Nożyczki

Oficynka
2018-06-26
2018-06-26
Erotyka thriller tir podróż

Przeciętny ten thriller . Jakoś nie przekonał mnie . Akcja taka rozciągnięta bez polotu . Dużo scen seksu . Właściwie nie wiem czy to thriller czy też obyczajówka z syndromem sztokholmskim w tle . Nie dziwi mnie tym razem niska ocena tej pozycji .

Z pozoru wydawałoby się opowieść zrodzona w głowie pisarza, jednak im dalej w drodze tym większa refleksja wobec psychologicznych korzeni bohaterki. W ostateczności historia, która szokuje ale i pokazuje jak głębokie mogą być doznania, których korzenie upokorzenia doznajemy w dzieciństwie. Dzięki tej pozycji pomogłem sobie zrozumieć jak wielki wpływ na młodych ludzi może mieć molestowanie w dzieciństwie a tym bardziej aktualny problem pedofili w kościele.

Audiobook Empik Go
Lektor Kamil Pruban

KSIĄŻKA TYLKO DLA DOROSŁYCH
Śmiało mogę powiedzieć że mamy tu mix gatunkowy, thriller erotyczny z delikatną domieszką kryminału.

"Nożyczki" to debiutancka książka Maksima Wolffa.
Ci co mnie już trochę znają wiedzą że lubię sięgać po debiuty polskich pisarzy .

Totalny rollercoaster .

Młoda dziewczyna chce spełnić swoje perwersyjne marzenia .
Zaczepiając kierowcę tira, udaje się w podróż .
Jej matka jest przekonana że córka udała się w podróż autobusem.
Dziewczyna próbuje nawiązać rozmowę z kierowcą, ale mężczyzna wydaje się małomówny wręcz
nieśmiały.
Lecz podczas podróży wiele się zmieni, ten kto miał być oprawcą może niespodziewanie stać się ofiarą.
Kto kim i w jaki sposób manipuluje?
Jak skończy się ta historia, i co jeszcze będzie do odkrycia?
Ile można zaryzykować, i czy naprawdę warto?

Opisane sceny erotyczne, są delikatnie perwersyjne, ale nie pozostawiają zniesmaczenia .
Świetnie skonstruowana historia, opisy scen a nawet ubioru powodowały że prawie widziałam oczami wyobraźni wszystko co się działo w tej książce .

Mocne opisy, wciągająca akcja.
Czegóż chcieć więcej .

Audiobook Empik Go
Lektor Kamil Pruban

KSIĄŻKA TYLKO DLA DOROSŁYCH

"Nożyczki" to debiutancka książka Maksima Wolffa.

Totalny rollercoaster .

Młoda dziewczyna chce spełnić swoje...

𝙹𝚞𝚜𝚝𝚢𝚗𝚊 𝙺𝚛𝚊𝚠𝚌𝚣𝚞𝚔 - dwudziestodwuletnia kucharka, o dziwnych preferencjach seksualnych.

Dziewczyna wybrała się w szczegółowo zaplanowaną podróż z nieznanym jej czterdziestoparoletnim kierowcą Tira, którego wypatrzyła na stacji benzynowej. Zabrała ze sobą małą walizkę, do której spakowała potrzebne rzeczy oraz perukę i nożyczki. Metalowy atrybut, przy którym czuła się bezpieczna, uratował jej życie. Justyna chciała dotrzeć do Częstochowy, tam miała pójść na łowy. Akcja rozgrywa się w trakcie podróży z nieznajomym, który początkowo jest wycofany,  podaje inne imię niż ma w rzeczywistości. Justyna w końcu nie dociera do celu swojej podróży, po drodze odnalazła inny.

