Wróżka z gwiezdnego pyłu

Okładka książki Wróżka z gwiezdnego pyłu Lena Wolska
Okładka książki Wróżka z gwiezdnego pyłu
Lena Wolska Wydawnictwo: Novae Res literatura dziecięca
literatura dziecięca
Novae Res
2018-03-26
2018-03-26
szczęście radość sens życia alfabet życia motywacja

Bardzo przyjemna książka, która posiadała uniwersalne czasem może banalne przemyślenia, ale myśę że dla dzieci to ważne lekcje, a dla dorosłych takie małe przypomnienie co w życiu ważne, o co w nim chodzi i na czym skupiać swoją uwagę. Także bardzo mi się ta książka podobała

"Każdy umie. Ta miłość jest w sercu każdego z nas. Wszystkie istoty mają w sobie takie źródełko nieskończonej miłości, która pomimo dawania nigdy się nie kończy. To jest prawdziwa, czysta miłość, bez żadnych warunków, bez przywiązania. Jest bezinteresowna, bo nie kochasz za coś, a kochasz dla samej przyjemności kochania. Nie ma tam miejsca na rozczarowanie, bo niczego nie oczekujesz w zamian. Bo wiesz Haniu... wszystko stworzone jest z miłości." Jeśli jeszcze nie mieliście okazji czytać "Wróżki z gwiezdnego pyłu" to polecam wam z całym sercem. Jest to piękna książka dla dzieci, która wynosi tyle wspaniałych morałów. Uczy przede wszystkim dzieci zachowań, takich odpowiednich. Myślę, że każdy z nas, wraz zw swoją pociechą, powinien przeczytać tę książeczkę. Uwierzcie warto, na prawdę warto! Ja jestem nią absolutnie zachwycona. To jak Pani Lena pisze będzie zdecydowanie zrozumiałe dla dzieci, gdyż jest tu wszystko pięknie wytłumaczone i wyjaśnione. No ja jestem absolutnie oczarowana! Polecam ogromnie.

Trzeba czytać baśnie i robić przegląd książek dla dzieci 😁
Hania ma 8 lat i chce zostać dobrą wróżka. Jej nauczycielem jest stary wilk. Książka mówi o tym, co w życiu jest najważniejsze. Na czym powinniśmy się koncentrować, jak żyć etc. To o czym na co dzień zapominamy. To historia dla dzieci i dorosłych. Koniecznie dla dorosłych. Pozwala zwolnić, pomyśleć, przewartościować życie. Mam jednak zastrzeżenia. Strasznie pompatycznie napisana, takie tu jest wszystko podniosłe, jakby autorka kij połknęła. Pomysł świetny, jednak nie wiem na ile te książka trafi do 8 latków. A może to tylko moje wrażenie?

Trzeba czytać baśnie i robić przegląd książek dla dzieci 😁

Muszę przyznać, że pomysł na fabułę już od początku wydał mi się naprawdę ciekawy. Książeczka składa się bowiem z rozdziałów, a do każdego przypisana jest jedna litera alfabetu (np. A jak Absolut, C jak Cel, E jak Euforia itd.),mówiąca o jakiejś wartości, którą należy się w życiu kierować.

Podeszłam do tej historii z pewnymi oczekiwaniami i niestety trochę się zawiodłam. Z początku nawet myślałam, że może jestem za stara i zbyt cyniczna na tę książeczkę, ale potem doszłam do wniosku, że to nie o to chodzi. Niektóre fragmenty mi się podobały, przyznaję, ale jednak większość nie przemawiała do mnie. I nie chodzi nawet o same wartości, ale o sposób ich przekazania. Wypowiedzi nauczycieli były często zawiłe i trudne do zrozumienia. Odniosłam też wrażenie, że bohaterzy bardzo często mówią o tym samym. Bądź dobra, szanuj innych ludzi, zwierzęta i przyrodę, podziwiaj piękno świata... Wszystko wzniosłe i szlachetne, ale jednak często nijak mające się do prawdziwego świata. Zabrakło mi w niej też trochę innych nauk, może mniej wzniosłych, ale jednak wartościowych.

Nie wiem, czy przeczytałabym swojemu dziecku tę książkę.

