Dziennik 2005 - 2006

Seria: Cała Janda
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
literatura polska, wspomnienia
Ag2S

Trzeci tom pełnego wydania dzienników Krystyny Jandy!

Krystyna Janda jaką znamy, podziwiamy i uwielbiamy.
Zapiski wybitnej aktorki z lat 2005–2006 to wnikliwa i szczera opowieść o najważniejszym projekcie jej życia – powołaniu Fundacji i budowie Teatru Polonia, bez którego trudno dziś sobie wyobrazić polską mapę teatralną. Jest pot, łzy, upór i radość pierwszej premiery.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Dziennik_2005___2006-p-35008-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Dziennik_2005___2006-p-35008-1-30-.html

kawa | 2018-10-28

Ten tom potwierdził tylko klasę pani Krystyny. Czyta się tak jakby rozmawiało się z dawno niewidzianą przyjaciółką, można powiedzieć sobie wszystko, ale można też pewne rzeczy przemilczeć.
Radość, smutek, złość, miłość, niemoc - to znajdziemy w tych zapiskach.
Ale najważniejsze to wielką mądrość życiową, pokorę i szacunek dla drugiego człowieka.
Ja chcę jeszcze!

kultur-alnie | 2018-07-14
Przeczytana: 13 lipca 2018

Powtarzam się, ale po lekturze III tomu Dzienników Jandy mogę jedynie przytoczyć wcześniejsze słowa: klasa sama w sobie. Do czytania, do przemyślenia. Mądry, myślący, interesujący człowiek.

anetapzn | 2018-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2018

Jest to kolejny tom pełnego wydania Dzienników Krystyny Jandy.
Jest to także kolejny tom ukazujący niezwykle złożoną twarz aktorki. Z jednej strony twarda baba, ostra, nieprzebierająca w słowach, inteligentna, doskonała aktorka wiele wymagająca przede wszystkim od siebie.
Z drugiej strony poznajemy twarz wrażliwej, empatycznej kobiety, serdeczniej, ciepłej, pogodnej osoby.
I tak się zastanawiam, co jeszcze można by o tym Dzienniku napisać.
Jest genialny - podobnie jak jego autorka. Jest mądry, pogodny, zmuszający do spojrzenia na wiele spraw z dystansem- podobnie, jak jego autorka.
Nie dziwię się, że Dziennik Krystyny Jandy to ewenement na skalę światową.
Jest szczery, ale nie zdradza zbyt wiele, nie ukazuje intymności, nie jest wulgarny- podobnie, jak jego autorka.
Masa przemyśleń, mądrych zdań, zabawnych anegdot, przemyśleń głębszych i płytszych, ale zawsze wzbudzających uśmiech, to jak rozmowa ze starszą, najlepszą, niezwykle mądrą przyjaciółką.
Dziennik, każdy jego tom, każde...

Króciutko.

Jeśli ktoś kocha Krystynę Jandę (szanuje/podziwia/ceni) będzie zachwycony.

Pozostali i tak nie zrozumieją, nie docenią, oplują.