Zakochani w słowach

Cykl: Kupidyn w spódnicy (tom 3)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

A co jeśli miłość czeka tuż za rogiem? Tomasz jest nieśmiałym bibliotekarzem i nie może oderwać się od myśli o Kornelii, która jest piękną, wyrafinowaną kobietą. Jest tylko jeden problem – to bardzo popularna aktorka, którą oczarowany jest każdy. Izabela – przyjaciółka Tomasza – wspiera go na każdym kroku i pomaga przeniknąć skomplikowaną kobiecą naturę. Tymczasem biblioteka gości coraz...

A co jeśli miłość czeka tuż za rogiem?

Tymczasem biblioteka gości coraz bardziej osobliwych czytelników. Pewnego dnia odwiedza ją grupa mężczyzn, którym bardzo zależy na rozmowie z Tomaszem. Książki polecane przez bibliotekarza potrafią bowiem odmieniać życie łóżkowe…

Kogo oczarują słowa pełne uczuć?

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/zakochani-w-slowach/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/zakochani-w-slowach/

Biblioteczka Rudej | 2019-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2019

"Teraz dzieci mają wszystko i niczego docenić nie umieją. No, prawie wszystko..Nie mają wspólnego czasu z rodzicami, którzy gonią za pieniądzem i swoją niedostępność odkupują drogimi prezentami".

Są autorzy, po których sięgam w ciemno i właśnie na tej liście znajduje się Pani Magdalena, która kupiła mnie od pierwszej książki. A już seria Kupidyn w spódnicy skradła moje serce od pierwszej części. To właśnie Zakochani w słowach jest trzecią częścią tej serii, ale nie martwcie się jeśli nie czytaliście poprzednich, bo każda stanowi samoistną książkę
Tym razem Magdalena Trubowicz zabiera nas to biblioteki, gdzie toczy się cała akcja. To prawdziwa uczta dla mola książkowego, bo przyznajcie się kto w Was nie chciałby pracować w takim miejscu. Główny bohater to Tomasz, młodszy bibliotekarz, nieśmiały, noszący golfy i pracujący pod bacznym okiem swojej ciotki, której nic nie umknie,a biblioteka jest jej oczkiem w głowie zaraz za niesforną,ale jakże uroczą córką Patrycją. W tejże...

Czytaanna | 2019-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2019

Świetna, zabawna historia w której tłem jest biblioteka i książki.

Jednym z jej bohaterów jest Tomasz, który z natury jest nieśmiały i samotny.
Czy pracując w bibliotece znajdzie miłość swojego życia ?

Zakochani w słowach jest pełną humoru opowieścią o bohaterach i ich perypetiach.
Biblioteka staje się coraz to popularniejsza, a to za sprawą Tomasza, który zawsze trafia w gusta czylelnicze.A także zmienia swój wizerunek i zaczyta się podobać kobietom.

Książka bardzo fajna,czyta się ją z usmiechem na twarzy i szybko.

Hanna | 2019-03-06

"Ale w miłości? W miłości prawda była najważniejsza.
Gdzie nie było prawdy, nie było miłości".

„Zakochani w słowach” to trzeci tom cyklu „Kupidyn w spódnicy”. Najpierw było biuro matrymonialne, potem salon sukien ślubnych, a teraz przyszedł czas na bibliotekę! Tomasz, szarmancki i nieśmiały bibliotekarz podkochuje się w aktorce, Korneli. Mężczyzna w wolnych chwilach pomaga ukochanej w przygotowaniach do kolejnych wystąpień przed szerszą publicznością. Zauroczony jej wdziękiem, pięknem i aparycją nie potrafi ulokować swoich uczuć względem kogoś innego. Czy aktorka również odda mu swoje serce? A może na Tomaszowi pisany jest ktoś inny? Czy dostrzeże subtelne sygnały kierowane w jego kierunku? Co jeszcze wydarzy się w bibliotece?

Znam całą twórczość Magdaleny Trubowicz i na każdą kolejną powieść oczekuję z lekką niecierpliwością. „Zakochani w słowach” to książka, którą przede wszystkim wyróżniają bardzo wyraziści i niejednoznaczni bohaterowie. Jestem pewna, że Tomasz, kawaler i...

