O czym myślisz?

Wydawnictwo: MANDO
AnnaPB

Zabawna i ciepła książka dla dzieci – i ich rodziców – pozwalająca razem pobawić się, pośmiać i poćwiczyć wyobraźnię! Wspólnie zgadujcie, o czym myśli namalowane zwierzątko, i odkrywajcie zaskakujące i zabawne odpowiedzi na kolejnej stronie. Na zakończenie niespodzianka dla najmłodszych czytelników. Zobaczcie sami ☺ Przemysław Wechterowicz - uwielbiany przez dzieci i rodziców autor książek...

Na zakończenie niespodzianka dla najmłodszych czytelników.

Zobaczcie sami ☺

Przemysław Wechterowicz - uwielbiany przez dzieci i rodziców autor książek tłumaczonych na 20 języków! Proszę mnie przytulić, Uśmiech dla żabki, Być jak tygrys czy W pogoni za życiem to tylko niektóre z nich. Uhonorowany Nagrodą Literacką m.st. Warszawy.

źródło opisu: https://wydawnictwowam.pl/prod.o-czym-myslisz.13734.htm?sku=80318

źródło okładki: https://wydawnictwowam.pl/prod.o-czym-myslisz.13734.htm?sku=80318

dorotbook | 2018-10-12
Przeczytana: 12 października 2018

O czym może myśleć foka? A taki np. balonik to o czym może sobie rozmyślać? Możecie się o tym przekonać sięgając po najnowszą książeczkę Przemysława Wechterowocza skierowaną do dzieci, a także do ich rodziców. Co znajdziemy w książęce? Na 14-kartach autor pyta, o czym myśli np. kotek, krokodyl, miś czy dziewczynka. Na każdej stronie mamy inną postać a w dymku umieszczona jest mała podpowiedź, o czym dany bohater może właśnie rozmyślać. Rozwiązanie znajdziemy na następnej stronie i może nas nieźle zaskoczyć :)

„O czym myślisz” to książeczka idealna dla całej rodziny, nie tylko dla najmłodszych. Pozwala razem spędzić czas, pobawić się i pośmiać. Co najważniejsze, książka pozwala ćwiczyć wyobraźnię. Każdy bohater daje nam ogromną możliwość do „ruszenia głową”, snucia bogatych opowieści, możemy ułożyć tyle historii, jak bardzo pozwala nam na to nasza wyobraźnia. Czy może być coś lepszego, by rozwijać dziecięcą ciekawość i rozwijać najmłodszych a przy tym milo spędzić czas we wspólnym...

Kawazliterami | 2018-10-19
Na półkach: Przeczytane, Mam!, Dla dzieci
Przeczytana: 19 października 2018

Wiele razy rozwodziłam się już nad Przemysławem Wechterowiczem i jego stylem, dlatego teraz już nie będę.

Ale mimo tego, że to krótki wpis (książka też jest krótka - kilkanaście kartonowych stron małego formatu), to jest lepsza niż niejedna dłuższa i "poważniejsza" koleżanka.

Idea: na każdej stronie mamy inne zwierzątko. Nad zwierzątkiem - dymek, w którym jest fragment jego myśli. Zadaniem czytelnika jest odgadnięcie "O czym myślisz?" (tytuł zatem jest trafiony :D). Wic polega na tym, że fragmenty są mocno mylące, albo wyzwalające wyobraźnię.

Czytamy kilka razy w tygodniu. Ostatnia strona wywołuje falę radości - u mnie i u synka.

W zasadzie ta książka jest dla mniejszych dzieci. Mój 3-latek to wiek idealny. Co nie zmienia faktu, że nam (rodzicom) sprawiła dużo frajdy - udało się nam odgadnąć tylko 2-3 myśli :)

Najlepsza jest jednak myśl kotka. Ale ciiii! Nie zdradzę Wam niespodzianki z ostatniej strony - powiem tylko, że warto mieć tą książkę. Kreatywność i rozwijanie...

Myrusia | 2018-10-11
Przeczytana: 11 października 2018

Siłą książki są przede wszystkich pytania, skłaniające do ruszenia głową, opisywania przedstawionych bohaterów, rozmowy oraz piękne i dopracowane ilustracje. Grube, twarde strony sprawiają, że oglądanie publikacji nie nastręcza trudności i można to robić wielokrotnie bez obawy o zniszczenie książki. Zaokrąglone rogi dają pewność, że dziecko nie urazi rączki podczas przeglądania, co mogłoby zniechęcić je do kolejnego spotkania z lekturą. Dużym zaskoczeniem i myślę, tym co sprawi maluchom największą radość jest zakończenie książki. Urocze i pomysłowe.

Więcej na https://spacerwsrodslow.blogspot.com/2018/10/przemysaw-wechterowicz-marcin-minor-o.html

martah | 2018-10-12

To niesamowita książeczka, przy której razem z dziećmi, świetnie bawię się zgadujac o czym myślą jej bohaterowie.

