Egipt na środku pustyni dawał sobie radę i miał całkiem niezłe zbiory? Polecam

Dość ciekawa pozycja... ale minie jakoś nudziła:) o wiele lepiej bawiłem się przy częściach związanych z naturą

bookworm_pl | 2015-06-10

Bardzo ciekawe, oraz śmieszne. Fajne obrazki ;)

krasnylud | 2015-05-29

książka mojego dzieciństwa... co prawdopodobnie sporo o nim mówi :)

Paweł | 2015-04-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 17 kwietnia 2015

Kolejna ciekawa książeczka z serii ,,Strrraszna historia". Jak zwykle z tej serii oferowane nam są ciekawe fakty przedstawiony w humorystyczny sposób wraz ze śmiesznymi obrazkami, które pełnią rolę wtrąceń i dają ,,moc" naszej wyobraźni. Polecam!