Twisted Palace

Wydawnictwo: Everafter Romance
Twisted Palace
angielski
mclena

These Royals will ruin you… From mortal enemies to unexpected allies, two teenagers try to protect everything that matters most. Ella Harper has met every challenge that life has thrown her way. She’s tough, resilient, and willing to do whatever it takes to defend the people she loves, but the challenge of a long-lost father and a boyfriend whose life is on the line might be too much for...

These Royals will ruin you…

Ella Harper has met every challenge that life has thrown her way. She’s tough, resilient, and willing to do whatever it takes to defend the people she loves, but the challenge of a long-lost father and a boyfriend whose life is on the line might be too much for even Ella to overcome.

Reed Royal has a quick temper and even faster fists. But his tendency to meet every obstacle with violence has finally caught up with him. If he wants to save himself and the girl he loves, he’ll need to rise above his tortured past and tarnished reputation.

No one believes Ella can survive the Royals. Everyone is sure Reed will destroy them all.
They may be right.

With everything and everyone conspiring to keep them apart, Ella and Reed must find a way to beat the law, save their families, and unravel all the secrets in their Twisted Palace.

źródło opisu: https://www.facebook.com/authorerinwatt/?fref=photo

źródło okładki: https://www.facebook.com/authorerinwatt/?fref=photo

mclena | 2016-10-20
Na półkach: 2016 ✔
Przeczytana: 19 października 2016

"This house is ridiculously large, ridiculously beautiful, but everyone inside of it is so messed up. Including me. I guess I really am a Royal."

Od samego początku serii zostałam porwana. Byłam zachwycona, chciałam więcej, nie mogłam sobie poradzić z frustracją podczas oczekiwania na tom drugi, potem w tej już wyczekanej drugiej części otrzymałam kubeł zimnej wody na głowę, kiedy to okazało się, że duet autorski pod pseudonimem Erin Watt stworzył nam "Modę na sukces" w wersji dla nastolatek, ale mimo wszystko była to przyjemna lektura, no i zakończenie ponownie wielkie WOW. Teraz... sama nie wiem... ale wynudziłam się. Miałam wrażenie, że nic się nie dzieje, a powtarzane są wciąż te same frazy... Zakończenie tez nie nie powaliło, chociaż wątek kryminalny był całkiem fajnie przemyślany, co dużo zmieniło w ogólnym odbiorze rodziny Royal, chociaż od początku miałam prawidłowego podejrzanego za zabójstwo Brook na celowniku.
Przyjemna lektura, jednak nie wzbudziła we mnie wiekszych...

rinos | 2016-10-13
Na półkach: 2016
Przeczytana: 11 października 2016

*** ARC (advanced reader copy)- egz. przedpremierowy od autorek, recenzja bez spoilerów ***

"Twisted palace" to książka, na którą czekałam od miesięcy.
Pierwsza część tej serii "Paper princess" pozytywnie mnie zaskoczyła, pomimo że w new adult nie gustuję. Autorki mają skłonność do kończenia każdej części w niespodziewany sposób, pozostawiając odbiorcę w zawieszeniu (tzw. cliffhanger). Tak też było w przypadku kolejnego tomu "Broken prince", który okazał się mniej intrygujący, ale trzymający poziom na tyle, by nie zniechęcić czytelnika.

Dlatego każdy, kto przeczytał dwie poprzednie części, rozumie o czym piszę. Niespodzianka, która pojawiła się pod koniec "Broken prince" była jakoby wstępem do "Twisted palace".
Jakież więc było moje zdziwienie i radość, kiedy na czytniku pojawił się egzemplarz przedpremierowy od autorek…

"Twisted palace" rozpoczyna się w momencie, w którym kończy się tom drugi. Początek mnie nie zachwycił, czasami wręcz nudził, bo nic szczególnego się nie...

