Nie budźcie zmęczonego weterynarza

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Wszystkie stworzenia duże i małe (tom 3)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Let Sleeping Vets Lie
wspomnienia, biografia
czupirek

Inne wydania

Trzeci tom z cyklu "Wszystkie stworzenia małe i duże". Po dwóch latach przepracowanych na stanowisku asystenta weterynarza James Herriot nadal jest bardzo zadowolony z możliwości pracy w pięknych okolicach Darrowby. Tym razem na swej drodze spotyka wyjątkowo niesfornych pacjentów, na przykład złośliwego kocura Borysa, a grono jego znajomych powiększa się o kolejnych niezwykle oryginalnych...

Trzeci tom z cyklu "Wszystkie stworzenia małe i duże".

Po dwóch latach przepracowanych na stanowisku asystenta weterynarza James Herriot nadal jest bardzo zadowolony z możliwości pracy w pięknych okolicach Darrowby. Tym razem na swej drodze spotyka wyjątkowo niesfornych pacjentów, na przykład złośliwego kocura Borysa, a grono jego znajomych powiększa się o kolejnych niezwykle oryginalnych właścicieli zwierząt.

BeataBe | 2014-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Książka dla miłośników zwierzaków. Autor jest dowcipny, ironiczny, często śmieje się sam z siebie. Bywa też złośliwy, ale w dobrotliwy sposób. I to właśnie powoduje, że czyta się tę książkę z przyjemnością i chętnie się do niej wraca. Bo gdyby zostały tylko same historie o leczeniu zwierząt, to nie byłoby już tak ciekawie.

Kakyuu | 2016-05-04
Przeczytana: 29 lutego 2016

Czas na trzecią część cyklu „Wszystkie stworzenia duże i małe”. Niesiona na fali chwili pochłonęłam ją w dwa wieczory. Miło po krótkiej przerwie wracało się do pana Herriota i jego włochatych pacjentów. Przygody tego lekarza weterynarii ujmują humorem i ciepłem jakie ze sobą niosą.
[...]Siegfried wpływa na obniżenie oceny, wiem, że to tylko jedna z postaci, ale jestem narwaną osobą i strasznie działa na mnie wypieranie się swojej racji. Treść jak zwykle wciągająca, zauważyłam również jedną czy dwie literówki w tekście. Język barwny i prosty. Myślę, że to właśnie dzięki opisom życia na angielskiej wsi lat 40' ubiegłego wieku i pozytywnym postaciom ta książka sprawia mi taką radość oraz napawa coraz większa chęcią przeniesienia się tam i prowadzenia sielankowego życia farmera.
Polecam czytać po kolei od części pierwszej ;)

Więcej na wilczeczytanie.pl

Octopus | 2015-07-10
Przeczytana: 2000 rok

pasja - to cenię najbardziej, bez względu jaki wykonuje się zawód :-)

Karodziejka | 2010-10-13

Przezabawne i przesympatyczne opowiadania o zwierzętach, ludziach i perypetiach młodego weterynarza. Dla wszystkich miłośników zwierząt.

SigSauer | 2011-08-11
Przeczytana: 08 sierpnia 2011

Pierwsze części były zabawne, ale ile można czytać o wypadających macicach... Nuda, ciągle to samo, prawie nic się nie dzieje. I nie wydaje mi się, żeby była to książka dla miłośników zwierząt, bardziej dla miłośników historii weterynarii.

rosmene | 2012-06-28

Z każdą książką bardziej doceniam Herriota. Jego książki mogą podnieść na duchu w najgorszych chwilach.

gosiarut245 | 2017-06-03
justys | 2017-05-14