Pięć przygód detektywa Konopki

Seria: Książka z jajem
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Detektyw wszech czasów Pankracy Konopka, zwany pieszczotliwie Pikusiem, to postać znana na całym świecie. Jest niepozorny, ale niebywale skuteczny w tropieniu przestępców. Jego przygody są parodią najpopularniejszych gatunków literackich i filmowych: kryminału, powieści kowbojskiej o Dzikim Zachodzie, powieści sensacyjnej. Nieustanne pościgi i pułapki, te, które Konopka zastawia, i te, które inni na niego zastawiają, częste zwroty akcji, yeti, Indianie oraz duchy rodzime i obce, sprawiają, że książka tętni życiem.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2005

"Prawie cały świat oszalał na punkcie Konopki! A ta część świata, która tylko przez przypadek jeszcze nie oszalała, zapytuje rozpaczliwie, gdzie jest ów punkt Konopki, bo też by chciała na nim oszaleć".

Znacie Pikusia Konopkę? Nie znacie? To błąd, który polecam naprawić :) Najwspanialszy, najcudowniejszy i w ogóle naj naj naj detektyw czeka, aby podzielić się z Wami pięcioma przygodami ze swojego bardzo ciekawego życia śledczego ciągle na tropie. Nie jesteście przekonani? Oto przedsmak tego, co Was czeka:

"- Przepraszam, że przeszkadzam. Chciałem jednak zapytać, czy panowie nie skaczą?
- My nie! Na czczo? To niezdrowo... - wyjaśnił I pilot, bo II pilot zajęty był odmawianiem różańca. - Ale jeśli pan sobie życzy, to proszę skakać. Tylko nie wiem, czy jest jeszcze jeden spadochron.
- Dziękuję, ja też nie lubię skakać bez śniadania! - odparł stanowczo i dość zimno znakomity Konopka, bo wszystko to wyraźnie mu już pachniało jakąś mocno podejrzaną aferą".

Duchy, yeti, banda...

Marta | 2010-06-30
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 18 marca 2014

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa. Przeczytałam ją kilka razy, za każdy świetnie się bawiłam. Podobał mi się sposób, w jaki została napisana. Dialogi narratora z głównym bohaterem, przygody tego ostatniego, spora dawka dobrego humoru. Świetne. Na pewno jeszcze kiedyś do niej wrócę.

19.03.2014 - po tylu latach detektyw Konopka nie stracił nic na swojej znakomitości. Rutkowski może się schować. A na poważnie - nie jestem specem od literatury dziecięcej, ale mam dziwne wrażenie, że takich książek jak ta już nie ma. Dzisiaj już się tak nie pisze, a szkoda, bo styl Domagalika jest po prostu genialny. I dziwi mnie stosunkowo niska ocena "Pięciu przygód...". No cóż, w końcu trudno rywalizować z fantastyką, wampirami i młodzieńczymi miłościami... ;-)

Trzcionka | 2017-06-26
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 25 czerwca 2017

Bardzo sympatyczne historyjki o bardzo specyficznym bohaterze. Książka ma bardzo fajny układ, a do tego bardzo zabawne wtrącenia od autora. Niewątpliwie autor miał na uwadze dla kogo pisze i co sprawi, że młodzi ludzie z chęcią siądą do czytania. Historyjek, jak sam tytuł wskazuję, jest pięć. Niestety nie wszystkie są równie interesujące, choć może przemawiać przeze mnie ogólna niechęć do odpowiadań ;) Mimo to, z uwagi na humor i postać detektywa Konopki z pewnością warto podsunąć tę pozycję dzieciakom.

Mozaik | 2014-11-26

Wspaniała i wciągająca książka dla dzieci, którą przeczytałam wielokrotnie w dzieciństwie. :)

Rysia | 2015-05-04
Przeczytana: 01 maja 2015

Ładna, ciekawa, pełna humoru książeczka opowiadająca o niezwykle ciekawych przygodach sympatycznego detektywa Pikusia Konopki. Napisana w zabawny i niekiedy dosyć nietypowy sposób. Serdecznie polecam! :)

Szarokaczka | 2013-12-10

Kochałam tę książkę w dzieciństwie. Czytałam ją ciągle i na okrągło, z Dziećmi z Bullerbyn na przemian. Kilka razy nawet udawałam chorą, żeby nie iść do szkoły, tylko móc zaszyć się z tą książką w łóżku. Mój potencjalny potomek będzie tę książkę czytał również!

grzanka77 | 2017-02-03
Przeczytana: 1989 rok

Już jako dziecko lubiłam powieści detektywistyczne;)

Nobody | 2015-02-15

Kolejna książka z dzieciństwa :)

Piotr | 2016-07-02

Dobry humor :-)

Zbigv | 2014-11-27

Pierwszy przeczytany przeze mnie kryminał :) Warto polecać naszym dzieciom.