Pokuszenie

Czytając „Biegacza”, Popiołek nie przypadł mi do gustu, więc jakoś nie miałem dużej ochoty czytać kontynuacji. Jednak zabrałem się za nią i nie żałuję. Zgrabne połączenie kryminału z przewodnikiem po małym, acz uroczym mieście Wschowa. Książka lekka, typowo rozrywkowa, napisana ładną polszczyzną, barwnym językiem. Wątek kryminalny może miejscami naiwny, ale całość ładnie współgra. Jedynie okładka, sugerując thriller, nie pasuje do całości.

Druga część przygód domorosłego detektywa Popiołka który tym razem z kolegą z pracy próbują rozwikłać zagadkę zabójstwa kolegi. Okazuje się że zabójstwo ma dużo wspólnego z historią miasteczka w którym spędzają wakacje. Książkę czyta się bardzo dobrze, konstrukcja książki bardzo podobna do części pierwszej. Ogólnie do polecenia osobom lubiącym kryminały z dużą ilością wiadomości historycznych o terenie na którym toczy się akcja.

Przewodnik po Wschowie, a nie kryminał

Przewodnik po Wschowie, a nie kryminał

Świetna książka, dużo lepiej się czyta niż większość tzw. poczytnych autorów.
Zagadka historyczna na plus, a jeszcze większym plusem jest brak kobiet, przynajmniej dla mnie 😉
Ostatnio szukam w bibliotece autorów kryminałów, których nie znam, następny ulubiony

Świetna książka, dużo lepiej się czyta niż większość tzw. poczytnych autorów.

2099

Słaby kryminał. Bardzo infantylne i przewidywalne. W porównaniu z kryminałami retro autora to przepaść.

slabo nienacki sie zakrztusil

slabo nienacki sie zakrztusil

Bogdanie Popiołek, gimnazjalny nauczycielu, przekonaj swojego pryncypała, by przestał cię kompromitować

Niestety, ale nie.
Coś tu nie gra i to mocno.
Strata czasu.

Niestety, ale nie.
Coś tu nie gra i to mocno.
Strata czasu.

Wysłuchane jako audiobook
Książka 6/10
Lektor 7/10 (Artur Ziajkiewicz)

To bardziej przewodnik po Wschowie z elementem kryminału niż poważny kryminał
Może być
Ale zainspirował mnie do pojechania i zwiedzenia Wschowy

Wysłuchane jako audiobook
Książka 6/10
Lektor 7/10 (Artur Ziajkiewicz)

To bardziej przewodnik po Wschowie z elementem kryminału niż poważny kryminał
Może być
Ale zainspirował mnie do pojechania i zwiedzenia Wschowy

Po pierwszej części o Bogdanie popiołku oczekiwałam czegoś lepszego. Plus za przewodnik i rys historyczny Wschowy, a minus za naiwną i przewidywalną opowieść. Nie polecam.

• Przeczytane w 2018

Dodaj cytat z książki Pokuszenie