Nożyczki

Wydawnictwo: Oficynka
Erotyka, thriller, tir, podróż
aleqsia

Justyna, młoda dziewczyna o perwersyjnych zainteresowaniach seksualnych, postanawia zrealizować swoje fantazje. W tym celu udaje się w podróż z przypadkowo poznanym tirowcem. Mężczyzna wydaje się nieśmiały i niegroźny, jednak pod tą maską kryje się zupełnie inny człowiek. Czy Justynie spodoba się drugie oblicze towarzysza podróży? Jakie będą konsekwencje jej podążania za swoimi pragnieniami?

Mocny thriller erotyczny dla dorosłych czytelników i jednocześnie bardzo dobre studium rozwijającej się seksualności młodej kobiety zderzonej z brutalną rzeczywistością.

źródło opisu: Oficynka

źródło okładki: Oficynka

wiewiora098 | 2019-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 25 maja 2019

Mahsim Wolff "Nozyczki"

"podobno tylko raz na milion lat
tak dzieje się że pierwszy raz
wnikając w siebie nagle wiemy że
świat zmienił się i nie ma odwrotu"

Pozwolę zacząć sobie tym fragmentem tą recenzje. Jest z drugim dnem. Jest zagadkowy a zarówno tak prawdziwym, niepowtarzalnym można powiedzieć, że prawdopodobnie jedynym.
Dlatego tu się znalazł.Historia "Nożyczek" jest także taką metaforą, metaforą dwojga ciał wynikających w siebie raz po raz. Historia, która już nie będzie miała odwrotu...

Pstryk... pstryk... pstryk... czasami między stronicami stwierdziłam, że moje synapsy mózgowe ulegają przegrzaniu i pojawiają się iskry bo autor nakazuje czytać mi (osobie lubiącej dobrą akcje i dreszcz) thriller, baaa malo tego EROTYCZNY!!
EROTYCZNY- czyli ten tego sex, mdłe opisy zapach na kartkach papieru spermy, krwi bleeee moj mózg nie przestawał tak wołać gdzieś z daleka.

i nagle krzyk i nagle szum i nagle cios.... pip... hamulec ręczny w czytaniu zaciągnięty, bo z przysłowiowych...

Rozchełstana Owca | 2018-12-19
Przeczytana: 17 grudnia 2018

To jest całkiem niezła pozycja, wiecie? Opis zachęca, okładka nawołuje, no jak tu nie sięgnąć po taką książkę? I nie zawiodłam się. Co prawda ilość mojego czasu była minimalna, ale ta pozycja okazała się być moim wybawieniem na zajęciach przez weekend. Siedząc w 'szkolnej' ławce, mając czas wolny, pozwalałam odpłynąć umysłowi do Justyny i jej oprawcy, nawet jeśli głównym motywem całej książki jest syndrom sztokholmski. Brawa dla autora, który odważnie i bezprecedensowo opisał kobiecy umysł w takiej kondygnacji.

Całość tutaj --> https://rozchelstanaowca.pl/2018/12/973/

Mallorey | 2018-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2018

Przyznam szczerze, że nie często sięgam po tego typu lektury, jednak ta jakimś cudem zdołała pobudzić moją ciekawość i sprawić, że za wszelką cenę zapragnęłam dowiedzieć się o niej nieco więcej poprzez otwarcie się na jej fabułę.

Mimo wszystko dość długo zwlekałam, zanim w końcu zdecydowałam się za nią zabrać. Moje pierwsze odczucia? To jest całkiem... obiecujące i co więcej mimo iż nie jest to nie wiadomo jak wielkie dzieło literackie, muszę przyznać, że całość czytało się szybko i w miarę przyjemnie, co jest ogromnym plusem w thrillerach, tym bardziej erotycznych.

Autor w prosty i przyjemny sposób przedstawia nam swoją wizję, a w dodatku robi to w taki sposób, że nie da rady oderwać się od jego twórczości, dzięki czemu dostał ode mnie kolejnego ogromnego plusa. Na wyróżnienie zasługuje także wydawnictwo, które zastosowało przyjemną dla oka czcionkę, dzięki czemu całość czytało się dosłownie w mgnieniu oka.

