Dziennik 2005 - 2006

Krystyna Janda Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Cała Janda biografia, autobiografia, pamiętnik
Prószyński i S-ka
literatura polska wspomnienia
biografia, autobiografia, pamiętnik
Cała Janda
literatura polska wspomnienia

To nie pierwsza rzecz autorstwa Krystyny Jandy, którą przeczytałem i opiniuję. W poprzednich opiniach wychwalałem już ją jako moją ulubioną aktorkę polską. Ale także pisałem, że aktualny obraz Jandy czyli rozhisteryzowany symbol walki z obecną władzą, rozgorączkowaną i rozpolitykowaną, bardzo mi przeszkadza. Nie zmieniłem zdania w obu kwestiach. Dlatego tak chętnie...

Ten tom potwierdził tylko klasę pani Krystyny. Czyta się tak jakby rozmawiało się z dawno niewidzianą przyjaciółką, można powiedzieć sobie wszystko, ale można też pewne rzeczy przemilczeć.
Radość, smutek, złość, miłość, niemoc - to znajdziemy w tych zapiskach.
Ale najważniejsze to wielką mądrość życiową, pokorę i szacunek dla drugiego człowieka.
Ja chcę jeszcze!

Powtarzam się, ale po lekturze III tomu Dzienników Jandy mogę jedynie przytoczyć wcześniejsze słowa: klasa sama w sobie. Do czytania, do przemyślenia. Mądry, myślący, interesujący człowiek.

Jest to kolejny tom pełnego wydania Dzienników Krystyny Jandy.
Jest to także kolejny tom ukazujący niezwykle złożoną twarz aktorki. Z jednej strony twarda baba, ostra, nieprzebierająca w słowach, inteligentna, doskonała aktorka wiele wymagająca przede wszystkim od siebie.
Z drugiej strony poznajemy twarz wrażliwej, empatycznej kobiety, serdeczniej, ciepłej, pogodnej...

• 2018
  • 2019