Sebastian

Cykl: Jak poderwać drania? (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
How to date a douchebag. The Studying Hours
karollllllla

Nie oceniaj dziewczyny po swetrze, jaki nosi! Jameson, dla przyjaciół James, to bardzo pilna uczennica, która z biblioteki zrobiła swoją prywatną świątynię. Sebastian, dla przyjaciół Oz, to bardzo dobry wrestinlgowiec, który z biblioteki zrobił swoją prywatną salę do szybkich numerków. W wyniku głupiego zakładu poznają się bliżej. I to bardzo intensywnie. Jednak Sebastian nie chce poprzestać...

Nie oceniaj dziewczyny po swetrze, jaki nosi!

Jednak Sebastian nie chce poprzestać na przelotnej znajomości. Chce zaprzyjaźnić się z Jameson, chce być jej bliski, chce jej stale dokuczać i zerwać kiedyś z jej szyi te przeklęte perły. Jednak dziewczyna wie, że Oz to połączenie kłopotów i sporej dawki bycia dupkiem.

Czy James pozwoli mu się zbliżyć i przekona się, że góra mięśni oraz cięty dowcip wcale nie przesądzają tego, jakim facetem jest Oz? Czy związek z takim dupkiem i kobieciarzem zaprowadzi ją prosto to złamanego serca?

źródło opisu: kobiece

źródło okładki: kobiece

Sol | 2019-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2019

Porzućcie wszelkie wymagania, ci, którzy bierzecie się za tę książkę, a będziecie nawet usatysfakcjonowani :P

Naczytałam się opinii, że to wielkie gie, że nie da się czytać bez irytacji i chęci szybkiego porzucenia, że to chamówa na kołach i w ogóle tragedia.
No fakt, są elementy które potrafią wyprowadzić z równowagi a nawet doprowadzić do pionowego startu, tych co wrażliwszych.
Koledzy naszego głównego bohatera, oraz on sam, choć w mniejszym stopniu, niezbyt dobrze odnoszą się do kobiet. Traktują je co najmniej przedmiotowo. Trochę jak dychające gumowe lale no. Co tu ukrywać.
Tylko, że tego typu scen jest dosłownie kilka, da się policzyć na palcach jednej ręki i jak się to przeboleje, albo puści w niepamięć to wyłania się całkiem przyjemna opowiastka z gatunku darcie kotów, ona go nie chce on ją ma za wyzwanie itd.

Bo naprawdę James jako bohaterka daje Sebastianowi nieźle popalić. Ona mogłaby pociągnąć niejedną kiepską historię tak, że stałaby się niezła ;)
Sam Oz też nie jest...

mania_kch | 2018-11-10
Na półkach: 2018, Przeczytane

Z całej książki najznośniejsze były jedynie podziękowania na końcu. Reszta beznadziejna. Styl pisania ciężkostrawny, dialogi płytkie, postacie bez wyrazu a on (Sebastian) z tak przerośniętym ego, że to momentami aż było straszne.
Zero akcji, zero fabuły. To raczej zlepek kilku scen do tego nudnych, banalnych i przewidywalnych.
Nie polecam :(

WampirkaJustynka | 2019-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2019

Jedno wielkie rozczarowanie. Wg. opinii na okładce miałam płakać ze śmiechu. Cóż płakałam z rozczarowania. Wcale nie było tak zabawnie jak liczyłam. Bohaterowie dość wkurzający. Myślałam, że Jameson będzie bardziej stawiała opór. W końcu miała być kujonem. A okazało się, że jest napalonym kujonem. Co do Sebastiana to jak na mój gust był zbyt wulgarny. Niby jest ta przemiana z drania na super chłopaka ale jakoś do mnie to nie przemawiało. Ogólnie uważam, że jest to kiepska podróba "Układu". Nie sięgnę po inne książki z tej serii i szczerze nie polecam.

