Mam pewność istnienia tamtego świata. Najważniejsze myśli księdza Jana

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
religia
mw_15

Zbiór myśli ks. Kaczkowskiego to lekcja smakowania życia. Na przekór chorobie, cierpieniu, świadomości zbliżającej się śmierci. Myśli niebanalne, zaskakujące, mądre, szczere układają się w poradnik, jak przeżyć życie intensywnie, ale przyzwoicie, jak nie popełniać błędów egoizmu, jak oswajać w sobie chorobę i strach przed śmiercią.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

mila052 | 2018-05-24

Mam teraz taki czas, że czytam wszystko Ks. Jam Kaczkowskiego. Jak zawsze za krótko chciałoby się jeszcze po coś sięgnąć. Zbiór wypowiedzi na wiele tematów: szukania powołania, reakcji na nieuleczalną chorobę, podejścia do pacjenta, przyjaźni z Aniołem Stróżem, temat cierpienia w życiu człowieka, a także to, że może u penitenta wystąpić nie możność duchowa, aby spowiadać się u danego księdza, bo np.: jest niekulturalny, chamski bądź wiemy, ze prowadzi się nie moralnie. Ks.Kaczkowski nie unika trudnych tematów takich jak naciski że strony hierarchów Kościoła, posądzenie o chęć zdobycia popularności na byciu onkocelebrytą. Sam mówił, że chciałby mówiąc współczesnym językiem przekazywać treści ewangeliczne. książkę bardzo polecam, bo warto :)

mw_15 | 2018-03-12

Zbiór różnych przemyśleń ks.Jana. Jeśli ktoś czytał inne ksiązki księdza nie będzie niczym nowym zaskoczony.

Darciatko | 2018-04-28

Polecam. Lektura obowiązkowa.

agatami | 2018-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2018

Jedna z tych książek do powtórzenia! :)

Bałucki | 2018-09-29

Bardzo mądre zdania bardzo mądrego księdza...

Agnieszka Troć | 2018-10-16
Na półkach: 2018, Przeczytane