Był sobie szczeniak: Ellie

Okładka książki Był sobie szczeniak: Ellie W. Bruce Cameron
Okładka książki Był sobie szczeniak: Ellie
W. Bruce Cameron Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Seria: Był sobie pies literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2018-05-23
9788365601919
Edyta Świerczyńska
pies

Ellie to mój ulubiony szczeniak z „Był sobie pies”. W głównej powieści Ellie została przedstawiona moim zdaniem ciekawiej. W tej książce niespecjalnie mnie porwała. Miałam wrażenie, że ta opowieść jest zbyt płytka. Dodatkowa gwiazdka za wkładkę dla młodszych czytelników o psach ratunkowych.

Chociaż ma już swoje lata na karku, to dzięki moim córkom zdarza mi się (nie jestem zmuszony, ale chętnie praktykuję tę kilkunastoletnią już tradycję - czytania dzieciom przed snem). Zdarza się, że w nasze ręce trafi prawdziwa perełka - tak jak ta książka o wspaniałym psie. Pięknie napisana historia widziana oczami owczarka niemieckiego. Wspaniały i przystępny język oraz niesamowite przygody, które (tak mi się wydaje) potrafią wycisnąć łezkę wzruszenia wśród czytelników. Bardzo dobra lektura do poduszki... i nie tylko - również dla zabieganych dorosłych!

Bardzo fajna,wzruszająca książka o psach. Polecam bardzo i dla dzieci i dorosłych.

~Ula lat 9

~Ula lat 9

historia Ellie skradła nasze serca. To książka nie tylko dla małych, ale.tez i dużych. Pełna miłości, zrozumienia i najpiękniejszej przyjaźni jaka tylko koze byc między czworonogiem a człowiekiem. Jacob wybrał Ellie z całego miotu. Duży wpływ miała na to jej charakter, niezłomność i upór. I tak po dwóch latach szkoleń suczka została psem ratowniczym wyszkolonym do odnajdywania żywych ludzi.
Krótka, ale bardzo wartościowa I wzruszająca książka, skłaniajqca dziecko do całego mnóstwa pytań. Świetnie pokazane jest jak wygląda takie szkolenie. I ten obraz odmalowany jest z perspektywy psa. Jest zabawa w Szukaj, Pokaż, cala tresura od szczeniaka aż do uzyskania licencji. I przychodzi czas na Pracę, ktura nie jest przykrym obowiązkiem, ale autentycznie sprawia Ellie radość odnajdywanie ludzi. Dla niej jest ważne to co robi.
Myślę, że książka porusza też kilkq ważnych kwestii, które często intrygują dzieci. Typu dlaczego nie można dotykać obcego psa? Tutaj akurat był to kontekst dekoncentracji Ellie w pracy. Czy oddalanie się poza teren szkoły.
Lekko napisana, pełna akcji ratowniczych. Mogę się przyczepić do czasu całej historii, bo Ellie poznajemy jako szczeniaka a książka kończy się kiedy suczka już siwieje, aczkolwiek moje dziecko nie zgłaszało zastrzeżeń, z czego wnioskuję latorośl inaczej postrzega upływ czasu 😊

Miłym dodatkiem do książki są ciekawostki na temat psow ratowniczym, ras jakie mogą nimi zostać, w czym moga być szkolone tak psy, itp.

Przepiękna książka, wzruszająca. Ta relacja, którą Ellie miała z Jacobem była świetna. Przygody, które razem przeżywali. Cała książka, była wspaniała. Kiedy będę miała już dzieci, napewno im tę książkę przeczytam.

Wspaniała książka. Ja się bawiłam świetnie, a mam 22 lata!
Jest lekka, przyjemna w odbiorze. Ellie jest bardzo dobrze wykreowana, oczami wyobraźni widziałam tego uroczego pieska ♥

W tej książce ciągle się coś dzieje, ciągle jest jakaś akcja i nawet na chwilę tempo nie zwalnia. Nie ma w niej miejsca na nudę, więc uważam, że każdy (w każdym wieku) będzie śledził z przyjemnością losy słodkiej Ellie.
Chociaż przyznaję - inteligencja tego psiaka nie zna granic. Trochę było to przerysowane, bo ona wszystko (!) rozumiała od razu i potrafiła zrobić. Co prawda, to pies szkolony no ale i tak.... dzieciaczki mogą potem dziwić się dlaczego ich pies nie rozumie co się do niego mówi.

Rewelacyjnie oddany świat widziany z perspektywy psa - od szczeniaka do dorosłego. Autor przedstawił jak pies podchodzi do nauki - to może być motywacją dla dzieci, by się uczyć nowych rzeczy. Dobrze, że została przedstawiona praca psa policyjnego - psa ratownika.
I cieszę się, że znalazły się wzmianki o tym, żeby nie wołać/ nie dotykać czyjegoś psa bez pozwolenia. Warto o tym pamiętać. Tutaj akurat to dekoncentrowało Ellie, która szukała zaginionych ludzi. Dobra nauka dla młodszych.

Nie wiem, jak odbierają upływ czasu dzieci, ale dla mnie w tej książce było to trochę za szybkie. Historia zaczyna się, gdy suczka się urodziła i jest szczeniaczkiem, a kończy gdy zaczyna siwieć. Tak samo życie Jakoba mocno się zmienia. Tak naprawdę cała książka to kilka lat z życia Ellie -a czytając mam wrażenie że to kilka tygodni.
(Ale rozumiem ten zabieg. Zbyt dużo dodanych mało interesujących informacji mogłoby znużyć.)