Cudna książka prowadząca nas przez alfabet wartości, którymi powinniśmy kierować się w życiu...
W tę podróż zabiera nas ośmioletnia Hania i jej nauczyciel Albert, jednak odniosłam wrażenie, że tak na prawdę to podróż nas - rodziców i naszych dzieci poprzez rozmowy na tematy, które powinniśmy z naszymi pociechami podjąć, gdy chcemy, by wyrosły na mądrych, kochających i rozumiejących świat, innych ludzi, a przede wszystkim siebie samych - dorosłych. Pięknie tłumaczy, że w życiu najpierw trzeba pokochać i zaakceptować siebie, by potem móc prawdziwie i szczerze kochać drugiego człowieka, że sami jesteśmy piękną całością, i że warto być uważnym na otaczający nas wokół świat i wdzięcznym za dobra, które nas spotykają.
Dla mnie to było swego rodzaju połączenie "Małego Księcia" i filozofii "Alchemika" Paulo Coelho, czyli wszystko co lubię 😍 książka dla dużych i dla małych, każdy znajdzie w niej coś dla siebie, tak jak i w życiu my uczymy nasze dzieci, ale i one są w stanie wiele nas nauczyć 💙 córka stwierdziła tylko, że szkoda, że nie ma w tej książeczce obrazków... a gdzieś wśród komentarzy u innych przewinął mi się fakt, że będzie dalsza część... 🤔 czy to prawda @wolska.lena ?

Cytaty:
✒"Niemożliwe jest tylko to, co myślisz, że jest niemożliwe."

✒"Dobroć i współczucie nie mają wiele wspólnego z litością. Bliżej im raczej do miłości. Musisz sobie uświadomić,że wszyscy pochodzimy z tego samego źródła. Jesteśmy jak krople tego oceanu, na który patrzysz. Każda kropla może wyglądać inaczej, ale tak naprawdę jest taka sama."

✒"Bo widzisz, Haniu, każda istota jest już od urodzenia pełna. Nie istnieje coś takiego, jak druga połowa, którą trzeba znaleźć, aby wypełniła luki. Bo nie ma w nas żadnych druk do wypełnienia"

Marzeniem ośmioletniej Hani jest zostanie dobrą wróżką, która będzie umiała leczyć dotykiem i upiększać świat myślami.
Sądziła, że zdarzy się to dopiero gdy dorośnie, bo magia nie jest dla dzieci, ale nie spodziewała się, że pewnego dnia w lesie spotka starego wilka Alberta, z którym będzie podróżować i odkrywać tajemnicę Gwiezdnego pyłu.
Hania podczas zwiedzania z Albertem przeróżnych miejsc, od gór, aż po morze, poznawała nauczycieli, którzy przybliżali jej znaczenie wartości w życiu.
Wspaniała historia idelana dla dzieci jak i dorosłych, w której poznajemy najważniejsze życiowe wartości.
Czytając miałam wrażenie, że "Wróżka z gwiezdnego pyłu" zawiera podobne metafory życiowe jak "Mały Książę".

Hania podczas zwiedzania z...

"Wróżka z gwiezdnego pyłu" jest książką dla małych i dużych czytelników. Opowieścią o Hani, która koniecznie chce zostać dobrą wróżką i jej nauczycielu magii, którym jest Wilk Albert. Książką nie tylko o magii, ale również o wartościach, jakimi w życiu powinien kierować się każdy z nas. Ta książka jest wyjątkowa!!! Koniecznie po nią sięgnijcie!!!

Piękna baśń dla małych i dużych. Alfabet dobrego życia. Wilk - Strażnik Lasu, oprowadza Hanię po kraju pokazując jej piękno ojczystej przyrody, przy okazji dziewczynka otrzymuje lekcje dobrego życia od różnych zwierząt. Dowiaduje się, że trzeba dostrzegać piękno wokół nas, że trzeba być szczerym, życzliwym, troszczyć się o innych, być pewnym siebie, mieć poczucie własnej wartości, wierzyć swojej intuicji. Każdy z nas ma w sobie wielką moc - Moc Gwiezdnego Pyłu!

