Pożądanie mieszka w szafie

Dobra Literatura
Wrocław zagubienie tabloidyzacja pożądanie
literatura piękna
Wrocław zagubienie tabloidyzacja pożądanie

Trochę jak "Dzień Świra" i odrobina (szczypta?) prozy Pilcha. Ja też nie lubię Houellebecq'a, ale to dziwna odwaga, że autor porównuje swoją pisaninę do "prawdziwych powieści" tego Francuza. Czyta się łatwo i na szczęście szybko. Autor uważa, że to "przezabawne", że przypadkiem ma imię i nazwisko takie, jak aktor, który grał Chopina i Pana Papieża.
To urocze, że dorosły...

Na początku trochę zabawna, ale późnej robi się nudno... Pierwsze skojarzenia które mi się nasuwają po przeczytaniu pierwszych kilku stron, to książki Michała Houellebecqa. I rzeczywiście pan Adamczyk się później do nich odnosi.

Książka ukazująca jak czuje się samotna osoba,w tym przypadku mężczyzna. Dobrze przeczytać jak widzi to druga strona. Lekka idealna na jesienny wieczór.

Od tej książki zacząłem poznawać autora. Być może na pierwszy kontakt powinienem wybrać inną lekturę. Po prostu w tej powieści pan Adamczyk wykorzystał swoje(i nie tylko:) ) nazwisko.

Samotność to takie upierdliwe uczucie. Szczypie za dnia i kąsa w nocy. Człowiek chce się do kogoś przytulić, ale nie ma do kogo. Wypełnia, więc swoje życie ulotnymi uniesieniami, przyozdabia je zbytecznymi przedmiotami. Zmienia podejście z romantycznego na konsumpcyjne, choć nieustannie goniąc za bliskością.

„Pożądanie mieszka w szafie” to książka, której pomysł na...

według opisu - powieść miejska

zielonego pojęcia nie mam co dokładnie to oznacza ale to stwierdzenie mi pasuje i dobrze obrazuje tą książkę. ha

w sumie lekka i przyjemnie się słuchało
choć okładka z tabloidu jak nic.

miło jest

Piotr jest uzależniony od fantomowej miłości. We wszystkich kobietach szuka tej, której przed laty był pierwszym kochankiem i z miłości do której zdał sobie sprawę dopiero po jej utracie. Tak przynajmniej o sobie pisze jako narrator książki. Natomiast przez postronnych, a na pewno przeze mnie postrzegany jest jako niedojrzały czterdziestolatek, erotoman, egocentryk i...

Na "Pożądanie..." czaiłam się dobrych kilka lat, jednak zawsze znajdywałam coś pilniejszego do przeczytania. W końcu sięgnęłam po ten tytuł i po kilku pierwszych rozdziałach byłam zachwycona! Wyrzucałam sobie, że tyle zwlekałam z czytaniem jej, zorientowałam się, że niektóre cytaty książki są mi dobrze znane, bo są popularnie cytowane w internecie. Z biegiem lektury coś się...

Opowieść głównie nostalgiczna z przebłyskami humoru. Książka o dorosłości o tęsknocie i samotności. Plusem jest urealnienie tzw. miłości i czym ona tak naprawdę jest.

Książka na którą poderwał mnie mój obecny mąż - mam do niej ogromny sentyment, a jeden z fragmentów książki jest dla nas historią naszego wspólnego życia i będzie cytatem na ścianie naszego domu. A autorowi mogę być tylko wdzięczna. ;) Książka zabawna i życiowa. Polecam !

Dyskusje

1 393