biblioteczka_justyny 
Zapraszam, również, na, mój, instagram:
https://www.instagram.com/biblioteczka_justyny/
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 27 książek, ostatnio widziana 5 godzin temu
Teraz czytam
 • Dziewczyna z Wenecji
  Dziewczyna z Wenecji
  Autor:
  Dramatyczna historia miłosna osadzona w realiach pięknej, ale i niebezpiecznej, okupowanej Wenecji. Cenzo to prosty rybak usiłujący przeczekać na uboczu do końca wojny. Stara się nie rzucać w oczy, ł...
  czytelników: 73 | opinie: 3 | ocena: 5,6 (5 głosów)
 • Księgi Jakubowe
  Księgi Jakubowe
  Autor:
  Rok 1752. Do Rohatyna na Podolu przybywają kasztelanowa Katarzyna Kossakowska i towarzysząca jej poetka Elżbieta Drużbacka. Jednym z gości na powitalnej kolacji jest miejscowy proboszcz Benedykt Chmi...
  czytelników: 6855 | opinie: 290 | ocena: 7,74 (1506 głosów)
 • Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci
  Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci
  Autor:
  Treblinki nie można było przeżyć. Najsprawniejsza fabryka śmierci w machinie Holokaustu zabijała tylu ludzi, że nie starczało ziemi, by wszystkich zakopać. Gigantyczne ruszty do palenia ciał szybko ok...
  czytelników: 92 | opinie: 4 | ocena: 8,25 (4 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-09 22:47:38
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018r., 365 książek w rok, Recenzenckie

Tak jak pierwszy tom bardzo mi się podobał, tak co do drugiego mam ambiwalentne odczucia. W tej części prym wiedzie Wioletta Migas i jej walka o pokochanie siebie i swojego życia, nabranie pewności oraz uporanie się z syndromem DDA. Odnajduje też wielką miłość, jednak staje tu przed dylematem kogo wybrać - weterynarza Pawła czy jednak Krzysztofa, który jest kolegą jej przyjaciółki? Pojawia się... Tak jak pierwszy tom bardzo mi się podobał, tak co do drugiego mam ambiwalentne odczucia. W tej części prym wiedzie Wioletta Migas i jej walka o pokochanie siebie i swojego życia, nabranie pewności oraz uporanie się z syndromem DDA. Odnajduje też wielką miłość, jednak staje tu przed dylematem kogo wybrać - weterynarza Pawła czy jednak Krzysztofa, który jest kolegą jej przyjaciółki? Pojawia się też kilku nowych bohaterów, m.in. pan Henryk, który nie wie kim jest, bo stracił pamięć oraz wątek kryminalny, a właściwie pseudo-kryminalny, z którym to właśnie mam problem, bo przyznam, że bez niego książka bardziej by zyskała niż straciła, ponieważ śledztwo, mimo przybycia inspektora aż z Warszawy, zostało poprowadzone w tak nielogiczny i infantylny sposób, że osłabił wrażenia co do całości książki.

Cytaty:
✒"Chyba powinienem zamknąć za sobą przeszłość. Może prawdą jest, co mówią: że tylko wtedy uzyskam dostęp do przyszłości."
✒"Zależało mu tylko, żeby syn zapamiętał, że porażka, jakakolwiek, to nie jest wstyd, coś, czego trzeba unikać. Że klęski są konsekwencją podejmowania walki. Nie przegrywa tylko ten, kto oddaje zwycięstwa walkowerem, nie stara się, odpuszcza."
✒"[...] na tym polega prawdziwe piękno. Nie może być idealne, powinno być skażone drobnym defektem, przykuwający wzrok, odróżniającym obiekt od tysięcy innych, bliźniaczo do siebie podobnych."
✒"Trzeba mieć odwagę [...] żeby kochać ludzi. Nawet jak nagrzeszą albo mają pstro w głowie, o tak. Bo wie pan, ja już dawno zauważyłem, że nic tak człowieka nie rozwija jak miłość, którą obdarza go druga osoba."
✒"Miłość wymaga odwagi. Nie tylko dlatego, że trudno zrobić pierwszy krok, ale też czasem trzeba wyjść ze swojej strefy komfortu [...] Zostawić siebie w szafie i iść na spotkanie z drugim człowiekiem bez tych wszystkich ambicji, złych wspomnień ze starych związków, uprzedzeń, pomysłów na cały świat.

