Zmowa

Patronat LC
Dario Correnti Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: Marco Besana i Ilaria Piatti (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Nostalgia del sangue
Natalia Mętrak-Ruda
Burda Publishing Polska
Natalia Mętrak-Ruda dziennikarz literatura włoska policja seryjny zabójca śledztwo wyścig z czasem
Nostalgia del sangue
Marco Besana i Ilaria Piatti (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller

Kamień Małgorzata Fugiel-K...
Okładka książki Śleboda Małgorzata Fugiel-Kuźmińska, Michał Kuźmiński
7,1
Śleboda Małgorzata Fugiel-K...

Całkiem gładko się czyta. Może nie ma wielkiego napięcia i emocji, ale można przeczytać bez rozczarowania. Niespieszne tempo, sympatyczni bohaterowie, jest i trudna zagadka. Mój pierwszy włoski kryminał. 😉

Będąc, jakiś czas temu w bibliotece jeszcze przed ich zamknięciem, przypadkiem natrafiłam na tę książkę, która sobie stała tak na półce, obok książek polecanych, czyli taka z niższej półki. W sumie nie miałam jej w planie do czytania,ale postanowiłam zaryzykować, i wypożyczyłam.
Okropne rzeczy zdarzają się zazwyczaj w najspokojniejszych miejscowościach. I tak właśnie stało...

Pierwszą książkę duetu autorów ukrywających się pod pseudonimem Dario Correnti przeczytałem, bo zachęciła mnie do tego ich druga książka - "Trucizna".
"Zmowa" to solidny kryminał, gdzie śledztwo prowadzi dwójka dziennikarzy z Mediolanu. Na szczęście nie wchodzą zbytnio w drogę policji. Całość osadzona jest w realiach okolic Bergamo. W ksiązce jest seryjny morderca, zwroty...

Przyzwyczajona do stylu Nesbo, Horsta czy Carrisiego, strasznie się wymęczyłam. Fajny pomysł na akcję, ale sposób jej podania no... co najmniej irytujący.

Zbyt szybko wszystko się dzieje, niektóre posunięcia akcji i narracji nie wiadomo skąd się nagle biorą, brak pogłębienia bohaterów, motywów, intrygi; zatrzymania tam, gdzie by się ono przydało, brak mroku i tajemnicy,...

Bardzo dobra! Szybko się czyta, tekst jest pisany prostym językiem. Może i temat lekko oklepany , ale ja właśnie takie lubię :) Historia trzyma się " kupy " , bohaterzy nie są przerysowani i po krótkim czasie się z nimi zżyłam mimo, że w życiu codziennym nie przepadam za takimi osobowościami. Klasycznie kobitka niezdarna, która jest nauczana przez doświadczonego mężczyznę,...

świetnie oddany klimat małych włoskich miasteczek, ciekawa fabuła, lekki język z odpowiednią dawką ironii,
naprawdę wciąga;

Kochał dusić swoje ofiary. Podniecało go patrzenie na gasnącą iskrę życia w ich oczach. Wzorował się na innej bestii. Polubił smak ludzkiego mięsa. Gryząc ofiary jednoczył się z nimi. Potrafił być okrutny. Czy dwoje dziennikarzy rozwiąże jego tajemnicę? Jaki klucz łączy ofiary? Czy igły pozostawione przez mordercę mają jakieś znaczenie?

Bardzo zgrabnie i interesująco zapodany temat śledztwa dziennikarskiego. Główne postaci, dziennikarz śledczy tuż przed emeryturą oraz, pozornie, kompletnie niezdarna stażystka. Intrygujący w tym wszystkim również wątek kryminalny, który usiłują rozwiązać nasi bohaterowie borykając się w międzyczasie z własnymi problemami, lękami i tragediami. Wszystko to świetnie współgra i...

Kryminał pokazany ze strony świata mediów.
Fajne, niedługie rozdziały, luźne dialogi.
Pozycja mi się podobała i wciągnęła mnie - kolejne rozdziały wzbudzały ciekawość.
Jednak nie wszystkim osobom, którym polecam się spodobała stąd obiektywnie daję 7 i zachęcam do samodzielnej oceny.

Nie rozumiem tytułu. Wymyślony z kapelusza. bardzo męczyła mnie narracja. sam watek kryminalny jest w porządku jednak sposób jego rozwiązania jakiś rozwleczony , pełno historii i podobnych morderstw. Postacie mnie męczyły. A tak dobrze się zapowiadała.

Dyskusje

• 2018