"Zawsze trzeba spodziewać się czegoś więcej niż to, co widzimy na pierwszy rzut oka – znacznie więcej."

My ludzie mamy tendencję do oceniania wszystkiego co widzimy, często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego iż mierzymy kogoś krytycznym wzrokiem, ostentacyjnie mijamy, lub szepczemy do koleżanki różnorakie komentarze dotyczące osoby, którą widzieliśmy. Nawet gdy próbujemy z tym walczyć, nie zdajemy sobie sprawy, że oceniające myśli na temat kolejnej osoby "X" pojawiają się w naszych głowach.
Sama w ostatnim czasie spotykam się z tym dosyć często. Gdyż jedną z rzeczy jakie sprawiają mi przyjemność jest częsta i bardzo oryginalna zmiana koloru włosów. Rude, zielone, niebieskie, blond, a aktualnie zielono, rudo, niebiesko, siwe. Niektórym wydaje się iż fakt że mam w uszach słuchawki sprawia że nie słyszę komentarzy. Otóż słysze. Wiele z nich jest miłych, zdarzają się jednak również te nieprzyjemne. Co poradzę iż ludzie "normalni inaczej" jak ja, zawsze wyróżniają się z tłumu....

Szczerze? To nie mam pojęcia, co mnie przyciągnęło do Jak poderwać drania. Sebastian. Okładka nie jest jakaś szczególnie cudowna (zła też nie jest). Blurb brzmi ciekawie, ale bądźmy szczerzy, po nim wydaje się, że to już było. Więc co? No nie mam pojęcia, ale cokolwiek to było, dzięki ci, bo dawno nie bawiłam się tak dobrze, jak przy tym tytule.

SłonecznaStronaŻycia | 2018-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2018

Lekka, przyjemna lektura z gatunku young adult. Nie ukrywam, że jest to lektura czysto rozrywkowa, która nie wnosi ze sobą nic więcej. Ale chyba każdy od czasu do czasu potrzebuje odskoczni w postaci lektury czegoś nieskomplikowanego, słodkiego, naiwnego i odprężającego. Ta lektura oprócz tego wszystkiego jest też momentami, pikantna, dosadna, pełna dosadnego poczucia humoru. Fabuła jest prosta i nieskomplikowana. Przez przypadek w bibliotece poznają się dwie wydawało by się bardzo różne i nie mające ze sobą nic wspólnego osoby. Jameson, pilna uczennica z sznurem pereł na szyi i w zapiętym, konserwatywnym kardiganie i uczelniany zapaśnik, wielki i wydawało by się lekko podchodzący do życia Oz - Sebastian. Coś w ich sobie jednak pociąga, nawiązują znajomość, która uświadamia im, że pozory często mylą. Cz pozwolą sobie jednak na jej kontynuację?

Skuszona pozytywnymi opiniami sięgnęłam po tę pozycję i... się rozczarowałam.

Oczekiwałam naprawdę fajnej i ciekawej pozycji new adult, a po jej skończeniu nawet nie byłam pewna, czy mogłabym tę książkę zaliczyć do tego gatunku.

Fabuła jest dość schematyczna. Mamy bad boya i cichą myszkę, czyli tak naprawdę pod tym względem niczym się ta pozycja nie wyróżnia. Mniej więcej po połowie role się odwróciły. Bohaterka stała się zarozumiała z ciętym językiem, natomiast z bohatera autorka zrobiła ciepłą kluseczkę. Płakał w nocy po koszmarach i gdyby jeszcze to było jakoś uzasadnione (np. traumą z przeszłość) to bym to zrozumiała, ale jednak nic takiego nie było. Przez co strasznie mnie on irytował.

Co więcej bohaterka mówi, że nie pójdzie do łóżka aż do 5 randki, po czym sama rezygnuje z tej zasady. To sprawiło, że bohaterka również mnie wkurzała.

Szkoda, że nie mamy tutaj wątku dziewczyny z przeszłością. Bardzo lubię ten motyw, bo wnosi do książki jakąś tajemnicę.