Po przeczytaniu trzech rozdziałów odłożyłam książkę z myślą, że nie przeczytam jej do końca. Pomimo tego znów dałam jej szansę i dokończyłam. Zniechęciły mnie tak bardzo niesmaczne i dosłowne opisy zachowań i preferencji seksualnych zarówno Justyny jak i jej towarzysza. To było nienaturalne, chore, wręcz psychopatyczne. Zastanawiałam się skąd u tak młodej kobiety jest tyle złości, agresji oraz potrzeby dominowania nad "zabawką", którą dla niej byli mężczyźni. Czytając dalej poznałam sedno jej wyobrażeń i powodu podniet. Problemem okazał, się gwałt na niej w wieku piętnastu lat oraz liczne molestowania. Młoda kobieta szukała rozkoszy, innej niż nam się wydaje. Nie znała siebie, nie znała swojego ciała, nie widziała czego pragnie. Gdy zbliżała się coraz bardziej do swojego oprawcy kierowcy, odnalazła w nim ideał swoich poszukiwań. Nieoczekiwanie zakochała się. Po tej sytaucji trochę przystopowała, mimo że dalej głeboko w niej utkwiona była rządza przeżywania rozkoszy. Za każdym zachowaniem kryje się motyw, na to mają wpływ wydarzenia, które nami wstrząsnęły, których do końca nie rozumiemy, a uważamy za normalne bo innych nie znamy.

Jeżeli ktoś lubi mocny thriller erotyczny to jest to książka dla niego. Przeczytałam i odkładam ją na półkę. Ciężka przeprawa na samym początku, później poszło z górki.

Mahsim Wolff "Nozyczki"

"podobno tylko raz na milion lat
tak dzieje się że pierwszy raz
wnikając w siebie nagle wiemy że
świat zmienił się i nie ma odwrotu"

Pozwolę zacząć sobie tym fragmentem tą recenzje. Jest z drugim dnem. Jest zagadkowy a zarówno tak prawdziwym, niepowtarzalnym można powiedzieć, że prawdopodobnie jedynym.
Dlatego tu się znalazł.Historia "Nożyczek" jest także taką metaforą, metaforą dwojga ciał wynikających w siebie raz po raz. Historia, która już nie będzie miała odwrotu...

Pstryk... pstryk... pstryk... czasami między stronicami stwierdziłam, że moje synapsy mózgowe ulegają przegrzaniu i pojawiają się iskry bo autor nakazuje czytać mi (osobie lubiącej dobrą akcje i dreszcz) thriller, baaa malo tego EROTYCZNY!!
EROTYCZNY- czyli ten tego sex, mdłe opisy zapach na kartkach papieru spermy, krwi bleeee moj mózg nie przestawał tak wołać gdzieś z daleka.

i nagle krzyk i nagle szum i nagle cios.... pip... hamulec ręczny w czytaniu zaciągnięty, bo z przysłowiowych flaków zrobił się mentalnie, realnie kawał literackiej thillero-erotycznej prozy.
Prozy opisujące pożądanie i sex fantazje głównej bohaterki (22!etniej Justyny),która marząc o doznaniu i zaspokojeniu dzikich potrzeb seksualnych wsiada do tira.
Tira, którego kierowcą jest mężczyzna... i tu rozgrywa się dramat. Horror... mrozenie i zastyganie krwi... cieknacy pot na czole... a zakończenie... ha... na miarę debiutu... przyprawiajace o kac moralny.
To nie bajka moi drodzy... to coś co powinno się przeczytać by można było zobaczyć nowy kierunek literatury. Kierunek w którym wybucha wszystko zbrodnia obyczaj napięcie i sex. to moje kolejne odkrycie. Moje wow... tak skomplikowane, potrzaskane a jednak kochane.. ahh ahh ohhh Koniec. dzięki za uwagę

Mahsim Wolff "Nozyczki"

"podobno tylko raz na milion lat
tak dzieje się że pierwszy raz
wnikając w siebie nagle wiemy że
świat zmienił się i nie ma odwrotu"

Dlatego tu się znalazł.Historia "Nożyczek"...

