Kocie opowieści

Bellona
83-11-09233-8
typ
papier
7,53 (86 ocen i 13 opinii)

Opis książki

Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
allison | 2013-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2013

Ciepłe, opowiedziane z humorem, niekiedy wzruszające historie, których bohaterami są koty - i te domowe, i dzikie, jednak odwiedzające czasami ludzkie siedziby; koty zdrowe i chore, ospałe i żywiołowe, młode i stare, ale niezmiennie dostarczające ludziom wielu niespodzianek, radości i pocieszenia.

Dla autora-weterynarza te chadzające własnymi drogami stworzenia są dodatkowo pacjentami, o których troszczy się on z niesłabnącym zainteresowaniem i z wrażliwością.

Wielkim plusem książki jest barwna narracja. Pod piórem Herriota nawet pozornie zwyczajne, codzienne zdarzenia zmieniają się w pasjonujące opowieści o czworonogach i ich dwunożnych przyjaciołach.

Przeczytałam "Kocie opowieści" z wielką przyjemnością, zwłaszcza, że sama jestem od dziecka kociarą i - podobnie jak autor - mam za sobą wiele wesołych i smutnych doświadczeń z różnej maści kocurami.
Przy niektórych historiach ubawiłam się serdecznie, przy innych zakręciła mi się w oku łza, zwłaszcza, gdy czytałam o...

Meszuge | 2013-12-08
Przeczytana: 25 maja 2007

James Herriot „zaistniał” w Polsce w 1980 roku książką „Wszystkie stworzenia duże i małe”. Zapoczątkowała ona kilkutomowy cykl opowiadań o wiejskim weterynarzu praktykującym w Yorkshire, jego pacjentach i ich właścicielach. Emanujące miłością do wszystkiego, co żyje i skrzące się typowo angielskim humorem książki były entuzjastycznie przyjmowane przez dorosłych i dzieci.
W roku 2001 ukazała się specjalna pozycja w dorobku Herriota (faktycznie weterynarza z zawodu) - poświęcił ją miłości swojego życia - kotom.

„Kocie opowieści” zawierają dziesięć opowiadań. Ich bohaterami są: Alfred - kot ze sklepu ze słodyczami, Oskar - kot towarzyski, Buster - bożonarodzeniowy kociak, Borys, Frisk, Olly, Ginny oraz inni przedstawiciele kociego rodu. Ich losy, rozmaite perypetie, przygody niebezpieczne i śmieszne, pokazały mi fantastyczny świat tych zwierząt - tak inny od naszego i tak bliski.

Dzięki „Kocim opowieściom” James Herriot nauczył mnie nie tylko kochać koty, ale też rozumieć ich...

nellanna | 2012-03-11
Przeczytana: 11 marca 2012

Aż tyle gwiazdek, bo doceniam wkład autora w uczłowieczanie ludzi, w naprawę ich stosunków ze zwierzętami. A to jest naprawdę kawałek dobrej roboty! Kto nie lubi kotów, pewnie po te książkę nie sięgnie, chociaż są to urokliwe opowiadania, których bohaterami są koty ale nie tylko, zawsze jest jeszcze w nich jakiś brylancik czułego spostrzeżenia, opisania świata w sposób życzliwy i otwarty. Dlatego polecam ją nie tylko do czytania razem z dziećmi, również dorośli będą się dobrze bawić przy tej lekturze.Taka proza ku pokrzepieniu serc, z uśmiechem podczas czytania, kojąca jak filiżanka dobrej herbaty.

Fey | 2011-07-05

Jedna z pierwszych książek, które tak dogłębnie mnie poruszyły. Może to nic niesamowitego, może ktoś powie, że to jedynie historie o kotach, a jednak są przecież prawdziwe. I niesamowite, jak dla mnie. Opisują coś, czego czasem nie sposób znaleźć tak normalnie.

Muhikons | 2011-08-06

Przyjemne i wzruszające opowiadania, dla kociarzy w każdym wieku.

Rudooka | 2011-03-10
Przeczytana: 09 marca 2011

Ciepła, niesamowice mrucząca i przyjemna książka:)

Bedata | 2014-02-02

Jak dla mnie to nie jest książka dla dzieci, a przynajmniej nie tylko. Ciepła, zabawna książeczka, która odpręża i przynosi uśmiech.

Mary14 | 2013-04-01
Przeczytana: 25 września 2007

Śliczna książeczka. Piękne ilustracje, doskonała czcionka. Polecam każdemu dziecku w wieku 6-10 lat.

Illithiar | 2013-05-04

Ciepłe i dowcipne.

Cybin | 2014-06-04

Świetnie napisana książka dla tych, którzy uwielbiają koty w każdej postaci. Jest trochę humoru, trochę wzruszeń, jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa :) Nadal do niej wracam co jakiś czas :)

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Arthur Conan Doyle
    156. rocznica
    urodzin
    Być może nie świecisz jak słońce, ale potrafisz wyprowadzić z mroku. Niektórzy ludzie, sami pozbawieni geniuszu, posiadają niezwykłą moc budzenia go w innych. Chcę powiedzieć, drogi przyjacielu, że jestem ci bardzo zobowiązany.
  • John Flanagan
    71. rocznica
    urodzin
    Muszę to sobie zapamiętać, na wypadek, gdyby kiedyś zaczęło mnie to obchodzić.
  • Andy Andrews
    56. rocznica
    urodzin
    Możesz robić co chcesz, możesz dokonać wszystkiego, czego pragniesz. Nigdy nie brakuje Ci pieniędzy, a czas nie jest Twoim wrogiem. Jeśli naprawdę chcesz dokonać w życiu czegoś wielkiego, może ci brakować jedynie pomysłu. Czas i pieniądze to tylko kwestia odpowiedniej perspektywy.
  • Mikołaj Chylak
    40. rocznica
  • Gérard de Nerval
    207. rocznica
    urodzin
    Przede mną wisiał na ścianie zegar wiejski, a na zegarze – ptak, który zaczął mówić jak osoba żywa. Pomyślałem, ,że dusza mojego przodka mieszka w tym ptaku; lecz nie więcej zdziwiła mnie jego mowa i sposób wypowiadania się, jak to, żem się widział przeniesiony o jeden wiek wstecz. Ptak mówił mi o o... pokaż więcej
  • Michał Markowski
    59. rocznica
  • Victor Hugo
    130. rocznica
    śmierci
    - Nicponiu! Skradłeś mojej żonie całusa! - Ja? Niech mnie pan zrewiduje!
  • Krzysztof Boruń
    15. rocznica