Hania to mała dziewczynka. Wyjątkowa mała dziewczynka. Hania kocha przyrodę, piękno lasu, wschody i zachody słońca. Hania jest wyjątkowa, bo stworzona z Gwiezdnego Pyłu.
Pewnego dnia dziewczynka spotyka Wilka Alberta. Przewodnika, który krok po kroku, a właściwie litera po literze alfabetu poprowadzi ją poprzez tajniki Absolutu, Błogosławieństwa i Dobroci. Razem posmakują Miłości i Harmonii, wczują się Intuicyjnie w Jedność z przyrodą. Wspólnie poczują Obecność i zespolenie z Galaktyką. W swej wędrówce spotkają Rusałkę i Feniksa. Z nimi zatopią się w Troskę, Ufność, Szczerość i doświadczą, na czym polega Wolność, aby w końcu dotrzeć do Celu.
Książeczka pełna mądrości życiowych przedstawionych w sposób przystępny i ciekawy, mocno osadzona w polskich realiach.

Jak to możliwe, że ta 131-stronnicowa książeczka doprowadziła mnie, prawie 30-letnią czytelniczkę, do gęsiej skórki, wzruszenia a w ostateczności do łez? Książka dla dzieci zawierająca mądre przesłanie a przede wszystkim wyczuwalną magię, którą każdy z nas ma, ale musi w sobie na nowo ją odnaleźć.

Bohaterką jest ośmioletnia Hania, która ma jedno wielkie marzenie — chce zostać wróżką i pomagać innym. Pewnego dnia w lesie wesoła dziewczynka spotyka stuletniego mędrca – wilka Alberta. Opiekun lasu opowiada Hani o Gwiezdnym Pyle i ta historia będzie początkiem do wspólnej podróży. Hania wraz z Albertem magicznym sposobem będą podróżować po całej Polsce, od Tatr przez Bieszczady, Mazury po Morze Bałtyckie. Na swojej drodze spotkają innych opiekunów, którzy także będą mieli dla Hani do przekazania cenne uwagi. Dziewczynka usłyszy o tym, jak dobrze żyć, w jaki sposób dostrzegać piękno, jak cieszyć się każdym dniem. Czy dziewczynka zapamięta rady i będzie postępowała zgodnie z naukami starszych? Czy odkryje, w czym tkwi tajemnica Gwiezdnego Pyłu? A czy Ty zaryzykujesz i zechcesz odkryć podróż w głąb siebie?

„Wróżka gwiezdnego pyłu” Leny Wolskiej, choć to książka dla dzieci, to powinna zostać przeczytana przez każdą dorosłą osobę. Zawiera najważniejsze życiowe sentencje, o których w większości po prostu zapomnieliśmy. Pozwoli nam przypomnieć, co jest w życiu najważniejsze. Brzmi to z pewnością banalnie, ale ta książka przepełniona jest magią, którą znajdziemy na każdym kroku, tylko musimy umieć dotrzeć piękno życia. Bardzo podobał mi się pomysł zaczęcia każdej lekcji literą alfabetu. Widząc tytuły jak: Absolut, Harmonia, Miłość, Szczerość czy Wolność możemy domyślać się, o czym będzie dany rozdział, ale gdy przeczytamy, mam nadzieję, że dany fragment poruszy Was równie mocno, jak mnie. Nie tylko Hania wyniesie lekcję, przede wszystkim my sami otrzymamy pomoc, jak zacząć podróż w głąb siebie, by siebie ponownie pokochać. Bo miłość do samego siebie nie jest wcale egoizmem, jeśli tylko przerodzi się w miłość do drugiego człowieka.

Baśnie i magia – to połączenie uwielbiam w książkach. Ta książka jest wyjątkowa! Przeznaczona dla dzieci, jak i dla ich rodziców uświadomi każdemu z osobna, co powinno w życiu być najważniejsze. Każdy z nas ma magię w sercu, wystarczy tylko ją odkryć. Polecam.

„Kiedy coś czujesz, to czuj. Czuj całą sobą. Nie udawaj, że tego tam nie ma. Nie maskuj tego. Nie spychaj swoich uczuć na drugi plan, aby zająć się nimi w Krainie Nigdy-Nie-Nadchodzącego Jutra. Bądź z sobą szczera. To bardzo ważne, żebyś umiała ze sobą rozmawiać.

Bohaterką jest ośmioletnia Hania, która ma jedno wielkie marzenie — chce...

• Przeczytane 2018
  • Dla dzieci