magpie101 | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

W koncowce drugiego tomu zostaje zamordowana dziewczyna Calluma, a dowody wskazuja na Reeda. Przez cala ksiazke autorka przedstawila nam watek kryminalny co bylo bardzo wcigajace mimo, ze ja juz po przeczytaniu kilkudziesieciu stron wiedzialam kto jest odpowiedzialny za smierc Brooke, domyslalam sie rowniez motywu i musze przyznac, ze od ostatniej strony poprzedniego tomu kiedy to pojawil sie ten bohater nie polubilam go ani troche, byl antypatyczny i nie wiem dlaczego Callum tak go wielbil?
Cala ta sprawa z morderstwem, postepowaniem sadowym i obwininiem o wszystko niewinnego Reeda, ktory w ramach ugody postanowil sie przyznac do czegos czego nie zrobil wzmocnila wiez i milosc miedzy nim, a Elle.
Cala seri nie jest na pewno perelka i uwazam, ze jest przereklamowana na wyrost jednak polecam przeczytac, bo przyjemnie spedzilam czas przy tej serii, polecam!

kala | 2016-10-20
Przeczytana: 19 października 2016

Od samego początku wiedziałam że się nie zawiodę na kolejnej części :-) czytanie tej książki było bardzo odświeżającym przerywnikiem, bo jestem w trakcie innej książki która nie jest aż tak interesująca jak ta. Do rzeczy. Tą książkę TRZEBA przeczytać jak już się ma za sobą dwa poprzednie tomy. Wątek kryminalny nie jest bardzo zawiły bo od razu w myślach miałam podejrzanego o zabójstwo Brooke, ale to napięcie które autorka buduje, całe zamieszanie i przebieg wydarzeń bardzo wciąga. Jeśli któraś z Was jeszcze nie zakochała się w młodym Reed'zie to na pewno stanie się to w trakcie czytania tego tomu ;-) Gorąco polecam!

Blair | 2016-10-18
Na półkach: *2016*
Przeczytana: 18 października 2016

Erin Witt to totalnie moja New Adultowa miłość! Nie sądziłam, że kiedykolwiek do tego dojdzie, ale naprawdę zakochałam się w tej trylogii. Z jednej strony jest emocjonująco, porywająco, ciekawie, z drugiej też zabawnie, przyjemnie i odświeżająco. Mamy tutaj mnóstwo ciekawych, świetnie wykreowanych bohaterów, ze wspaniałą główną bohaterką włącznie. Serio, Ella rządzi! Mam nadzieję, że Erin napisze powieści o postaciach drugoplanowych, bo nie mogę się doczekać, aż wrócę do rezydencji rodziny Royal. <3 Awwwww! *_* Taka nieoczekiwana perełka, po prostu. Twisted palace trochę nudzi na początku, nie dotrzymuje tempa narzuconego przez dwie poprzednie części, ale pod sam koniec robi się naprawdę ciekawie. Martwiłam się, że autorki nie udźwigną wątku zabójstwa, lecz ten wypadł niespodziewanie interesująco. Do samego końca nie wiedziałam kto zabił. :D

lulamae | 2017-02-06
Na półkach: Przeczytane 2017
Przeczytana: 01 lutego 2017

Po bombie jaką autorki spuściły na nas na sam koniec drugiego tomu, w głowie pojawiło się pełno pytań. Kto, jak i czemu zabił Brooke Davidson? Czy to był przypadek? Czy morderstwo z premedytacją? Czemu głównym podejrzanym jest Reed i czy rzeczywiście jest niewinny? Jak rodzina Royalów poradzi sobie z takim obciążeniem? A do tego - skąd do cholery wziąć się tam Steve O'Halloran??!!

Początek zaczyna się praktycznie w miejscu zakończenia poprzedniego tomu. Przesłuchiwanie Reeda, dezorientacja i niepokój Royalów i Ellie. Walka z zarzutami i własnymi myślami.

