Ferma blond

Trochę przeszkadzała mi kompozycja książki: do połowy beletrystyka, potem jakby streszczenie ciągu dalszego. Staram się w tym zauważyć plusy, np. taki zabieg podnosi wiarygodność, bo można wywnioskować że historia oparta jest na faktach, a że zbeletryzowana - ma szanse trafić do szerszego grona odbiorców.
To moje pierwsze spotkanie z autorem, planuję kolejne.

"Nieustająco marzyła. Snucie marzeń to jedna z najtrudniejszych sztuk. Oprócz wyobraźni wymaga także odwagi, czasami nawet bezczelności. Trzeba umieć marzyć o tym, o czym innym ludziom się nie śniło."
Nie bez powodu zaczynam od tego fragmentu. I w tym przypadku wszystko zaczęło się od marzeń (chorych i obsesyjnych) o idealnym świecie i ludziach - świecie, w którym nie ma...

Akcja większej części książki toczy się w czasie drugiej wojny światowej. Choć nie ma tu wybuchu bomb czy walki na froncie to autor tak prowadzi fabułę abyśmy nie mieli wątpliwości co do czasu.
Głównymi bohaterami powieści są wysoko postawieni hitlerowcy. Jednym z nich jest malarz specjalizujący się w aktach kobiet, jak również miłośnik damskich wdzięków.
Mamy tu...

Mariadzidzia Lazarowicz
29.01.2020 11:15
Jak dla mnie książka fantastyczna chciałoby się już dowiedzieć się jak się kończy jednocześnie zatrzymać /czytać / jak najdłużej...wspaniale łączone watki historyczne/ postaci /z fikcją literacką...;-))).

1905

Na półkach: , , , , , ,

Mało rozpracowany temat "Lebensbornu" porusza Adamczyk w swojej powieści. Ten tytuł zasługuje moim zdaniem na uznanie zarówno ze względu na tę kartę historii z czasów II Wojny Światowej, jak i kunszt pisarski twórcy. Okładka z kolei idealnie oddaje wnętrze. Idealnie!

Tak, tak książka jest naprawdę bardzo dobra. Jak chyba każda tego Autora. Jednak, jeśli ocena ma być moja i tylko moja... maksymalnie daję sześć. Trudno brnęło mi się przez mocno zawikłaną historię. Choć bardzo wciągająca to... Autor przyzwyczaił mnie do tak zupełnie innego klimatu, że... nie chciało mi się wracać do lektury. Przebrnęłam przez wszystkie stronice, jednak...

Wspaniała książka łącząca w sobie sagę rodzinną i powieść detektywistyczną w dodatku z II wojną światową w tle. Oto dwóch kuzynów, z których jeden wychował się w Polsce, a drugi w Niemczech, po śmierci babki próbują zrekonstruować losy swojej rodziny. Ich matki były siostrami, urodziły się w Niemczech, a po wojnie zerwały ze sobą kontakt, w dodatku jedna z nich wyszła za...

Charlotte - gdyby nie twoje perypetie nie powstałaby taka wciągająca książka!

Tak napisanych książek, opartych na faktach tym bardziej historycznych można czytać i czytać.
Świetnie wszystko połączone w całość.
Pozycja ukazuje różne aspekty wojny.
Poruszany temat ten wyrwany, wymazany, ukryty - daję czytelnikowi nową formę wyzysku w czasach wojny.

Polecam każdemu. Nawet...

Po serii kiepskich kryminałów, w końcu trafiła mi się PEREŁKA.
Świetnie napisana, świetny język i "arcy" ciekawe wątki.
Polecam.

Genialna książka, której akcja rozgrywa się w nazistowskich Niemczech oraz we współczesnej Polsce. Apogeum kształtowania "nowego, niemieckiego" człowieka, absurdy indoktrynowania społeczeństwa, które podczas II Wojny Światowej beztialsko zmieniło losy świata. Mnóstwo odniesień do autentycznych wydarzeń i postaci - naprawdę pouczająca i wciagająca lektura.

Dyskusje

• 2018