Twisted Palace

Okładka książki Twisted Palace Erin Watt
Okładka książki Twisted Palace
Erin Watt Wydawnictwo: Everafter Romance Cykl: Królewska (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Królewska (tom 3)
Twisted Palace
Everafter Romance
2016-10-17
2016-10-17

Tom na poziomie poprzednich. Pomijając że od początku było wiadomo kto jest winny nie odbiegał poziomem od pozostałych. Nie wciąga ale jakoś weszła jakkolwiek mówiąc.

Jestem typem, który nie lubi nie kończyć serii, więc jak już trochę się odbraziłam i postanowiłam do niej wrócić.

Powiem krótko: przeczytałam bez większych emocji. Lektura jest lekka, do poczytania dla rozluźnienia i odmóżdżenia. Przewidywalna i niekiedy mocno irytująca. Jeśli ktoś po przeczytaniu drugiego tomu liczy na solidny kryminał, gorzko się rozczaruje. Kryminalnego wątku jest tyle, co kot napłakał. Odnosi się wrażenie, że jest on dodany, bo autorce się o nim "przypomniało" i musiała coś niecoś wyjaśnić, a przy okazji dodać do wydarzeń nieco dramaturgii. Nawet kwestia śledztwa była nudna i niemal niczego nie wnosiła do fabuły.
Seria królewska okazała się być czymś zupełnie innym, niż oczekiwałam. O ile pierwszy tom naprawdę zapowiadał się obiecująco, potem jest już tylko gorzej. Irytujący bohaterowie, z ogromnymi problemami i nieprzepracowanymi traumami. Jednak mimo tych problemów, z którymi muszą się borykać, nadal pozostają płytcy i niezwykle infantylni. Myślę, że w obliczu wydarzeń, z którymi mieli się zmierzyć, powinni reagować inaczej, zachowywać się inaczej. Taka sytuacja powinna wymóc na nich podejmowanie dojrzałych decyzji. Tutaj tego zabrakło.

jeśli wyjdzie tłumaczenie kolejnej części serii, nie sądzę, bym po nią sięgnęła. Zmarnowany pomysł i potencjał. Nie ma się czym zachwycać.
Wielka szkoda.
Jedyne co bardzo mi się podobało, to okładki, są proste, minimalistyczne, a mimo to piękne. Ale cóż... Okładka a zawartość to dwa różne światy...

No dobra. Po skończeniu drugiego tomu miałam już mini załamanie, bo nie wiedziałam, czy będzie audiobook, czy będę musiała jednak dorwać ebooka, ale proszę, Empik pozytywnie mnie zaskoczył i ostatniego dnia mojego abonamentu wpadł. Wiadomo, że rzuciłam wszystko, żeby się dowiedzieć, jak skończyła się ta historia!

Nie zawiodłam się! To był naprawdę dobry tom i sporo odszedł od tego, co dostaliśmy na samym początku. Mam wrażenie, że jest bardziej dojrzały, chociaż nie zmienia to faktu, że wciąż z czystym sumieniem nie polecę nikomu tej serii, bo tu trzeba wiedzieć, na co się pisze i po prostu lubić takie książki. Ja lubię i dokładnie czegoś takiego potrzebowałam w tamtym momencie!

Ale o boże, jak ja nie znosiłam jestem postaci tutaj (S),o matko, jak ja chciałam go udusić. Dlatego jestem mega zadowolona z faktu, jak to się potoczyło, bo to było takie satysfakcjonujące.

Nie zawiodłam się! To był naprawdę dobry tom i sporo odszedł...

Ciężko było mi przez nią przebrnąć ale w końcu się udało. Niestety nie mogę powiedzieć, że mi się bardzo podobała. Z góry przewidziała co się w niej zdarzy więc nic nie praktycznie nie zaskoczyło, moimi jedynymi reakcjami były " o nie tylko znowu nie to" i " o znowu robimy to samo". Nie wiem czy będę kontynłować serie, słyszałam od paru osób, że kolejne części są lepsze, niestety na razie pożegnam tą serię na dłuższy czas.
-przewidywalna
-powtarzalna
+rozwiązanie paru spraw (niechę spoilerować więc powiem tyko tyle)
4/10

Ogień 🔥🔥🔥

Ogień 🔥🔥🔥

Muszę przyznać, że pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka. Spodziewałem się czegoś lekkiego dla nastolatków, a tu niespodzianka - całkiem ciekawa historia z interesującym twistem.

Może i książka jest chwilami przegadana, a czasem akcja jest bardziej przygnębiająca niż trzymająca w napięciu, to mimo wszystko jestem pozytywnie nią zaskoczony. Odnoszę wrażenie, że jest to najbardziej dojrzała część z trylogii.

Czy książka mogła być lepsza? Z pewnością. Nie należy jednak zapominać, że nie jest to kryminał/thriller, a jedynie romans dla nastolatków (w końcu główna bohaterka ma raptem 17 lat). Jeśli ma się to w pamięci, to książka z powodzeniem może się obronić. A moim zdaniem, nawet bardziej wymagający czytelnik nie będzie zawiedziony. Zdecydowanie polecam całą trylogię.

