Tysiąc róż

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
Ag2S

Michał i jego żona Elżbieta wiodą spokojne życie w domu na uboczu. Regularnie włączają zraszacz, rozmawiają z sąsiadem, odwiedza ich listonosz, mają swoje nawyki i zwyczaje. O stałej porze słychać stukot maszyny do pisania. Bo Elżbieta jest pisarką popularnych romansów, Michał zaś grafikiem projektującym okładki. Tak było. Jeszcze do wczoraj. Bo już tak nie będzie. Jedna chwila zmienia ich...

Tak było. Jeszcze do wczoraj.
Bo już tak nie będzie.
Jedna chwila zmienia ich życie w teatr pozorów. Tylko kto w nim obsadza role?
Znakomicie skonstruowana powieść psychologiczna z elementami thrillera. Hitchcockowskie klimaty – atmosfera rodem z Psychozy… i wyczekiwanie na pojawianie się matki Normana.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Bzibzioh | 2019-07-10
Na półkach: Przeczytane, E-booki, Legimi
Przeczytana: 10 lipca 2019

Jeśli ktoś szuka wartkiej akcji i niesamowitych jej zwrotów, to nie znajdzie tego w tej książce. Rem skupiła się na odmalowaniu stanu wewnętrznego bohatera targanego rozterkami i poczuciem winy, jego rozdarcia między chęcią uniknięcia kary a pragnieniem poddania się jej. To udało się jej doskonale. Od początku mnie wciągnęła, jednak potem cały wewnętrzny niepokój bohatera udzielił się i mnie, chciałam wiedzieć, co dalej? Co dalej? – z tym pytaniem czytałam męczące czasem reminiscencje bohatera wplecione w bieżące wydarzenia. Wprawdzie nie tego oczekiwałam, mając za sobą niesamowicie pasjonującą lekturę „Będziesz na to patrzył” tejże autorki, ale przyznam, że książka jest dobra.

kortas10 | 2018-10-29
Przeczytana: 29 października 2018

Historia niejasna przez kilkadziesiąt stron, ale wciągająca. Tylko w sumie... nie wiem co autorka chciała przekazać w tej książce i skąd decyzje o takim, a nie innym rozwinięciu sytuacji.
Mało tutaj dialogów, więcej tych wewnętrznych głównej postaci.
Trochę rozczarowało mnie zakończenie.

Pentatonika | 2018-09-07
Przeczytana: 07 września 2018

Świetna książka. Opowieść o miłości, ciemnej stronie ludzkiej natury, nienawiści, zemście. Świetny klimat, duszny. Pozostawia czytelnika z mnóstwem pytań, skłania do refleksji.

magdaleks | 2018-04-23
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Moim zdaniem losy Michała i Elżbiety są nudne. Czekałam na zwrot akcji gdziekolwiek, ale wg mnie go nie było. Książka pisana dobrym językiem, bohaterowie dla mnie dziwni. Szukałam sensu, ale bezskutecznie. Niby jest zagadka która wyjaśnia się 100 stron przed końcem - to jest najciekawsza część książki. Środek wlekł się długo i trochę bezcelowo. Mogło być lepiej, zapowiadało się lepiej.

bookostrada | 2018-04-22
Przeczytana: 27 marca 2018

Czytam zapowiedź, myślę, kurde, to będzie dobra książka. Jednak pomyliłam się, książka mnie zawiodła. Intryga, wymyślona świetnie nie zaprzeczam, ale jakoś mi to wszystko się że sobą nie łączyło. Główny bohater, był dla mnie irytujący.

Lenka | 2018-04-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2018

W sumie nie wiem, co mam napisać o tej książce. Thillera mi to jakoś nie przypominało, straszne też nie było. Dziwna historia, która chyba nie do końca mnie przekonała. W sumie dobrze się czytało, ale to chyba nie było to, czego mogłabym spodziewać się po tej lekturze. Myślałam, że to będzie coś lepszego. Z drugiej strony ciekawy pomysł na fabułę powieści. Z taką historią to raczej się jeszcze nie spotkałam. Podsumowując, warto się zapoznać z tą lekturą, bo historia jest inna niż wszystkie.

klaudia27019811 | 2018-03-31
Przeczytana: 31 marca 2018

Nie tego się spodziewałam. Zapowiadała się bardzo, bardzo dobrze. Niestety okazała się historia jakich wiele. Zagmatwana treść, czasami myślałam że ominęłam kilka stron. Zakończenie, co prawda przewidzialam, ale akurat ono było w tej całej książce ciekawe..

Victoria | 2018-03-10
Przeczytana: 08 marca 2018

Michał jest grafikiem projektującym okładki książek m.in. jego żony - Elżbiety. Podczas pewnej niedzielnej nocy życie mężczyzny staje do góry nogami. Jego żona nie żyje, a on zrobi wszystko, aby nikt się o tym nie dowiedział.

Opis jest bardzo ciekawy, prawda? Na okładce książki obiecuje się nam Hitchcockowskie klimaty i historię zapierającą dech w piersiach. A co dostajemy? Historię zwykłego faceta usiłującego w mozolnym tempie zatuszować śmierć żony. Przez sposób narracji ta książka okropnie się dłuży, dlatego bardzo się przy niej wynudziłam. Zaczęłam omijać wersy, akapity, a później i całe strony, po czym orientowałam się, że nic istotnego mnie nie ominęło...

W całej książce opisane są DWA DNI z życia Michała + kilka fragmentów książki Elżbiety, stare wspomnienia i "teraźniejszość". Może dla kogoś z Was mogłaby być to zaleta: dokładny opis dnia z godziną podaną co do minuty podczas wykonywania każdej czynności. Ale dla mnie, czytelniczki lubiącej słodkie romanse i mroczne...

joaśka | 2018-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2018

Gdy zaczęłam czytać książkę to coś mi zaczęło świtać w głowie pt. już to znam ;) I znałam. Swego czasu słuchałam słuchowiska w oparciu o tę ksiązkę i pamiętam, jak mi się spodobało. I teraz dochodzę do clue: słuchowisko dużo lepsze niż książka! Dlaczego? Bo wydobyto w nim to, co najlepsze (pomysł na fabułę) a ograniczono to, co najgorsze (sposób opowiadania).
Puenta: polecam słuchowisko :)

Iwona | 2018-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2018

Michał i Elżbieta ,na pierwszy rzut oka normalne ,zgodne małżeństwo ,żyjące w sielskich klimatach. Ona poczytna pisarka romansów ,właśnie pracuje intensywnie nad swoim najnowszym dzieckiem. On grafik projektujący okładki również jest zajęty pracą. Ale nie tylko. Z kart książki przebija nam się opowieść Michała o ich małżeństwie .Dowiadujemy się, że bardzo daleko było im do ideału ,choć jak się na końcu przekonamy łączyła ich miłość. W wyniku niefortunnych zdarzeń, Michał będzie musiał sam podtrzymywać mit, o zgodnym i zdolnym małżeństwie. Zapewne miłośnicy kryminałów, od razu odgadną o co chodzi. Uważam jednak, że książka ta nie powinna być sklasyfikowana jako kryminał, dla mnie jest bardzo słaba.