Ferma blond

Okładka książki Ferma blond Piotr Adamczyk Patronat Logo

Pisarz podjął temat trudny, niestety nie czyta się dobrze, akcja wlecze się niemrawo, zwłaszcza zaloty Adolfa Zieglera do Charlotte nużyły mnie niemiłosiernie. Baza powieści, czyli część historii nazistowskich Niemiec, jest bardzo ciekawa, ale nieodpowiednio podana. Z trudem dobrnęłam do końca.

Czytając o tym jak Hitler i jego ekipa "prowadzili" niemieckie społeczeństwo, nie da się ucieć od skojarzeń z dzisiejszymi czasami, Putinem, Czarnkiem, Erdoganem i innymi "wybitnymi" patafianami, którzy lepiej wiedzą co jest dobre i niestety mają moc by wprowadzać swoje pomysły w życie.

Bardzo dobra książka, zwłaszcza wątek historyczny. Przerażające fakty z czasów wojny, obrzydliwe metody faszystów opisane w sposób potrafiący zaciekawić czytelnika

Z reguły książki dotykające historii II wojny światowej nie miały u mnie szans. Piotr Adamczyk to zmienił. Może dlatego, że tytuł wcale ich nie sugeruje, może dlatego, że fabuła o historię ociera się, a nie każe wyłącznie na niej koncentrować.
Lebensborn - ten wątek mocno mnie poruszył. I choć jest tylko jednym z elementów całości - drążyłam temat już po lekturze.
Główna bohaterka - intrygująca. Akcja, a w zasadzie akcje, wciągające bardzo. Zaraz po Domu tęsknot, moja ulubiona książka ostatnich lat.
Miłość, sztuka wyboru, okrucieństwo wojny - w końcu tak to życie wygląda. W podaniu autora - napisane rewelacyjnie. Polecam.

Główna...

Świetnie się czyta. Bardzo ciekawa książka. Jest trójkąt miłosny w realiach III Rzeszy. Historia Charlotte oraz zakochanego w niej Kristiana i jego rywala Adolfa Zieglera (ulubionego malarza Hitlera). Jest też wątek poszukiwania prawdy o organizacji Lebensborn, programie hodowli czystych rasowo Aryjczyków, porywanie i germanizacja dzieci z całej Europy, makabryczne eksperymenty w Dachau, rabowanie dzieł sztuki.

Duzo historii. Ale zbyt rozwlekła

Duzo historii. Ale zbyt rozwlekła

Historia Lebensbornu - podorganizacji SS, zajmującej się "pdnowieniem rasy niemieckiej", wpisana w realia III Rzeszy i współczesnej Polski. Temat bardzo ciekawy, raczej nieobecny w literaturze.

Ks is zka

Ks is zka

nieczytelny porno - romans w czasach III Rzeszy. fuj

nieczytelny porno - romans w czasach III Rzeszy. fuj

Duży plus za podjęty temat. Widać że autor bardzo skrupulatnie się do niego przygotował.
W swoją powieść wplótł bardzo wiele faktów z tamtego okresu, wiele znanych postaci, wiele historycznych miejsc, tych znanych i tych, o których człowiek nie miał pojęcia, że istniały.
Kolejny obraz II wojny światowej, który objawia okrutne praktyki Niemców.
Właściwie każda sfera życia była przez nich zamieniona w barbarzyństwo. Tutaj autor skupił się nad opracowanym przez Niemców schematem prokreacji i utrzymania rasy, opartym na zmuszaniu młodych kobiet z okupowanych narodów do stosunków seksualnych z SS-manami. To również tragizm dzieci, które ze względu na swój wygląd, bliski ideałowi Aryjczyka były zabierane ze swoich rodzinnych domów, przewożone do Niemiec i oddawane obcym rodzinom w celu wychowania na obywatela niemieckiego.

Kolejny obraz II wojny światowej, który objawia okrutne praktyki Niemców.
Właściwie każda sfera życia...

• Audiobooki