1991monika | 2019-03-21

Tomasz pracuje w bibliotece, a w wolnych chwilach pomaga pewnej aktorce Kornelii w przygotowaniach do roli. Mężczyzna jest w niej ślepo zakochany i ma przysłowiowe klapki na oczach – nie dostrzega wielu rzeczy. Ciężko pogodzić mu się z tym, że obiekt jego westchnień niedługo wyjeżdża. Jednak Tomasz ma prawdziwą przyjaciółkę Izabelę, która na każdym kroku go wspiera. Czy mężczyźnie uda się zdobyć serce ukochanej? Czy będzie im dane żyć długo i szczęśliwie?

Magdalena Trubowicz z wyksztalcenia jest magistrem inżynierem logistyki, a jej hobby to pisanie oraz gotowanie. W 2001 roku otrzymała nagrodę za najlepszą recenzją programu TVP „Zwyczajni niezwyczajni”. Jest autorką kilku powieści obyczajowych. „Zakochani w słowach” to trzeci tom serii „Kupidyn w spódnicy”. Jest to również najnowsza książka autorki i zarazem pierwsza jej powieść, którą mam okazję czytać. Przed sięgnięciem po nią, upewniłam się, iż nie trzeba wcześniej nadrabiać poprzednich tomów serii, ponieważ każdy opisuje inną...

Ver-reads | 2019-02-12

Czasami tak bardzo skupiamy się na powierzchowności drugiej osoby, na jej zewnętrznych zaletach, iż tak naprawdę nie jesteśmy w stanie dostrzec, jak bardzo zepsute i próżne wnętrze skrywa. Powszechnie mówi się, że miłość bywa ślepa, tak właśnie jest w przypadku Tomasza, nieśmiałego i zamkniętego w sobie bibliotekarza, który to źle ulokował swoje uczucia. Jego niezmiennym obiektem westchnień od pewnego czasu jest Kornelia, niezwykle zmanierowana i dobrze zapowiadająca się aktorka, z którą w wolnych chwilach przeprowadza próby i pomaga jej we wcieleniu się w kolejne odgrywane przez nią role. Czy otumaniony jej urokiem będzie w ogóle stanie dostrzec, iż ktoś inni żywi do niego ciepłe uczucia? Ktoś, kogo do tej pory zdawać by się mogło całkowicie nie dostrzegał. Cóż, być może wielka miłość tak naprawdę czeka bliżej, niż mógłby się tego spodziewać.

"Ale w miłości? W miłości prawda była najważniejsza. Gdzie nie było prawdy, nie było miłości".

"Zakochani w...

ola_lifestyle | 2019-03-15
Przeczytana: 11 marca 2019

Idealna książka na pochmurny dzień i na poprawienie humoru to „Zakochani w słowach”.

Mamy tu troje głównych bohaterów:
💚Tomasz - zamknięty w sobie informatyk, pasjonat literatury, zgubiony w zawiłościach kobiecych dusz
💚Zofia - ciotka Tomasza, mama rozpuszczonej do granic możliwości maturzystki Patrycji, próbująca wszystkim układać życie po swojemu
💚Izabela - młoda, wrażliwa dziewczyna z niezwykłym urokiem i wiedzą na temat literatury

Co ich łączy ? Wszyscy troje pracują w bibliotece. Jednak nie jest to takie sobie zwykłe miejsce - zgromadzone tam książki przyciągają bowiem niezwykłe osobowości, a odpowiednio dobrane do potrzeb czytelników potrafią nawet odmieniać ich życie erotyczne 😄

Cudowne żartobliwe dialogi, rozterki sercowe bohaterów, wzmianki na temat znanych nam mniej lub bardziej współczesnych pisarzy, trafny morał - to wszystko sprawiło, że książkę czyta się z wielką przyjemnością i uśmiechem na ustach. Gorąco polecam !

