Fascynująca sztuka

Seria: Monstrrrualna Erudycja
Wydawnictwo: Egmont Polska
Awful art
kafka

Dla ciebie może będzie czymś, czego zaczniesz unikać jak ognia (po lekturze tej książki). Albo czymś, co do końca życia będzie ci dawało wiele przyjemności i stanie się źródłem żywego zainteresowania. Dla twojego nauczyciela zajęcia ze sztuki, czyli wychowanie plastyczne może być "mniej ważne niż wszystkie inne przedmioty" i odbywać się w piątek po południu (choć mamy nadzieję, że nie!)....

Dla wielbicieli Carla Andre, Marka Quinna i Orlan sztuką może być sterta cegieł lub głowa wykonana z zamarzniętej krwi.

Jeśli lubisz Vermeera, sztuką będzie dla Ciebie XVII-wieczny obraz olejny, przedstawiający kobietę grającą na instrumencie. Światło padające przez barwione szyby pięknie wydobywa detale jej sukni z bogatej materii.

A dla ludzi takich jak Vincent van Gogh, Mona Hatoum, Stanley Spencer i wszyscy pozostali (i może dla ciebie również) sztuka to niewątpliwie Sposób na Życie - coś, co zostało zaprogramowane na twardych dyskach ich umysłów, coś, co muszą robić, a co czasami nie daje żadnych korzyści lub nie znajduje akceptacji w oczach innych... albo przeciwnie, przynosi im wielką sławę i fortunę.

[Egmont Polska, Warszawa 2004]

źródło opisu: http://www.egmont.pl/

źródło okładki: http://www.egmont.pl/

loobeensky | 2012-03-19

Obie serie, zarówno "Strrraszna Historia", jak i "Monstrrrualna Erudycja", dostają ode mnie taką samą ocenę, jak "Ryszard III" Shakespeare'a. Te książeczki to moja wielka miłość od ponad 10 lat (a mam 22). I nadal do nich wracam. Cudo, cudo, cudo.

Lena | 2011-02-06

Oj naprawdę fajnie się czyta. I poznaje się ciekawe fakty :).

W dzieciństwie kochałam serię Monstrrrualna Erudycja, podobnie zresztą jak cykl Strrraszna Historia. Zdarzały się tomiki lepsze i gorsze, ale "Fascynująca sztuka" należy zdecydowanie do tych pierwszych. Kupiłam ją w ciemno jako młoda artystka ;) i nie zawiodłam się. Większość pozycji z obu cykli po dwukrotnym przeczytaniu przestawała być dla mnie ciekawa, ale ten tomik jest dla mnie nieustannie źródłem dobrej zabawy.

Polecam! Wielka szkoda, że obecnie książeczek tych nie można już dostać w Empikach. Kiedyś były ich tam całe stosy... Ech, stare, dobre czasy.

Laura | 2012-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2012

Łatwo przyswaja wiedzę. Nawet dzięki niej tak mnie zafascynowała sztuka, że na ścianie już wisi kolejny obraz :) No cóż, nic więcej mi nie pozostaje niż polecenia wam jej. Jest super.

Domi2010lady | 2016-11-05
Przeczytana: 17 października 2016