Weterynarz w zaprzęgu

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Wszystkie stworzenia duże i małe (tom 4)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Vet in Harness
wspomnienia
czupirek

Inne wydania

James Herroit urodził się 3.10.1916 roku w rodzinie muzyków. W 1939 roku ukończył w Glasgow studia weterynaryjne, po czym rozpoczął praktykę zawodową w Thrik, w hrabstwie Yorkshire. Okolicy tej był wierny przez całe życie, zauroczony jej surowym pięknem i szorstką bezpośredniością mieszkańców. Pisać zaczął w wieku dojrzałym. Krótkie opowiadania i powieści o czworonożnych pacjentach i ich właścicielach, pełne trafnych obserwacji, humoru i subtelnej ironii, bardzo szybko przyniosły mu dużą popularność. W uznaniu zasług zawodowych i literackich otrzymał tytuł szlachecki – Sir, a okolica, w której żył i którą uwiecznił w swych książkach, nazwana została Herriot Country. W dniu 24.02.1955 roku (dzień po śmierci pisarza) została otwarta na uniwersytecie w Glasgow nowa biblioteka weterynaryjna, nazwana jego imieniem – The James Herriot Library. W świadomości czytelników autor cyklu książek „Wszystkie stworzenia małe i duże” to nie tylko przyjaciel zwierząt, ale także człowiek patrzący z przymrużeniem oka na niedostatki ludzkiej natury.

źródło opisu: [Zysk i S-ka, 1997]

SigSauer | 2011-10-12
Przeczytana: 11 października 2011

Zabawna, czasem wzruszająca, a przede wszystkim bardzo mądra książka.
To już kolejna pozycja z cyklu o weterynarzu Herriocie, a nadal opowieści o leczonych zwierzętach i perypetiach młodego weterynarza są ciekawe, ciągle inne, zachwycające.
Polecam nie tylko miłośnikom zwierząt, chociaż dla nich to pozycja obowiązkowa!

justi | 2012-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2012

Dla mnie - bomba! Piękny język, humor i świat z lat trzydziestych.

Zuzia Kazior | 2014-07-16
Przeczytana: listopad 2014