Recenzentka Doskonala | 2019-02-11

Nigdy nie czytałam książek tej Autorki. Wiem, że jest to trzeci tom, ale myślę, że w niczym nie przeszkadzało mi to aby zapoznać się z twórczością Autorki nie po kolei. Myślę, że jak ktoś z Was również sięgnie po tę książkę, to nic takiego się nie stanie.
Magdalena Trubowicz pisze bardzo ciekawie, delikatnie i starannie dobierając słowa. Książka Zakochani w słowach jest napisana z taką dokładnością i precyzją, że to aż się wydaje być niewykonalne, a jednak! Czytając tę książkę miałam wrażenie, że po prostu płynę razem z tymi słowami. Rzadko kiedy spotkałam się z aż tak dobrze dopracowanym stylem i kunsztem pisarkim.
Jest to bardzo miła i przyjemna książka, jest tutaj trochę miłości, trochę o bohaterach, trochę ciekawej fabuły, zaś to wszysko jest ładnie i precyzyjnie opisane i przedstawione. Może trochę zabrakło mi w tej książce większej akcji? Miejscami trochę się nudziłam i chciałabym przyspieszyć, jednak pod koniec zdecydowanie bardziej wczułam się w tę książkę, a akcja sama w...

Ania | 2019-02-20

Tomasz - nieśmiały bibliotekarz, noszący szare golfy i ukrywający się wśród społeczeństwa. Kornelia - znana aktorka, która marzy o karierze w Ameryce, a swoje kwestie ćwiczy ukryta w murach biblioteki cioci Tomasza.
Okazuje się, że nieśmiały bibliotekarz zakochuje się bez pamięci w Kornelii i nie widzi poza nią świata. Mężczyźnie ciężko pogodzić się z tym, że jego ukochana w najbliższym czasie wylatuje na inny kontynent. Poznaje również prawdę, że aktorka nic do niego nie czuła, a wspólne spędzanie czasu traktowała przyjacielsko. Czy jedna szczera rozmowa wpłynie na zachowanie bohatera i mężczyzna zmieni swoje życie? Czy jest szansa, aby otworzył oczy i dostrzegł prawdziwą miłość?

Ta historia, to raj da czytelnika. Akcja głównie rozgrywa się w murach biblioteki, gdzie jesteśmy otoczeni książkami. Zanurzając się w fabule, przenosimy się do starej biblioteki, która wywołuje w nas uroczy klimat. Niekiedy obraz bibliotekarza kreowany jest właśnie na podobieństwo Tomasza - człowiek w...

NIEnaczytana | 2019-03-12

"Czasem warto poczekać odrobinę dłużej na swoją szansę. Poczekać do chwili, gdy ktoś zaakceptuje cię i doceni za to, jaka jesteś, nie za rolę, jaką przed nim odegrasz".

Pierwszy i drugi tom cyklu praktycznie pochłonęłam. Były to bardzo fajne komedie utrzymane w ślubno - miłosnym klimacie i byłam ciekawa, dokąd autorka zabierze nas w trzecim tomie. Czy przypadł mi on równie bardzo do gustu?

Tomasz znajduje zatrudnienie w bibliotece, w której szefem jest jego ciotka. Mężczyzna bardzo lubi książki i chociaż często sięga po literaturę kobiecą, jego życiu uczuciowemu daleko jest do romansu jak z powieści. Ale trudno aby było inaczej skoro nie należy on do zbyt śmiałych facetów, a do tego jest ślepo zapatrzony w znaną autorkę, która jest jego niespełnioną miłością. Metamorfoza Tomasza staje się początkiem zmian w jego życiu. Czy 'książkowy doradca sercowy' będzie miał szansę na wielką miłość?
Trochę myślałam nad tym co napisać o tej książce. Jest to całkiem przyjemna lektura, lekka...

Ewelina | 2019-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2019

Rozczarowała mnie. Jedyne co mi się podobało w tej książce, to okładka :) czyli jeden z najmniej ważnych punktów. Pierwsza książka z tego cyklu była całkiem niezła, rozbawiła mnie. Druga już gorsza, przyciężka, przesłodzona. Tutaj z kolei otrzymałam jakąś dziwną kryptoreklamę polskich książek, niekoniecznie najlepszych, na pewno znanych. Książek i autorów, Natasza Socha poleciała nawet trzy razy. Przyznam,że dziwnie mi się to czytało. Ani to beletrystyka, ani dokument opisujący polskie dzieła literackie. Główni bohaterowie za to albo mocno irytujący, albo totalnie nijacy. Nic mnie w tej książce nie zaskoczyło, nie urzekło, nie zachwyciło. Totalny przeciętniak.