Kup teraz - 1 oferta w cenie od 20.00 zł do 20.00 zł

Jan Kaczkowski Wydawnictwo: Czerwone i Czarne religia
Czerwone i Czarne
religia
2018-02-06

Nie czytałam do tej pory żadnej książki księdza Kaczkowskiego, choć miałam taki zamiar. Tym chętniej dosłownie rzuciłam się na tę malutką książeczkę zawierającą krótkie myśli księdza na temat śmierci, choroby, losu, powołania, Boga, zbawienia.
Jestem pod wrażeniem. Myślę, że muszę przeczytać coś jeszcze z tego, co pozostawił po sobie ks. Kaczkowski.

"My powinniśmy...

Na półkach: , , , , ,

Też mam pewność, ale jak wygląda, gdzie jest, kto ma racje? Nie mam pojęcia. Dzięki takim ludziom jak śp. ks. Kaczkowski ja, chrześcijanin, ale któremu niekoniecznie jest po drodze z instytucją jaką jest kościół zbliżam się do niego.
Sama książka jest ciekawym zbiorem wypowiedzi księdza, które pokazują wiarę z takiego ludzkiego, zwykłego poziomu.
Polecam.

Zbiór ciekawych przemyśleń ks. Kaczkowskiego w bardzo przystępnej, krótkiej formie. Trafne, błyskotliwe spostrzeżenia, które pokrzepiają czytelnika.

To o czym mówił ks. Jan Kaczkowski jest mi bardzo bliskie. Dlatego uważam, że ta pozycja jest wybitna. Arcydzieło to wszystkie jego książki zebrane razem. Polecam tę książkę, szczególnie osobom które nie miały szansy poznać ks. Jana. Wycinki jego wypowiedzi, zawarte w tej książce pozwolą poznać jego oryginalny punkt widzenia na Kapłaństwo, Eucharystię, drugiego człowieka....

Jest to jedynie zbiór najważniejszych myśli księdza Kaczkowskiego. Specjalnie używam słowa "jedynie", dlatego że znajdziemy tutaj sporo cytatów chociażby z książki "Grunt pod nogami". Oczywiście znajdują tu się także cytaty, z którymi nie miałem wcześniej styczności, co nie zmienia faktu, że jest ona trochę odgrzewanym kotletem.

Na półkach: , , , ,

Niezwykła pamiątka, nawet testament po księdzu Janie Kaczkowskim. Jest to zbiór myśli, słów niniejszego księdza, z których przebija się radość i miłość do życia, duma z bycia księdzem i takie stu procentowe oddanie swojemu powołaniu - opiece nad umierającymi i udzielanie im sakramentów. Kilka cytatów poniżej.
"Religijność bywa dewocją, a pobożność jak sama nazwa wskazuje...

Sięgnęłam po tę książkę po śmierci mojego wujka, który cierpiał na tę samą chorobę nowotworową co ksiądz Kaczkowski. Kupiłam ją dla najbliższych żałobników i wręczyłam ją z nadzieją, że tak jak ja odnajdą w niej otuchę i odpowiedzi na najważniejsze pytania.
Ksiądz Jan studiując tak skrajne kierunki, wręcz wykluczające się nawzajem potrafi chłodno i uczciwie podejść do...

Szanuję księdza Kaczkowskiego i przemawiają do mnie jego wypowiedzi. Z jego książkami i nagraniami zapoznałam się zanim przeczytałam tę książkę, więc wiele cytatów nie było dla mnie nowością, a raczej przypomnieniem ważniejszych myśli księdza Jana. Polecam tą książkę właśnie w celu przypomnienia.

Bardzo do mnie przemowil, chociaz fanem katolikow nie jestem :) To byl madry czlowiek.

Kolejny powrót do niebanalnych i szczerych przemyśleń ks. Jana Mam jednak wrażenie to typowa publikacja ‘pod publikę’, bo w sumie nic nowego nie wnosi. Mino tego z przyjemnością ponownie posłuchałam mądrych słów ks.Jana.

• 2019
  • Religijne
  • 2021
  • 2020
  • 2020
  • 2018
  • Ebook

Jan Kaczkowski Mam pewność istnienia tamtego świata. Najważniejsze myśli księdza Jana Zobacz więcej