pokaż więcej

 
2018-08-09 18:34:11
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-08-09 13:34:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018r., 365 książek w rok, Recenzenckie

Ogród Zuzanny to bardzo fajna książka na lato... taka typowo babska, z dobrym zakończeniem (co nie jest wadą, bo czasem lubię wiedzieć, że wszystko dobrze się skończy) 😊 a, że mam słabość do kwiatów, to czytało mi się ją z przyjemnością 😊 fajny pomysł na wątek Adama i Zuzanny, która za pomocą wiktoriańskiej mowy kwiatów chce mu przekazać ważną wiadomość, którą ukrywała przed nim długi czas.... Ogród Zuzanny to bardzo fajna książka na lato... taka typowo babska, z dobrym zakończeniem (co nie jest wadą, bo czasem lubię wiedzieć, że wszystko dobrze się skończy) 😊 a, że mam słabość do kwiatów, to czytało mi się ją z przyjemnością 😊 fajny pomysł na wątek Adama i Zuzanny, która za pomocą wiktoriańskiej mowy kwiatów chce mu przekazać ważną wiadomość, którą ukrywała przed nim długi czas. Mamy tu również dużo wątków pobocznych z bardzo charakterystycznymi i barwnymi postaciami. Można się pośmiać i zrelaksować przy jej czytaniu, szczególnie, że mieszkańcy Starej Leśnej, razem z ich proboszczem, dają się lubić i przyznam, że czytając ją w pewnym momencie miałam skojarzenie, że trochę ta książka jest podobna do serialu "Ranczo", który kiedyś leciał w telewizji.
Więc jeżeli tylko lubicie takie klimaty to bardzo was zachęcam do jej przeczytania 😊

Cytaty:
✒"Jak to się dzieje, że nasze dzieciaki tak szybko rosną, jakby żyły w jakimś innym, przyspieszonym czasie..."
✒"Czas i miejsce to przyprawy nie do podrobienia..."
✒"Dzieci chowamy dla świata, nie dla siebie - dobrze, by umiały ten świat sensownie obsługiwać."

pokaż więcej

 
2018-08-03 14:12:30
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-30 17:00:12
Ma nowego znajomego: CZYTAMITU
 
2018-07-26 20:39:06
Ma nowego znajomego: dorotbook
 
2018-07-26 14:40:44
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018r., 365 książek w rok, Recenzenckie

"Apartament w Paryżu" to nie moja pierwsza książka tego autora i na pewno nie ostatnia 😊
Trzeba przyznać, że Musso ma lekkie pióro przy tworzeniu książek, które się nawet nie czyta a pochłania.
Natomiast jeżeli chodzi o nowość ze zdjęcia to dzięki niej będziecie mogli zanurzyć się w świat malarstwa oraz ulic Paryża rozwiązując sprawę trzech ostatnich dzieł Seana Lorenza, które namalował tuż...
"Apartament w Paryżu" to nie moja pierwsza książka tego autora i na pewno nie ostatnia 😊
Trzeba przyznać, że Musso ma lekkie pióro przy tworzeniu książek, które się nawet nie czyta a pochłania.
Natomiast jeżeli chodzi o nowość ze zdjęcia to dzięki niej będziecie mogli zanurzyć się w świat malarstwa oraz ulic Paryża rozwiązując sprawę trzech ostatnich dzieł Seana Lorenza, które namalował tuż przed śmiercią, ale nie można ich znaleźć... jednak na tym nie koniec, bo ta historia ma swój ciąg dalszy, który nie da spokoju Gasparowi odmieniając jego dotychczasowe życie, ale i życie Madeline, którą podstępem wciągnął w rozwiązanie dramatycznej zagadki. Czytając Musso często mam pod ręką internet, by na bieżąco móc sprawdzać czy to muzykę, czy to, jak w tym przypadku obrazy, o których pisze. Chociaż samego Seana Lorenza na próżno tam szukać, bo jak autor zaznacza - to postać fikcyjna, ale jednocześnie zbiór cech ulubionych jego malarzy.
No i oczywiście Musso nie byłby sobą, by między wierszami nie pozostawić przesłania dla czytelnika. W tym przypadku bierze na tapet rodzicielstwo i to jak jedno zdarzenie, jeden fakt może zaważyć na życiu dziecka i jak poczucie zdrady i opuszczenia przez rodzica jest boleśniejsze niż ten ból fizyczny i do jakich opłakanych konsekwencji może to doprowadzić.
Na ten moment "Wrócę po Ciebie" i "Ta chwila" nadal są moimi ulubionymi tytułami tego autora, niemniej polecam Wam lekturę jego najnowszej powieści (tamte oczywiście polecam również) 😊

