Daguchna 
ostatniazzielonych.pl
"Książki, książki, ach!" || Część opinii to nieznacznie przerobione fragmenty starszych tekstów blogowych, toteż tym bardziej zapraszam pod linka po więcej.
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 26 cytatów, ostatnio widziana 9 godzin temu
Teraz czytam
 • Kurs Rysowania dla Każdego
  Kurs Rysowania dla Każdego
  Autor:
  „Każde dziecko jest artystą. Problemem jest jak ma pozostać artystą, kiedy już dorośnie.” PABLO PICASSO Chcesz się nauczyć rysować? Czujesz, że powinieneś rysować, że to może być zabawne i może nawet...
  czytelników: 9 | opinie: 0 | ocena: 6 (1 głos)
 • Morderstwo odbędzie się...
  Morderstwo odbędzie się...
  Autor:
  "Morderstwo odbędzie się…", jeden z wielu znakomitych kryminałów autorstwa mistrzyni gatunku, Agathy Christie, ukazuje się jako audiobook w interpretacji Marcina Hycnara. Pisarka stworzyła nie tylko n...
  czytelników: 4645 | opinie: 122 | ocena: 7,22 (2442 głosy)
 • Sycylijczyk
  Sycylijczyk
  Autor:
  Kanwą tej klasycznej "powieści mafijnej" są autentyczne postaci i wydarzenia, które miały miejsce na Sycylii, we wczesnych latach po wojnie. Powracają tu także bohaterowie z "Ojca chrze...
  czytelników: 5782 | opinie: 170 | ocena: 7,65 (2803 głosy)
 • To nie powinno się zdarzyć
  To nie powinno się zdarzyć
  Autor:
  Weterynarz James Herriot po rocznej praktyce - mimo usilnych starań, by opanować wszystkie tajniki zawodu - wciąż popada w tarapaty. Trudne do przewidzenia zachowanie czworonożnych pacjentów sprawia,...
  czytelników: 493 | opinie: 15 | ocena: 7,77 (275 głosów) | inne wydania: 2

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-09 19:02:33
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-10-29 21:39:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Domowa biblioteczka

No i stało się! Pierwsza książka z uniwersum "Strrasznej historii"/"Monstrrrualnej Erudycji", która nie do końca mnie ujęła. Może to ze względu na tematykę (bo z matematyką nigdy nie było mi po drodze)? A może to autor, z którym w ramach cyklu zetknęłam się po raz pierwszy? Wiem na pewno jedną rzecz - że "Tej zabójczej matmie", mimo poczucia humoru i wartości merytorycznej, zabrakło wdzięku i... No i stało się! Pierwsza książka z uniwersum "Strrasznej historii"/"Monstrrrualnej Erudycji", która nie do końca mnie ujęła. Może to ze względu na tematykę (bo z matematyką nigdy nie było mi po drodze)? A może to autor, z którym w ramach cyklu zetknęłam się po raz pierwszy? Wiem na pewno jedną rzecz - że "Tej zabójczej matmie", mimo poczucia humoru i wartości merytorycznej, zabrakło wdzięku i lekkości innych pozycji spod znaku "Monstrrrualnej Erudycji". Szkoda.

pokaż więcej

 
2018-10-02 00:57:04
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Panna Marple (tom 4)
 
2018-09-29 04:22:54
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-29 03:54:34
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-29 03:53:58
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-09-25 21:33:33
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Daj daj daj
 
2018-09-17 23:33:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Domowa biblioteczka
Autor:

Trudno mi o obiektywizm, jeśli chodzi o książki z cyklu "Monstrrrualna Erudycja" (jak również te z pokrewnej serii "Strrraszna Historia"). Dawno temu, kiedy - jeszcze mieszcząc się w grupie docelowej - czytałam je po raz pierwszy, były niezrównanym źródłem ciekawej wiedzy z dziedzin różnych oraz niebanalnego, pozbawionego infantylizmu poczucia humoru. Okazuje się, że po latach nadal świetnie... Trudno mi o obiektywizm, jeśli chodzi o książki z cyklu "Monstrrrualna Erudycja" (jak również te z pokrewnej serii "Strrraszna Historia"). Dawno temu, kiedy - jeszcze mieszcząc się w grupie docelowej - czytałam je po raz pierwszy, były niezrównanym źródłem ciekawej wiedzy z dziedzin różnych oraz niebanalnego, pozbawionego infantylizmu poczucia humoru. Okazuje się, że po latach nadal świetnie "wchodzą", bawiąc i wciągając nawet dorosłego odbiorcę. Czytane po raz kolejny albo po raz pierwszy, bo nie wszystkie tytuły udało mi się zdobyć za młodych lat. Do tej drugiej kategorii należy właśnie książka "Kosmos, gwiazdy i zakichani kosmici". Dla osób, które od dawna interesują się astronomią, ta pozycja nie będzie raczej niczym odkrywczym - ale dla wszelakiej maści początkujących, niezależnie od wieku, może być smaczną pigułką najbardziej podstawowej (i najciekawszej) wiedzy o Układzie Słonecznym i okolicach. Różnorakie zagadnienia opisane w formie przystępnych, śmiesznych, często fabularyzowanych przykładów, z towarzyszeniem zabawnych postaci, eksperymentów do wykonania w domu i detali, o których nauczyciele ci nie powiedzieli. Słowem: wszystko to, za co moje pokolenie kochało obie serie z długim "rrr" w nazwie.

Dodatkowy plus to wdzięczne tłumaczenie Małgorzaty Fabianowskiej - za przełożenie imienia małej, zrobionej z ektoplazmy kosmitki z angielskiego "Sloppy" na polskie, urocze "Ślizia", należy jej się jakieś wielkie, złote wyróżnienie.

Choć pod kątem stanu wiedzy w pewnych miejscach książka od momentu wydania w 2006 roku nieco się zdezaktualizowała (Pluton już nie jest planetą, chlip, chlip), w kwestii formy nadal trzyma... formę. Dlatego nie szukajcie wykrętów - po prostu czytajcie!

P.S. Taka ciekawostka - wszelkie opisy ze stroną wydawnictwa włącznie zapisują imię jednego z głównych bohaterów jako "Alien Zajobul", podczas gdy w samej książce (i na jej tylnej okładce) mamy formę "Alien Bzik". Zabawne.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
638 49 220
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

Ulubione cytaty (23)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd