Kocie opowieści

Wydawnictwo: Bellona
7,55 (87 ocen i 13 opinii)
tłumaczenie

• Ekstrakt z kwiatu orchidei
  • Elementarz współczesny
  • Oddech smoka. Morderstwa na Sodermalmie
  • Złe psy. W imię zasad
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Pogromca lwów
  • Kalinowe serce
  • Okularnik
  • Tango dla oprawcy
  • W krainie kolibrów
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Włoska symfonia

6,4 (5 ocen i opinii)
Złe psy. W imię zasad
Patryk Vega

7,38 (182 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (2 ocen i opinii)
W krainie kolibrów
Sofia Caspari

6,86 (7 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

8,4 (5 ocen i opinii)
Włoska symfonia
Agnieszka Walczak-Chojecka

8 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
allison | 2013-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2013

Ciepłe, opowiedziane z humorem, niekiedy wzruszające historie, których bohaterami są koty - i te domowe, i dzikie, jednak odwiedzające czasami ludzkie siedziby; koty zdrowe i chore, ospałe i żywiołowe, młode i stare, ale niezmiennie dostarczające ludziom wielu niespodzianek, radości i pocieszenia.

Dla autora-weterynarza te chadzające własnymi drogami stworzenia są dodatkowo pacjentami, o których troszczy się on z niesłabnącym zainteresowaniem i z wrażliwością.

Wielkim plusem książki jest barwna narracja. Pod piórem Herriota nawet pozornie zwyczajne, codzienne zdarzenia zmieniają się w pasjonujące opowieści o czworonogach i ich dwunożnych przyjaciołach.

Przeczytałam "Kocie opowieści" z wielką przyjemnością, zwłaszcza, że sama jestem od dziecka kociarą i - podobnie jak autor - mam za sobą wiele wesołych i smutnych doświadczeń z różnej maści kocurami.
Przy niektórych historiach ubawiłam się serdecznie, przy innych zakręciła mi się w oku łza, zwłaszcza, gdy czytałam o...

Meszuge | 2013-12-08
Przeczytana: 25 maja 2007

James Herriot „zaistniał” w Polsce w 1980 roku książką „Wszystkie stworzenia duże i małe”. Zapoczątkowała ona kilkutomowy cykl opowiadań o wiejskim weterynarzu praktykującym w Yorkshire, jego pacjentach i ich właścicielach. Emanujące miłością do wszystkiego, co żyje i skrzące się typowo angielskim humorem książki były entuzjastycznie przyjmowane przez dorosłych i dzieci.
W roku 2001 ukazała się specjalna pozycja w dorobku Herriota (faktycznie weterynarza z zawodu) - poświęcił ją miłości swojego życia - kotom.

„Kocie opowieści” zawierają dziesięć opowiadań. Ich bohaterami są: Alfred - kot ze sklepu ze słodyczami, Oskar - kot towarzyski, Buster - bożonarodzeniowy kociak, Borys, Frisk, Olly, Ginny oraz inni przedstawiciele kociego rodu. Ich losy, rozmaite perypetie, przygody niebezpieczne i śmieszne, pokazały mi fantastyczny świat tych zwierząt - tak inny od naszego i tak bliski.

Dzięki „Kocim opowieściom” James Herriot nauczył mnie nie tylko kochać koty, ale też rozumieć ich...

nellanna | 2012-03-11
Przeczytana: 11 marca 2012

Aż tyle gwiazdek, bo doceniam wkład autora w uczłowieczanie ludzi, w naprawę ich stosunków ze zwierzętami. A to jest naprawdę kawałek dobrej roboty! Kto nie lubi kotów, pewnie po te książkę nie sięgnie, chociaż są to urokliwe opowiadania, których bohaterami są koty ale nie tylko, zawsze jest jeszcze w nich jakiś brylancik czułego spostrzeżenia, opisania świata w sposób życzliwy i otwarty. Dlatego polecam ją nie tylko do czytania razem z dziećmi, również dorośli będą się dobrze bawić przy tej lekturze.Taka proza ku pokrzepieniu serc, z uśmiechem podczas czytania, kojąca jak filiżanka dobrej herbaty.

Fey | 2011-07-05

Jedna z pierwszych książek, które tak dogłębnie mnie poruszyły. Może to nic niesamowitego, może ktoś powie, że to jedynie historie o kotach, a jednak są przecież prawdziwe. I niesamowite, jak dla mnie. Opisują coś, czego czasem nie sposób znaleźć tak normalnie.

Muhikons | 2011-08-06

Przyjemne i wzruszające opowiadania, dla kociarzy w każdym wieku.

Rudooka | 2011-03-10
Przeczytana: 09 marca 2011

Ciepła, niesamowice mrucząca i przyjemna książka:)

Bedata | 2014-02-02

Jak dla mnie to nie jest książka dla dzieci, a przynajmniej nie tylko. Ciepła, zabawna książeczka, która odpręża i przynosi uśmiech.

Mary14 | 2013-04-01
Przeczytana: 25 września 2007

Śliczna książeczka. Piękne ilustracje, doskonała czcionka. Polecam każdemu dziecku w wieku 6-10 lat.

Illithiar | 2013-05-04

Ciepłe i dowcipne.

Cybin | 2014-06-04

Świetnie napisana książka dla tych, którzy uwielbiają koty w każdej postaci. Jest trochę humoru, trochę wzruszeń, jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa :) Nadal do niej wracam co jakiś czas :)