Cytaty:
"Hemingway mówił, że człowiek inteligentny musi się nieraz upić, żeby wytrzymać z głupcami."

"Gdyby można było to wyrazić słowami, nie byłoby powodu, żeby to malować" [Edward Hopper]

"Świat jest pełen mend, natrętów i jędz wszelkiego rodzaju. To upierdliwcy, malkontenci i zrzędy tworzą prawo. Jest ich zbyt wielu, rozmnażają się zbyt szybko. Odnieśli totalne i ostateczne zwycięstwo."

"Życie nie daje drugiej szansy. Raz stracone okazje przepadają na zawsze. Życie nie robi prezentów. Życie jest jak miażdżący walec - to despota sprawujący władzę za pomocą jednej tylko broni: czasu. Czas w końcu zawsze wygrywa."

"Brzydota tym przewyższa piękno, że nie przemija." [Serge Gainsbourg]

"Sztuka to kłamstwo, dzięki któremu poznajemy prawdę." [Pablo Picasso]

"Nie ma gorszego głuchego niż ten, który nie chce słychać..."

"Całkiem sobą każdy może być tylko dopóty, dopóki jest sam." [Arthur Schopenhauer]

"-Czasem mówi się, że obraz istnieje tylko w oczach tego, kto go ogląda."

"Czerń jest kolorem samym w sobie, będącym sumą wszystkich innych kolorów i je pochłaniającym." [Henri Matisse]

pokaż więcej

 
2018-07-26 08:08:37
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-07-26 08:07:43
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-26 08:07:32
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-26 08:06:33
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-26 08:06:25
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-23 08:49:10
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-07-20 13:32:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018r., 365 książek w rok, Recenzenckie

Podobno Casey to dziewczyna, którą ciężko jest polubić... kto z Was ją polubił, a kto jednak nie? Ja dość szybko zapałałam do niej sympatią, ponieważ widziałam w niej dziewczynę, która próbuje odnaleźć siebie i swoje miejsce w tym pogmatwanym świecie, który goni za tym by więcej mieć niż być. Widziałam, że pod tą skorupą, która narastała od dzieciństwa, a utkaną częściowo przez rodziców,... Podobno Casey to dziewczyna, którą ciężko jest polubić... kto z Was ją polubił, a kto jednak nie? Ja dość szybko zapałałam do niej sympatią, ponieważ widziałam w niej dziewczynę, która próbuje odnaleźć siebie i swoje miejsce w tym pogmatwanym świecie, który goni za tym by więcej mieć niż być. Widziałam, że pod tą skorupą, która narastała od dzieciństwa, a utkaną częściowo przez rodziców, skrywa się fajna osoba. Myślę, że większość dziewczyn między 20 a 30 rokiem życia tak ma, kiedy to po wyfrunięciu z domowego gniazda trzeba znaleźć równowagę między tym co podpowiada rozum, a tym, co czuje serce, między zadowalaniem innych, i spełnianiem ich oczekiwań, a byciem samemu zadowolonym i dążeniem do własnych celów. Książka niby lekka i zabawna, taka akurat na lato o perypetiach dziewczyny w świecie reklamy, jednak zostawiająca nas z przesłaniem/pytaniem: za czym tak na prawdę gonimy i czy to jest tego warte? Poza tym uświadamia, że można długo i ciężko pracować by znaleźć się na szczycie, ale równie szybko można z niego spaść... jednak czy zawsze taki upadek musi oznaczać coś złego w dłuższej perspektywie...? 🤔
Podobno nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło 😉 mamy tu też oczywiście wątek miłosny i tego, że przed strzałą amora trudno uciec oraz przyjaźni, ale nie tej na pokaz, tylko prawdziwej ze wzlotami i upadkami, ale zawsze dającej sobie drugą szansę...