Rozumiem, że...

Przecudowna książka :)
Gdybym mogła dałabym 11 gwiazdek ;)
Wciągająca niesamowicie-straciłam poczucie czasu-przeczytałam w jedno popołudnie :) Chwilami bardzo zabawna- uwielbiam cięte języki naszych bohaterów. No i zdecydowanie gorąca- bo przyciąganie i chemię ,między Ozem i Jim czuć niesamowicie :) a i nie brakuje tutaj pikantnych scen..
Książka zdecydowanie dla wielbicieli książki,, Układ,, Elle Kennedy,ponieważ historia Sebastiana oraz Jameson, jest bardzo podobna do historii Hannah i Garreta...a dlaczego, otóż kochani cała akcja toczy się oczywiście na Studiach, nasza Jameson jest totalną kujonką,a raczej uczy się pilnie w bibliotece-żeby utrzymać oceny, nosi kardigamy oraz perły na szyi,nie jest osobą rozrywkową-a bynajmniej na taką zdecydowanie nie wygląda,no i jest całkowicie odporna na urok pleyboyów szkolnych...Dopóki nie poznaje Oza(czyli naszego Senbastiana)....
A Oz-och ten nasz Oz..-ufff- typowy pleyboy, zapaśnik,ciacho i gwiazda szkolna-żadna mu się nie...

Hanna | 2018-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2018

Jameson to bardzo pilna uczennica dla której spędzanie czasu w bibliotece jest priorytetem. Sebastian zaś jako kapitan zapaśników uważa, iż może łamać serca wszystkim dziewczynom znajdującym się wokół niego. Pewnego dnia dochodzi do konfrontacji bohaterów. Dziewczyna godzi się na układ, który proponuje jej zapaśnik. Czy w wyniku głupiego zakładu bohaterowie poznają się bliżej? Czy ich odmienność charterów pozwoli na to, aby stworzyli związek?

"Zawsze trzeba spodziewać się czegoś więcej niż to, co widzimy na pierwszy rzut oka – znacznie więcej".

Tytułowy Sebastian jest uparty, irytujący, zabawny i zadziorny. Jego humoru udziela się odbiorcy i naprawdę go polubiłam. Jameson to typ bohaterki spokojnej, ułożonej i skupiającej się tylko i wyłącznie na nauce. Jednak Sebastianowi za sprawą swojej osobowości i aparycji udało się przykuć uwagę pilnej uczennicy i choć ona za każdym razem dąży do tego, aby jak najszybciej zakończyć z nim dyskusję, to i tak nic z tego nie wychodzi....

pingwinksiążkowy | 2019-03-04
Przeczytana: 28 lutego 2019

„Gdybyś była moją książką, rozłożyłbym Cię teraz na stole".

Są takie dni, kiedy potrzebujemy usiąść z lekką książką, która nie wymaga od nas wielkich przemyśleń i dogłębnej analizy. Taką właśnie pozycją jest „Sebastian”.

Jameson Clark uważana jest za typową szarą myszką. Ubrana w kardigan, z perłami na szyi, przesiaduje w uniwersyteckiej bibliotece. To tam wpada na Sebastiana – popularnego sportowca, który może mieć każdą dziewczynę i dobrze o tym wie. Wydaje się, że nic nie może łączyć tych dwoje. Pewien zakład sprawi jednak, że zaczną spędzać ze sobą czas.

Bardzo fajna i przyjemna książka. Czytając ją ma się przed oczami wszystkie te amerykańskie filmy o nastolatkach w college. Zabawna i pikantna historia Jameson i Sebastiana potrafi przyciągnąć i zaciekawić czytelnika.

Autorka ma lekki styl. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Jeśli szukacie głębokich emocjonalnych wrażeń to tutaj ich raczej nie znajdziecie, ale jeśli macie ochotę na całkiem zabawną historię to jak...