Okładka książki Kocie opowieści

Bellona
83-11-09233-8
typ
papier
7,54 (78 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Polecamy

Opinie czytelników
allison | 2013-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2013

Ciepłe, opowiedziane z humorem, niekiedy wzruszające historie, których bohaterami są koty - i te domowe, i dzikie, jednak odwiedzające czasami ludzkie siedziby; koty zdrowe i chore, ospałe i żywiołowe, młode i stare, ale niezmiennie dostarczające ludziom wielu niespodzianek, radości i pocieszenia.

Dla autora-weterynarza te chadzające własnymi drogami stworzenia są dodatkowo pacjentami, o których troszczy się on z niesłabnącym zainteresowaniem i z wrażliwością.

Wielkim plusem książki jest barwna narracja. Pod piórem Herriota nawet pozornie zwyczajne, codzienne zdarzenia zmieniają się w pasjonujące opowieści o czworonogach i ich dwunożnych przyjaciołach.

Przeczytałam "Kocie opowieści" z wielką przyjemnością, zwłaszcza, że sama jestem od dziecka kociarą i - podobnie jak autor - mam za sobą wiele wesołych i smutnych doświadczeń z różnej maści kocurami.
Przy niektórych historiach ubawiłam się serdecznie, przy innych zakręciła mi się w oku łza, zwłaszcza, gdy czytałam o nieuleczalnie...

Meszuge | 2013-12-08
Przeczytana: 25 maja 2007

James Herriot „zaistniał” w Polsce w 1980 roku książką „Wszystkie stworzenia duże i małe”. Zapoczątkowała ona kilkutomowy cykl opowiadań o wiejskim weterynarzu praktykującym w Yorkshire, jego pacjentach i ich właścicielach. Emanujące miłością do wszystkiego, co żyje i skrzące się typowo angielskim humorem książki były entuzjastycznie przyjmowane przez dorosłych i dzieci.
W roku 2001 ukazała się specjalna pozycja w dorobku Herriota (faktycznie weterynarza z zawodu) - poświęcił ją miłości swojego życia - kotom.

„Kocie opowieści” zawierają dziesięć opowiadań. Ich bohaterami są: Alfred - kot ze sklepu ze słodyczami, Oskar - kot towarzyski, Buster - bożonarodzeniowy kociak, Borys, Frisk, Olly, Ginny oraz inni przedstawiciele kociego rodu. Ich losy, rozmaite perypetie, przygody niebezpieczne i śmieszne, pokazały mi fantastyczny świat tych zwierząt - tak inny od naszego i tak bliski.

Dzięki „Kocim opowieściom” James Herriot nauczył mnie nie tylko kochać koty, ale też rozumieć ich tajemnic...

nellanna | 2012-03-11
Przeczytana: 11 marca 2012

Aż tyle gwiazdek, bo doceniam wkład autora w uczłowieczanie ludzi, w naprawę ich stosunków ze zwierzętami. A to jest naprawdę kawałek dobrej roboty! Kto nie lubi kotów, pewnie po te książkę nie sięgnie, chociaż są to urokliwe opowiadania, których bohaterami są koty ale nie tylko, zawsze jest jeszcze w nich jakiś brylancik czułego spostrzeżenia, opisania świata w sposób życzliwy i otwarty. Dlatego polecam ją nie tylko do czytania razem z dziećmi, również dorośli będą się dobrze bawić przy tej lekturze.Taka proza ku pokrzepieniu serc, z uśmiechem podczas czytania, kojąca jak filiżanka dobrej herbaty.

Fey | 2011-07-05

Jedna z pierwszych książek, które tak dogłębnie mnie poruszyły. Może to nic niesamowitego, może ktoś powie, że to jedynie historie o kotach, a jednak są przecież prawdziwe. I niesamowite, jak dla mnie. Opisują coś, czego czasem nie sposób znaleźć tak normalnie.

Muhikons | 2011-08-06

Przyjemne i wzruszające opowiadania, dla kociarzy w każdym wieku.

Rudooka | 2011-03-10
Przeczytana: 09 marca 2011

Ciepła, niesamowice mrucząca i przyjemna książka:)

Bedata | 2014-02-02

Jak dla mnie to nie jest książka dla dzieci, a przynajmniej nie tylko. Ciepła, zabawna książeczka, która odpręża i przynosi uśmiech.

Illithiar | 2013-05-04

Ciepłe i dowcipne.

Cybin | 2014-06-04

Świetnie napisana książka dla tych, którzy uwielbiają koty w każdej postaci. Jest trochę humoru, trochę wzruszeń, jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa :) Nadal do niej wracam co jakiś czas :)

Aska96 | 2011-05-13

Ech, dostałam ją na siódme urodziny i wtedy byłam na nią za mała, choć jest przeznaczona dla dzieci (choć nie tylko). Książka bawi i uczy, chętnie do niej wracam myślami i zaglądam.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku