Okładka książki Kocie opowieści

Bellona
83-11-09233-8
typ
papier
7.51 (75 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Polecamy

Opinie czytelników
allison | 2013-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2013

Ciepłe, opowiedziane z humorem, niekiedy wzruszające historie, których bohaterami są koty - i te domowe, i dzikie, jednak odwiedzające czasami ludzkie siedziby; koty zdrowe i chore, ospałe i żywiołowe, młode i stare, ale niezmiennie dostarczające ludziom wielu niespodzianek, radości i pocieszenia.

Dla autora-weterynarza te chadzające własnymi drogami stworzenia są dodatkowo pacjentami, o których troszczy się on z niesłabnącym zainteresowaniem i z wrażliwością.

Wielkim plusem książki jest barwna narracja. Pod piórem Herriota nawet pozornie zwyczajne, codzienne zdarzenia zmieniają się w pasjonujące opowieści o czworonogach i ich dwunożnych przyjaciołach.

Przeczytałam "Kocie opowieści" z wielką przyjemnością, zwłaszcza, że sama jestem od dziecka kociarą i - podobnie jak autor - mam za sobą wiele wesołych i smutnych doświadczeń z różnej maści kocurami.
Przy niektórych historiach ubawiłam się serdecznie, przy innych zakręciła mi się w oku łza, zwłaszcza, gdy czytałam o nieuleczalnie...

Meszuge | 2013-12-08
Przeczytana: 25 maja 2007

James Herriot „zaistniał” w Polsce w 1980 roku książką „Wszystkie stworzenia duże i małe”. Zapoczątkowała ona kilkutomowy cykl opowiadań o wiejskim weterynarzu praktykującym w Yorkshire, jego pacjentach i ich właścicielach. Emanujące miłością do wszystkiego, co żyje i skrzące się typowo angielskim humorem książki były entuzjastycznie przyjmowane przez dorosłych i dzieci.
W roku 2001 ukazała się specjalna pozycja w dorobku Herriota (faktycznie weterynarza z zawodu) - poświęcił ją miłości swojego życia - kotom.

„Kocie opowieści” zawierają dziesięć opowiadań. Ich bohaterami są: Alfred - kot ze sklepu ze słodyczami, Oskar - kot towarzyski, Buster - bożonarodzeniowy kociak, Borys, Frisk, Olly, Ginny oraz inni przedstawiciele kociego rodu. Ich losy, rozmaite perypetie, przygody niebezpieczne i śmieszne, pokazały mi fantastyczny świat tych zwierząt - tak inny od naszego i tak bliski.

Dzięki „Kocim opowieściom” James Herriot nauczył mnie nie tylko kochać koty, ale też rozumieć ich tajemnic...

nellanna | 2012-03-11
Przeczytana: 11 marca 2012

Aż tyle gwiazdek, bo doceniam wkład autora w uczłowieczanie ludzi, w naprawę ich stosunków ze zwierzętami. A to jest naprawdę kawałek dobrej roboty! Kto nie lubi kotów, pewnie po te książkę nie sięgnie, chociaż są to urokliwe opowiadania, których bohaterami są koty ale nie tylko, zawsze jest jeszcze w nich jakiś brylancik czułego spostrzeżenia, opisania świata w sposób życzliwy i otwarty. Dlatego polecam ją nie tylko do czytania razem z dziećmi, również dorośli będą się dobrze bawić przy tej lekturze.Taka proza ku pokrzepieniu serc, z uśmiechem podczas czytania, kojąca jak filiżanka dobrej herbaty.

Fey | 2011-07-05

Jedna z pierwszych książek, które tak dogłębnie mnie poruszyły. Może to nic niesamowitego, może ktoś powie, że to jedynie historie o kotach, a jednak są przecież prawdziwe. I niesamowite, jak dla mnie. Opisują coś, czego czasem nie sposób znaleźć tak normalnie.

Muhikons | 2011-08-06

Przyjemne i wzruszające opowiadania, dla kociarzy w każdym wieku.

Rudooka | 2011-03-10
Przeczytana: 09 marca 2011

Ciepła, niesamowice mrucząca i przyjemna książka:)

Bedata | 2014-02-02

Jak dla mnie to nie jest książka dla dzieci, a przynajmniej nie tylko. Ciepła, zabawna książeczka, która odpręża i przynosi uśmiech.

Illithiar | 2013-05-04

Ciepłe i dowcipne.

Cybin | 2014-06-04

Świetnie napisana książka dla tych, którzy uwielbiają koty w każdej postaci. Jest trochę humoru, trochę wzruszeń, jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa :) Nadal do niej wracam co jakiś czas :)

Aska96 | 2011-05-13

Ech, dostałam ją na siódme urodziny i wtedy byłam na nią za mała, choć jest przeznaczona dla dzieci (choć nie tylko). Książka bawi i uczy, chętnie do niej wracam myślami i zaglądam.

Załóż konto za darmo!

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku