Kup teraz - 15 ofert w cenie od 16.00 zł do 32.47 zł

Ferma blond

Historia Lebensbornu - podorganizacji SS, zajmującej się "pdnowieniem rasy niemieckiej", wpisana w realia III Rzeszy i współczesnej Polski. Temat bardzo ciekawy, raczej nieobecny w literaturze.

Ks is zka

nieczytelny porno - romans w czasach III Rzeszy. fuj

Duży plus za podjęty temat. Widać że autor bardzo skrupulatnie się do niego przygotował.
W swoją powieść wplótł bardzo wiele faktów z tamtego okresu, wiele znanych postaci, wiele historycznych miejsc, tych znanych i tych, o których człowiek nie miał pojęcia, że istniały.
Kolejny obraz II wojny światowej, który objawia okrutne praktyki Niemców.
Właściwie każda sfera życia...

Facet ma kunszt. Porwał się na pewien temat, wojenny ale jakoś tak z boku, przykurzony. Zdmuchnął kurz, wybudował dookoła fabułę. I teraz jest kłopot. Adamczyk dobrze buduje fabułę. Czyta się go, mając wrażenie, że warto czytać. Jest zatem sceneria, dbałość o historyczny smak. Jest problem, z pewnością wart poznania. W pewnym miejscu coś się jednak nie klei, a powinno....

Strasznie nierówna książka. Początek i środek, odnoszący się do czasów współczesnych, co najmniej irytujący. Cieszę się jednak, że zacisnęłam zęby i przedarłam się przez pajęczyny pierwszych rozdziałów, ponieważ czasy III Rzeszy opisane są naprawdę ciekawie. Autor dotarł do wielu informacji historycznych, o których Niemcy do tej pory nie chcą mówić. Na przykład o...

Zupełnie inne ujęcie problematyki okresu nazistowskiego. Słyszeliście o „Salonie Kitty”- ekskluzywnym burdelu w Berlinie? Pracujące w nim przepiękne kobiety zostają najpierw skrupulatnie przeszkolone, a potem świadcząc usługi wysokim rangą oficerom niemieckim wyciągają z nich największe tajemnice III Rzeszy.

Do takiego miejsca trafia główna bohaterka Charlotte. Mimo, że...

Trochę przeszkadzała mi kompozycja książki: do połowy beletrystyka, potem jakby streszczenie ciągu dalszego. Staram się w tym zauważyć plusy, np. taki zabieg podnosi wiarygodność, bo można wywnioskować że historia oparta jest na faktach, a że zbeletryzowana - ma szanse trafić do szerszego grona odbiorców.
To moje pierwsze spotkanie z autorem, planuję kolejne.

"Nieustająco marzyła. Snucie marzeń to jedna z najtrudniejszych sztuk. Oprócz wyobraźni wymaga także odwagi, czasami nawet bezczelności. Trzeba umieć marzyć o tym, o czym innym ludziom się nie śniło."
Nie bez powodu zaczynam od tego fragmentu. I w tym przypadku wszystko zaczęło się od marzeń (chorych i obsesyjnych) o idealnym świecie i ludziach - świecie, w którym nie ma...

Akcja większej części książki toczy się w czasie drugiej wojny światowej. Choć nie ma tu wybuchu bomb czy walki na froncie to autor tak prowadzi fabułę abyśmy nie mieli wątpliwości co do czasu.
Głównymi bohaterami powieści są wysoko postawieni hitlerowcy. Jednym z nich jest malarz specjalizujący się w aktach kobiet, jak również miłośnik damskich wdzięków.
Mamy tu...

• 2018