Justyna od zawsze lubiła niebezpieczeństwo. Miała także przedziwne...

books_and_candles | 2018-10-04
Przeczytana: 12 września 2018

Książka pt. „Nożyczki” autorstwa Maksima Wolffa to erotyczny thriller, który wywołuje w czytelniku mnóstwo emocji: budzi lęk, przyprawia o dreszczyk oraz zaskakuje.
Historia zaczyna się od tego, że młoda dziewczyna o imieniu Justyna wyrusza w podróż autostopem. Celem jej wyprawy jest zrealizowanie swoich perwersyjnych fantazji erotycznych. Dziewczynę zabiera kierowca tira – dojrzały, doświadczony mężczyzna, który jak się okazuje, ma podobne preferencje seksualne co główna bohaterka książki. Z pozoru nieśmiały tirowiec odkrywa jednak przed młodziutką kobietą swoje prawdziwe oblicze. Podobne pragnienia i fantazje, które prowadzą parę do spełnienia sprawiają, że zaczynają oni odczuwać coś w rodzaju zakochania. Ale czy rzeczywiście tak dziwne i specyficzne, często sprzeczne ze sobą emocje jakie nimi targają można nazwać miłością?
Książkę przeczytałam jednym tchem. Jest to dobrze i lekko napisana historia z elementami thrillera, sensacji i erotyki. Gorąco polecam!

Cherry | 2018-09-27

Długo wyczekiwana pozycja - opis książki zaciekawił -
młoda dziewczyna, dojrzały mężczyzna, wspólna podróż
tirem - przygoda, niebezpieczeństwo, zakazana relacja,
niedozwolone pragnienia, szalona namiętność, pożądanie,
a wszystko to okraszone smakowitym erotyzmem.
Takie były wyobrażenia, a rzeczywistość? - nikła fabuła,
nic niewnosząca przejażdżka dwojga ludzi - oboje dziwni:
ona szalona, on niezrównoważony..., nawet mocny erotyzm
tego nie ratuje.
Czyta się szybko, objętość znikoma jak sama treść, więc
można zaryzykować.

Na początek chciałabym serdecznie podziękować Wydawnictwu Oficynka za egzemplarz recenzencki.

Powieść „Nożyczki” Maksim Wolff czyta się jednym tchem.
Jak na dobry thriller przystało mamy tutaj tajemniczą i budzącą strach atmosferę, która potrafi zawładnąć myślami czytelnika.

Choć jest to moje pierwsze spotkanie z thillerem erotycznym to mogę przyznać, że ta historia wywołała emocje i co najważniejsze pozostaje nadal w myślach.
Autor zaserwował czytelnikowi prawdziwą burzę emocji.

Młoda dwudziestodwuletnia kobieta wyrusza w trasę autostopem z nieznanym mężczyzną, kierowcą tira. Chce dotrzeć do Częstochowy, aby tam poznać mężczyzn i móc zrealizować swoje nietypowe fantazje erotyczne. Co najciekawsze, sam kierowca okazuje się być dla niej bardzo interesujący. Okazuje się, że posiada on takie same upodobania seksualne. Rozpoczynają ze sobą perwersyjną grę, w której wcale nie chodzi o przyzwoity seks.
Dziewczyna nosi w swojej torbie nożyczki i perukę. Nożyczki służą jej właśnie...

Svetłana Chrabkowska | 2018-09-03
Przeczytana: 03 września 2018

Przeczytałam książkę dość szybko, ciekawa historia, zaskakujące zakończenie, choć dla mnie dziewczyna jest trochę za młoda dla takich perwersyjnych działań...To że zakochuję się w swoim gwałcicielu, to akurat zrozumiałe, ten facet dał jej to czego ona szukała...Moja ocena 8 za sceny erotyczne i za historię.

krukwkoszuli | 2018-09-01
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 31 sierpnia 2018

Książka opowiada o 22-letniej Justynie Krawczuk, która w pogoni za spełnieniem swoich perwersyjnych wizji seksualnych postanawia wybrać się w podróż z przypadkowo wybranym tirowcem, który podąża w kierunku Częstochowy. To tam, w klubach nocnych, postanowiła rozpocząć łowy na mężczyzn, którym mogła by się oddać w rozkoszy. Z początku 39-letni kierowca Tira jest nieśmiały i krępuje się w towarzystwie młodej dziewczyny, jednak w pierwszej możliwej okazji odurza kobietę po czym gwałci. W tym momencie główna bohaterka używa swoich, tytułowych "nożyczek", którymi dźga oprawcę po żebrach, by doznać spełnienia seksualnego. Mężczyzna, podający się za Jurka, skrywa przed dziewczyną swoje prawdziwe, okrutne oblicze.

W tym momencie liczę na dobry wątek sensacyjny, nienawiść i ból kiedy okazuje się, że młoda dziewczyna zakochuje się w swoim oprawcy nazywając go kochankiem, swoim mężczyzną.

Książka mnie nie powaliła, trochę przeszkadzało mi to, że po dwóch gwałtach kobieta się zakochuje w...