1997

Narracja słaba, fabuła słaba, postacje okrojone bezbarwne mdłe. Jednym słowem to idealna ksiazka dla ludzi kochających romanse niż prawdziwa akcje

Historia Elli i Reeda dobiega końca, ale oczywiście nie może odbyć się to spokojnie i kolorowo. Powiem szczerze, że to, co się działo w tym tomie było dość wielkim zaskoczeniem - nie spodziewałam się tego k o m p l e t n i e i... to było znakomite! Myślisz, że będą jakieś nastoletnie dramy (były, ale nie były głównym wątkiem),a autorki wyskakują ci z czymś tak nieoczywistym, dziwnym, a jednak jest to dobre, nawet bardzo dobre.
Choć książka była naprawdę dobra, to uważamy, że był to najsłabszy tom. Tylko odrobinkę! Czegoś mi po prostu tu zabrakło, ale nie umiem tego określić dokładnie.
Chciałabym wam opowiedzieć o jednym z bohaterów książki, lecz sumienie mi nie pozwala :p Powiem jedynie, że niebywale mnie wkurzała ta postać, miałam ochotę ją udusić gołymi rękoma i ona jest jednym z tych wielkich zaskoczeń w tej serii.
Podsumowując... wydawnictwo otwarte gdzie jest reszta tomów?! Ja potrzebuję więcej tych autorek <3 Ja potrzebuję więcej Royalów (kolejne tomy są o innych bohaterach ;))... Mam nadzieję, że los, Diabeł i cała armia piekelna sprawią, że kiedyś znowu sięgnę po tą serię, bo odpoczęłam, zrelaksowałam się, ale emocji też nie zabrakło - połączenie idealne :)

Trup w burdelu

Ostatnia część pierwszej trylogii, a jednocześnie ostatnia część serii o przygodach Elli Harper na zamku Royalów. Jest to jednocześnie jedna z moich ulubiony pozycji, więc jestem dla niej bardziej łaskawa.

Akcja zaczyna się tam gdzie skończyła się część poprzednia, ale jeśli dawno zapomnieliśmy co tam się działo, to autorki starają się nam to w subtelny sposób przypomnieć. Na plus doceniam również rozdziały z perspektywy Reeda, były miłą odskocznią i pokazywały problem z innej strony (przynajmniej starały się to zrobić). Na minus, nudnawa akcja związana ze śledztwem, nie wiem czemu ale te fragmenty miałam ochotę pomijać.
Z rzeczy które jeszcze doceniam był bal zimowy na którym wydawało mis się, że bohaterowie przenieśli się do jakiejś sceny z Kakegurui.

Ogólnie jest to najsłabsza część jak do tej pory, ale mimo to, patrzę na nią przez pryzmat bohaterów których uwielbiam, a czas przy niej spędzony oceniam na miły i ciepły.

Trup w burdelu

Pałac klamstw trzecia część cyklu Królewska autorstwa Erin Watt. To kolejna porcja życia bogatej rodziny, która mieszka w pałacu.
Reed Royal jest już dorosłym chłopakiem, który wiele nagrzeszyć już w życiu. Jednak gdy wreszcie znalazł dziewczynę, która jest tą jedyną. Ta musiała dowiedzieć się o jego brudach z przeszłości i uciec.
Gdy w końcu wszystko wraca do normy a Ella mu wybacza i wydaje się że wreszcie w pałacu Royal zagości szczęście, Reed zostaje aresztowany.
Jest oskarżony o zamordowanie swojej prawie macochy Brooke. Gdy już zaczął myśleć że wreszcie się od niej uwolnił, ponownie ma przez nią problemy.
Ella, która dopiero dowiedziała się że jej prawdziwy ojciec jednak żyje, musi patrzeć jak jej chłopak jest wyprowadzany w kajdankach i zabierany na posterunek.
Ella jest dziewczyną wychowanej w biedzie, myśli jedynie o przetrwaniu gdy się boi. Chcę przygotować się gdyby oboje z Reedem musieli uciekać. Jednak cały czas nie daje jej spokoju dlaczego Reed miał zerwane szwy, czy mógł zabić byłą kochankę. Czy nadal jest potworem, którego nie da się zmienić miłością.
Teraz gdy wrócił prawdziwy ojciec Elle, chce by dziewczyna zamieszkała z nim. Nie chce by zadawała się z chłopakami Royal. Czy są w stanie naprawić swoje życie by móc normalnie funkcjonować czy wielka elita w końcu upadła.
Świetna seria, jednak trochę dla mnie zbyt odjechana, jednak przez aż takie wątki ciekawej się czyta. Każdy problem jaki może się wydarzyć tutaj jest dodatkowo napompowany porcją rzeczy prawie niemożliwych a jednak wszystko przytrafia się jednej rodzinie. Bardzo zachwycają mnie wykreowane postacie, każdy ma własny charakter, choć czasami są tylko tłem dla głównych bohaterów ich problemy i zachowanie też prowadzi naprzód całą historię. Naprawdę to była jedna z lepszych serii jakie mogłam przeczytać, i do tego bardzo nieprawdopodobna.

Gdy w końcu wszystko wraca do normy a Ella...