Wszystko kręci sie wokół morderstwa Brooke i prób znalezienia dowodów na niewinność Reeda. Dodatkowo Steve nagle stara się być ojcem... ojcem, który zabrania Ellie kontaktów z Reedem.

Jak Reed i Ella oraz reszta Royalów poradzi sobie z tym wszystkim?

Poniżej możliwe SPOILERY!

Czy książka mi się podobała? I tak i nie.

Teoretycznie działo się w niej sporo, ale przez połowę książki się nudziłam. Druga połowa książki była dla...

Ewitka | 2017-02-10
Na półkach: 2017
Przeczytana: 01 lutego 2017

Ostatnia część pasjonującej trylogii choć zaczyna podchodzić lekko pod operę mydlaną, to i tak sprawia, że nie można się oderwać od tej książki.
Kiedy na horyzoncie pojawia się ojciec Elli Harper, Steve, wszystko się zmienia. Steve koniecznie chce ją zabrać od Royalów i szybko to mu się udaje, a na dodatek nie pozwala jej się spotykać z Reedem. Z kolei Reed ma coraz bardziej poważne problemy z ciążącym na nim oskarżeniem o zabójstwo swojej niedoszłej macochy, że nawet rozważa ugodę, czyli pójście do więzienia. To, co najbardziej ujęło mnie w tej książce, to dojrzałe postaci bardzo młodziutkich bohaterów: Ella i Reeda. Ella przecież nie ma nawet jeszcze 18 lat, a wykazuje się taką dojrzałością, że niejeden mógłby jej pozazdrościć. Jej upór w dążeniu do celu, brak zachwiań emocjonalnych, niesamowita determinacja, to jest to, co najbardziej lubię u bohaterek. Całą ta seria to była prawdziwa uczta, zdecydowanie polecam.

Edmunda | 2017-02-04
Na półkach: Ulubione
Przeczytana: 01 lutego 2017

Z rodziną Royal nie można się nudzić. Cały czas coś się dzieje. Ta część jest najbardziej emocjonalna. Prawdziwy rollercoaster. Kiedy już masz nadzieję, że coś się ułoży i wyjaśni, nagle BUM... i wszystko szlag trafia. Im bliżej końca tym bardziej byłam przerażona jak autorka wyprowadzi to wszystko na prostą. Ale zrobiła to idealnie. Nie będę ukrywać, łezka w oku się pojawiła a zakończenie zwala z nóg. Zbierałam szczękę z podłogi, mimo, że miałam swoje podejrzenia to zakończenie i tak mnie powaliło.... Gorąco polecam przeczytanie Royal'ów i Elle, bo naprawdę warto.

k_a_s_i_a | 2017-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2017

Książka ciekawa wciąga od samego początku. Jednak czytając miałam wrażenie, że autorka nie jest do końca pewna fabuły. Napisała kolejny tom bo dwa to za mało?
Większość książki to zmagania Reeda z adwokatem i fałszywe lub zabarwione zeznania świadków. Z czym chłopakowi trudno było się uporać. Na szczęście kiedy Reed miał się już poddać znaleziono prawdziwego zabójcę. Co Elli myślę, że stała się bardziej odważniejsza i pewna siebie. Za wszelką cenę chciała pomóc Reedowi.
Wątek powracającego z martwych tatusia jak dla mnie był zbędny. Jednak bez tego nie wiadomo jak by się potoczył wątek morderstwa. Staven od samego początku nie zrobił na mnie dobrego wrażenia. Próbował przyporządkować sobie Ellę jak jakiegoś szczeniaczka którego można sobie ukształtować... Jednak na szczęście dziewczyna się nie dała i ostatecznie zdemaskowała tatusia :)
Na koniec duży plus dla Dinah za pomoc Elli i oddanie Gideonowi wolności co prawda było to przekupstwo, ale braciszek w końcu może odetchnąć z ulgą.

Pinestripe | 2017-09-22