+ Po zakończonej historii Ellie możemy przeczytać ważne informacje o pracy psa ratownika, a także o tym jakie psy się do tego nadają i czy nasz pies mógłby nim zostać. Nauka poprzez zabawę - najlepsza sprawa!

Ja na pewno chcę poznać inne książki autora i spędzić czas z innymi cudownymi psiakami!

Wspaniała książka. Ja się bawiłam świetnie, a mam 22 lata!

Po serii kryminałów i reportaży, które ostatnio czytałam potrzebowałam takiej książki, która otuli moje serduszko jak pluszowy kocyk. I bomba! Trafiłam z wyborem w dziesiątkę. Pochłonęłam całą w jeden dzień. Super pomysł, aby narratorem był szczeniak, dzięki temu naprawdę przyjemnie się czytało.
Niby to literatura dziecięca, ale polecam każdemu, serio!

Niby to literatura dziecięca, ale polecam każdemu, serio!

W. Bruce Cameron napisał trzy książki o szczeniakach i zamierzam przeczytać je wszystkie. 😍 Tę wylicytowałam na bazarku dla schroniska. 😊
Zdaje mi się, że ta książka mówi o jednej z bohaterek „Był sobie pies”, ale oglądałam tylko film i wydarzenia tam nieco się różniły od tych w książce, co jest plusem, bo nie było przewidywalnie. ☺️
Książka jest krótka, czyta się szybko, czas w niej mija błyskawicznie, początkowo dzieje się niemal to samo, ale nie jest nudno.
W tej książce poznajemy pracę psa ratownika, co jest bardzo ciekawe. Ma się wrażenie, jakby naprawdę pies opowiadał o swoich doświadczeniach, a jego rozumienie świata niejednokrotnie bawi. 😁
Oczywiście nie zabrakło wzruszeń. Były momenty, które ściskały za serce. 😢
Przede wszystkim jednak myślę, że ta książka wiele uczy, nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Pozwala zdobyć człowiekowi nową wiedzę, która podana jest w uroczej formie. ❤️

Książka jest krótka, czyta się szybko,...

"Był sobie szczeniak" seria dla młodzieży, opowiada historie psiaków, znanych z książki „Był sobie pies”.

Ellie to bardzo mądra suczka, z bardzo odpowiedzialnym zadaniem, od szczeniaka była trenowana na psa ratownika. Jednak Ellie ma też bardzo ważne zadanie w domu. Jej opiekunowie — Jakob, który stracił żonę i bardzo samotna Maya — również są zagubieni. Teraz Ellie musi wykorzystać wszystkie swoje sztuczki, aby dotrzeć do swoich opiekunów i ich uratować.

Po książkę sięgnęłam w ramach wyzwania #wyzwaniekabookspectrum, wybrałam formę audiobooka i był to doskonały wybór. Lektorka idealnie oddała wszystkie emocje, które gwarantuje nam książka. Urocza, ciepła i zabawna lektura.

W. Bruce Cameron w swoich powieściach zawsze chwyta czytelnika za serce, jego powieści są wzruszające i pouczające. Poznajemy tu świat oczami Ellie, co daje nam niesamowicie ciekawą perspektywę.
Nie raz uśmiechałam się słuchając myśli Ellie i utożsamiałam ją z zachowaniem mojego psa. Cały czas mam w głowie jej słodki głosik i "uwielbiaaam szukaj".
Książka w cudowny sposób pokazuje więzi, jakie łączą człowieka i psa, tą bezgraniczną miłość czworonogów.

Uważam, że jest to książka nie tylko dla dzieci i młodzieży, bo każdy miłośnik zwierząt odnajdzie w niej coś dla siebie. A właściciele psów koniecznie powinni po nią sięgnąć!

Powieści Bruce’a Camerona są tak ciepłe w wydźwięku, że po ich lekturze od razu robi się miło na sercu. Nie inaczej jest tym razem.

„Był sobie szczeniak” to seria autora skierowana do dzieci, w której historie psiaków znanych z powieści „Był sobie pies” i „Był sobie pies 2” zostały opowiedziane na nowo z nieco większą liczbą szczegółów. Ellie to pies ratunkowy. Po odbyciu szkolenia pomaga w służbach mundurowych odnajdywać zaginionych ludzi. Czytelnik ma możliwość towarzyszyć Ellie od pierwszych dni życia aż do psiej „emerytury”.

Gdyby nie to, że wcześniej czytałam „Był sobie pies” byłabym zachwycona tą opowieścią. Niemniej, los Ellie był mi znany, więc niczym mnie nie zaskoczyła ta historia. Jednakże, nadal jest utrzymana w ciepłym klimacie, wywołującym emocje w czytelniku, tak charakterystycznym dla Camerona.

Dla dzieci jest to z pewnością ciekawa pozycja, która oprócz rozrywki, dostarcza także nieco wiedzy na temat istotności roli psów w pracy policji. Dla dorosłych, którzy czytali „Był sobie pies” będzie to powtórka. Czy wiedząc, że seria „Był sobie szczeniak” opiera się na historiach psiaków opowiedzianych w książkach dla starszych czytelników, z których jedną czytałam, a drugą mam w planach, sięgnę po kolejne części o Baileyu i Molly? Szczerze, nie wiem. Z jednej strony była to bardzo przyjemna opowieść, natomiast z drugiej miałam wrażenie marnowania czasu…

Dzieciom i młodszej młodzieży (7+) jak najbardziej polecam.

W. Bruce Cameron Był sobie szczeniak. Ellie Zobacz więcej
W. Bruce Cameron Był sobie szczeniak. Ellie Zobacz więcej