Kobiety nieidealne. Magda

Przepraszam, ale nie. Na początku się wciągnęłam, kibicowałam Magdzie, ale z każdą kolejną minutą słuchania audiobooka, ta książka się pogrążała. Kim jest Kot zorientowałam się mniej więcej w połowie, ale jak się oficjalnie wydało, tak strasznie zdenerwowały mnie koleżanki Magdy. Przez 3/4 książki każą jej o nim zapomnieć bo przez niego cierpiała a potem się okazuje, że częściowo one za tym stały. Przez całą książkę Magda cierpi i rozmyśla jak ją facet skrzywdził, a potem minuta kłótni i wszystko wybaczone, rodzice zaakceptowali nowego zięcia i sielanka. Dodatkowo im dalej w historie, tym bardziej rzucały mi się w oczy stereotypy nt kobiet, że jak wyższe stanowisko to się z kimś przespać, jest zbyt emocjonalna, przeczy sama sobie, itd. . I przepraszam, ale te przyjaciółki przez całą książkę chleją. Tylko raz jedna czuła sie tyle pijana by nie prowadzić po alkoholu, reszta nie miała problemu z piciem wieczorem, a rano do auta/pracy.

To moje odkrycie tego roku! Dobrze napisana, momentami zabawna książka o kobietach, ich kompleksach, zawirowaniach, drogach życiowych.
Na pewno przeczytam kolejne części.

Polecam!

Na pewno przeczytam kolejne części.

Polecam!

Pierwsza z czterech powieści z cyklu o kobietach nieidealnych.
Łatwa, lekka i przyjemna.
Podobała mi się, choć może nie wzbudziła wielkich emocji.
Historia Magdy - rozwódki, matki dwunastoletniego Tolka, kobiety ze złamanym sercem.
Serdecznie polecam.

Pierwsza z czterech powieści z cyklu o kobietach nieidealnych.
Łatwa, lekka i przyjemna.
Podobała mi się, choć może nie wzbudziła wielkich emocji.
Serdecznie polecam.

Magda, kobieta po przejściach, która musiała odnaleźć się na nowo w życiu. Czy życie przyniesie jej szczęście? Czy jej przyjaciółki będą ją wspierać? A może syn doda jej zmartwień?

Cztery przyjaciółki, cztery charaktery i cztery losy. Jak tego się fajnie słuchało! Czasem potrzeba mi takich książek, żeby po prostu odpocząć, uśmiechnąć się do siebie i pomyśleć, że z takimi bohaterkami to ja bym poszła na wino 😊

Książka zabawna, realistyczna i nie przerysowana, nie jest wielkim wow, nie powaliła mnie na kolana, ale jest godna polecenia. Perypetie Magdy, jej wiek, codzienne życie, tak bliskie niejednej z nas...

Zabawne losy Magdy, Izy, Joanny i Baśki oraz cztery tomy, które kolejno skupiają się na każdej z nich. Pierwsza historia należy do Magdy, kobiety, która wraz z nastoletnim synem układa sobie życie po rozwodzie. Wspomina dawny romans, a niezawodne koleżanki zakładają jej konto na portalu randkowym. Niesamowite jest to, jak przewrotny potrafi być los. Latem najbardziej wchodzą mi obyczajówki lekkie, podszyte romansem i z dawką dobrego humoru. Taka właśnie jest ta książka i od razu po skończonej lekturze zabrałam nie za audiobook z drugą częścią, tym razem poświęconej Adzie. Sprzątanie nigdy nie szło mi tak dobrze, jak teraz razem z bohaterkami tej serii.

Przyjemna książeczka o tym , że prawdziwa miłość zawsze znajdzie drogę a prawdziwe przyjaciółki znają Cię lepiej niż Ty sama.

Niby do niczego nie można się doczepić, napisane fajnie, lekko się czyta,ale nie porywa aż tak,że chciałoby się z nią wszędzie chodzić i nie móc oderwać.Książkę oceniam na 6 -dobra.

Ciekawa, zabawna. Na pewno sięgnę po następne części.

Ciekawa, zabawna. Na pewno sięgnę po następne części.

• Przeczytane 2019

Magdalena Kawka Kobiety nieidealne. Magda Zobacz więcej