Kup teraz - 2 oferty w cenie od 10.00 zł do 30.97 zł

Prószyński i S-ka
Literatura polska
kryminał, sensacja, thriller
Literatura polska

Książka niezbyt wysokich lotów. Nie ma w niej grozy, głębokich relacji z bohaterami, wszystko się plącze, niektore rzeczy nadal pozostają niewyjaśnione, a zdają się być ważne dla ostatecznego odbioru książki.
Ja nie sięgnęłabym po tę książkę drugi raz.

Jeśli ktoś szuka wartkiej akcji i niesamowitych jej zwrotów, to nie znajdzie tego w tej książce. Rem skupiła się na odmalowaniu stanu wewnętrznego bohatera targanego rozterkami i poczuciem winy, jego rozdarcia między chęcią uniknięcia kary a pragnieniem poddania się jej. To udało się jej doskonale. Od początku mnie wciągnęła, jednak potem cały wewnętrzny niepokój bohatera...

Historia niejasna przez kilkadziesiąt stron, ale wciągająca. Tylko w sumie... nie wiem co autorka chciała przekazać w tej książce i skąd decyzje o takim, a nie innym rozwinięciu sytuacji.
Mało tutaj dialogów, więcej tych wewnętrznych głównej postaci.
Trochę rozczarowało mnie zakończenie.

Świetna książka. Opowieść o miłości, ciemnej stronie ludzkiej natury, nienawiści, zemście. Świetny klimat, duszny. Pozostawia czytelnika z mnóstwem pytań, skłania do refleksji.

Moim zdaniem losy Michała i Elżbiety są nudne. Czekałam na zwrot akcji gdziekolwiek, ale wg mnie go nie było. Książka pisana dobrym językiem, bohaterowie dla mnie dziwni. Szukałam sensu, ale bezskutecznie. Niby jest zagadka która wyjaśnia się 100 stron przed końcem - to jest najciekawsza część książki. Środek wlekł się długo i trochę bezcelowo. Mogło być lepiej, zapowiadało...

Czytam zapowiedź, myślę, kurde, to będzie dobra książka. Jednak pomyliłam się, książka mnie zawiodła. Intryga, wymyślona świetnie nie zaprzeczam, ale jakoś mi to wszystko się że sobą nie łączyło. Główny bohater, był dla mnie irytujący.

W sumie nie wiem, co mam napisać o tej książce. Thillera mi to jakoś nie przypominało, straszne też nie było. Dziwna historia, która chyba nie do końca mnie przekonała. W sumie dobrze się czytało, ale to chyba nie było to, czego mogłabym spodziewać się po tej lekturze. Myślałam, że to będzie coś lepszego. Z drugiej strony ciekawy pomysł na fabułę powieści. Z taką historią...

Nie tego się spodziewałam. Zapowiadała się bardzo, bardzo dobrze. Niestety okazała się historia jakich wiele. Zagmatwana treść, czasami myślałam że ominęłam kilka stron. Zakończenie, co prawda przewidzialam, ale akurat ono było w tej całej książce ciekawe..

Michał jest grafikiem projektującym okładki książek m.in. jego żony - Elżbiety. Podczas pewnej niedzielnej nocy życie mężczyzny staje do góry nogami. Jego żona nie żyje, a on zrobi wszystko, aby nikt się o tym nie dowiedział.

Opis jest bardzo ciekawy, prawda? Na okładce książki obiecuje się nam Hitchcockowskie klimaty i historię zapierającą dech w piersiach. A co...

Gdy zaczęłam czytać książkę to coś mi zaczęło świtać w głowie pt. już to znam ;) I znałam. Swego czasu słuchałam słuchowiska w oparciu o tę ksiązkę i pamiętam, jak mi się spodobało. I teraz dochodzę do clue: słuchowisko dużo lepsze niż książka! Dlaczego? Bo wydobyto w nim to, co najlepsze (pomysł na fabułę) a ograniczono to, co najgorsze (sposób opowiadania).
Puenta:...

• Ebooki
  • 2016
  • Ebook
  • E-booki
  • 2018
  • Rok 2018

Dodaj cytat z książki Tysiąc róż