Główną bohaterką jest dwudziestodwuletnia Justyna. Jak każda dziewczyna w jej wieku, marzy o miłości, o byciu z kimś blisko, o przyszłości u boku wspaniałego mężczyzny, lecz na tym podobieństwa się kończą i wręcz są zepchnięte na plan drugi. Autor w sprawny sposób ukazuję, czym może skończyć się złe doświadczenie z wieku dorastania, gdy w dojrzewającym seksualnie umyśle tworzą się wzorce. Pierwsze doświadczenia, z reguły nieporadne, zaskakujące, czasami nieprzyjemne, odbijają w nas piętno i warunkują dalsze kontakty z drugim człowiekiem. Gdy są zbyt mocne, wrzynają się w pamięć i pozostają czasami do końca życia. To przydarza się bohaterce, która nie rozróżnia uczucia strachu, wstrętu i bezsilności od uczuć przyjemnych. Miesza je, wręcz prowokuje te złe, aby otrzymać te dobre. Tak ją „zaprogramował” pierwszy intymny kontakt z mężczyzną. Chce go powtórzyć, by było jak za pierwszym razem, lecz nie znajduje tego w realnym życiu.
Tu zaczyna się główna przygoda Justyny. Postanawia wyruszyć do innego miasta i tam zdobyć siła to, czego pragnie. Po drodze spotyka mężczyznę, który wydaje jej się mało atrakcyjny i niegodny uwagi, ale to tylko pozór i tragedia gotowa.
Zadziałał u niej mechanizm adaptacyjny. Nie dostrzega w mężczyźnie zła, ale źródło własnej przyjemności i decyduje się pozostać przy nim. Z czasem zaczyna dostrzegać w sobie uczucia, które wydają się jej zauroczeniem, a nawet miłością. Nie rozumie tego, stara się je zanegować, racjonalizować, ale im dłużej przebywa w jego towarzystwie, tym mniej ma siły na przeciwstawienie się sobie samej. Prawie syndrom sztokholmski, prawie, bo na końcu dowiadujemy się, że było w tym coś innego.
Autor w sprawny sposób opisuje kolejność uczuć budzących się w młodej dziewczynie: zafascynowanie, zauroczenie, miłość, nadzieja, rozczarowanie, zdrada, rezygnacja i próba pogodzenia się ze stratą. Moim zdaniem udało mu się to perfekcyjnie.
Książka jest napisana lekkim językiem, ale muszę przyznać, że sceny erotyczne to mocna strona autora. To plus tej powieści, ale oczywiście niejedyny.
W końcu to, thriller, więc są zwroty akcji i zaskakujące zakończenie. Jest to też erotyk i tu autor popisał się najbardziej, wręcz miałam wrażenie, że świadomie wykorzystuje swój talent ponad miarę, rozpisując się w tych momentach.
Jest to też sprawny opis budzącej się seksualności bohaterki.
Dziękuję autorowi, a książkę polecam każdej dziewczynie i chłopcu.

To jest całkiem niezła pozycja, wiecie? Opis zachęca, okładka nawołuje, no jak tu nie sięgnąć po taką książkę? I nie zawiodłam się. Co prawda ilość mojego czasu była minimalna, ale ta pozycja okazała się być moim wybawieniem na zajęciach przez weekend. Siedząc w 'szkolnej' ławce, mając czas wolny, pozwalałam odpłynąć umysłowi do Justyny i jej oprawcy, nawet jeśli głównym motywem całej książki jest syndrom sztokholmski. Brawa dla autora, który odważnie i bezprecedensowo opisał kobiecy umysł w takiej kondygnacji.

Całość tutaj --> https://rozchelstanaowca.pl/2018/12/973/

Straszna historia opowiedziana w ciekawy sposób.
Oczywiście polecam.

Straszna historia opowiedziana w ciekawy sposób.
Oczywiście polecam.

Historia trochę dziwna i pokręcona. Mimo wszystko dociągnęłam do końca i zakończenie ciekawe.

To byłby dobry thriller, gdyby nie sceny seksu, albo gdyby nie były one tak dokładnie opisane.

• Nowości / Zapowiedzi 2018
  • Szukam
  • Ebook do kupienia
  • Posiadam w bibioteczce :)

Dodaj cytat z książki Nożyczki