Przy pierwszym czytaniu głowiliśmy się nad prawidłową odpowiedzią. Co okazało się nie lada wyzwaniem, w końcu zajączek myślący o zagubionym guzik, to raczej nie codzienne zdarzenie. Przy kolejnym czytaniu już sami wymyślamy o czym mogą myśleć zwierzątka. I to dopiero jest świetna zabawa.

Dla pięciolatki jak i trzylatka to idealna zabawa na rozwijanie wyobraźni, nauka żeby nie myśleć tylko i wyłącznie utartymi schematami.

Wiecie jednak, która strona wzbudziła największy zachwyt? Ostatnia, czyli o czym myśli kotek. Jest tam umieszczone lustereczko, w którym dzieci oglądają swoje odbicie. W pewnym momencie podczas kolejnego czytania musiałam zabrać książeczkę bo bałam się że w końcu nie wytrzyma ich szalonej zabawy.

Wybierając tą książkę nie kieruj się tylko tym co dziecko może się nauczyć, raczej tym jak wspaniale może spędzić czas ćwicząc swoją wyobraźnię,...

Mali_czytelnicy | 2018-10-27

To kartonowa książka dla najmłodszych dzieci, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność.

W środku dowiadujemy się, o czym myślą różne zwierzątka, ludzie, a nawet balonik i miś pluszowy. Ale wcześniej możemy spróbować zgadywać. Mamy małą podpowiedź w dymkach, ale trzeba się dobrze zastanowić, żeby ozgadnąć, co znajdziemy na następnej stronie. Piesek myśli o kości, ale kangur już o wygodnym plecaku, a krokodyl o skocznej muzyce :)

Książka jest zabawna, rozwijająca, pięknie zilustrowana i ma zaokrąglone rogi. Na ostatniej stronie mamy niespodzinkę - lusterko, w którym można się przejrzeć :)

Polecam :)

Qulturasłowa | 2018-10-31
Przeczytana: 31 października 2018

A o czym Ty myślisz?
„O czym myśli dziewczyna / Gdy dorastać zaczyna / Kiedy z pączka zmienia się w kwiat” – ten sparafrazowany tekst Mieczysława Święcickiego dotyczyć może nie tylko dorastających dziewcząt. O czym myślimy każdego dnia? Jakie sprawy, tęsknoty, wypełniają naszą codzienność? A o czym myślą otaczający nas ludzie, zwierzęta?
Nie wkraczając w filozoficzne rozważania, Przemysław Wechterowicz właśnie nad tym będzie się zastanawiał, a efekty tych rozmyślań możemy śledzić w książce dla młodych czytelników, pt. „O czym myślisz?”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa MANDO pozycja, to znakomity sposób na opowieść o codzienności, o naszych przemyśleniach, a także impuls do rozmowy z dzieckiem, do opowieści o jego szkole, przyjaciołach, a nawet problemach. Adresowana do młodych czytelników, w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym książka pozwala rozwijać również spostrzegawczość, uczy konsekwencji, może stać się kanwą wielu opowiadanych historii, a także scenariuszy zajęć...

zaczytanamamabooks | 2018-10-19
Przeczytana: 01 października 2018

Książka „O Czym Myślisz?”
Autor Przemysław Wechterowicz
Ilustracje Marcin Minor
Wydawnictwo @wydawnictwomando
Książka to nowość od Wydawnictwa @wydawnictwomando jej celem jest rozbudzenie wyobraźni małych Czytelników poprzez piękne ilustracje, które rozwijają kreatywność, a także inspirują dziecko do zgadywania i udzielenia odpowiedzi na zadane przez autora pytania.
Wyjątkowość tej książki polega na tym, że nie ma w niej określonych odpowiedzi. Tak naprawdę wszystko to co widzimy, możemy interpretować we własny sposób i zależy to od naszej wyobraźni, a ilustracje mają ją tylko pobudzać do działania. Dopiero po przewróceniu strony na drugą, dowiadujemy się jakiej odpowiedzi udzielił autor.
Jest to zabawna i ciepła książka dla dzieci i ich rodziców❤️
https://www.instagram.com/zaczytana.mama_books/?hl=pl ig

ewanka | 2018-10-14
Przeczytana: 11 października 2018

...książeczka jest bardzo pomocna przy kreatywnej wyobraźni, w chmurkach jest podpowiedź, ale czy zgadniesz z dzieckiem zanim
obrócisz stronę? O czym myśli piesek, zajączek, balonik, dziewczynka, rybka czy może kotek?
No właśnie o czym myśli kotek? To będzie najmilsza niespodzianka na zakończenie tej książeczki. Będą zaskoczone maluchy, jak dorośli...

cd na blogu https://swiatwedlugmoichdzieci.blogspot.com/2018/10/o-czym-myslisz.html

Papierowa Kobietka | 2018-10-13
Przeczytana: 13 października 2018

Książka pomaga rozwijać kreatywność i ciekawość małego czytelnika. Największym zaskoczeniem jest jednak odpowiedź kota, który myśli o... Sami sprawdźcie o czym!

Nikola | 2018-10-23
Na półkach: Przeczytane, Dla Dzieci