Cytaty:
✒"Czas szybko mija, kiedy siedzisz z nosem w telefonie, przestrzeni wydaje się znikać. A może to nie przestrzeni znikała tylko ja?"
✒"-Jak powiedział Darwin, przystosowanie jest kluczem do przetrwania."
✒"Okazało się, że jeśli tylko zamkniesz oczy, jesteś w stanie uwierzyć absolutnie we wszystko na temat danej osoby, nawet jeśli dowody wskazują na coś kompletnie przeciwnego."
✒"[...] po to właśnie jest rodzina: ty wyczerpujesz ich, oni wyczerpują Ciebie, ale wszystko podszyte jest tu uważną i niezłomną lojalnością."
✒"[...] bo czasem smutek, który odczuwamy, gdy patrzymy na życie naszych przyjaciół, powinien pozostać niewyartykułowany."
✒"-Wiesz jaka jest definicja szaleństwa? [...]
-Robienie w kółko tego samego i spodziewanie się innych rezultatów."
✒"Jak się okazuje, życie jest pełne okazji do nauki. Uczysz się od życia tak jak gwóźdź uczy się od młotka, który wali go po głowie."
✒"Miłość to urojenie współdzielone przez dwoje samotnych ludzi."
✒"Możesz się starać zaprzeczyć miłości, ale podobnie jak ból, to uczucie domaga się, by w końcu przyznać, że istnieje."
✒"To, że znało się kogoś wczoraj, wcale nie oznacza, że będzie się go znało jutro."
✒"[...] lubiłam fakt, że nigdzie nie zagrzewam miejsca. Jeśli nie masz korzeni, nikt nie może cię z nimi wyrwać."
✒"[...] gdybym nie była cały czas taka zajęta, mój kręgosłup moralny byłby w lepszym stanie."
✒"Ale przyjaźń, jak nauczyłam się w ciągu ostatnich kilku miesięcy, jest bardzo krucha. To coś jak miliony cieniusieńkich nitek łączących jedno serce - z drugim z daleka wygląda jak gruba linia, ale z bliska to pajęcza przędza wystarczy jeden niezręczny ruch, żeby ją zerwać."
✒"[...] największe życiowe błędy są jak obrazki typu "magiczne oko": niczego na nich nie zobaczysz, jeśli stoisz za blisko. Wtedy to zbiór kolorowych punkcików."
✒"Bo książki, te dobre, te które zawsze chcesz mieć pod ręką i do których wracasz, nigdy nie zawodzą. To najlepszy rodzaj ucieczki, bo zamiast odciągać cię od siebie samego, będą wokół ciebie krążyć i na koniec zawsze cię do siebie przywiozą i pomogą nie tylko spojrzeć na sytuację świeżym okiem, ale także przyjrzeć się na nowo samemu sobie."
✒"Mężczyźni byli niewinni, dopóki nie udowodniono im winy. Kobiety były wariatkami, dopóki ktoś im nie uwierzył."
✒"Na piśmie ludzie pokazują, jacy są naprawdę. Na kartce papieru ujawniają to, co w życiu utrzymują w tajemnicy."
✒"Może to jedyne, co przyjaciele muszą dla siebie robić. Udzielać sobie tymczasowego schronienia i jednocześnie lekko popychać się nawzajem do przodu. Bo miłość to zarówno ryzykuj, jak i azyl."
✒"[...] powiedział, że nawet jeśli mam tylko jedynego widza, to już osiągnęłam sukces, bo to niepopularne ci się liczy, a stworzenie czegoś, co ma "prawdziwą wartość moralną"."

pokaż więcej

 
2018-07-20 13:27:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018r., 365 książek w rok, Recenzenckie

Tesa, Igor i Stach - bohaterowie najnowszej książki "Hashtag" - tworzą swoistego rodzaju trójkąt. Trójkąt z którego nikt się nie wywinie. Ich losy będą się splatać na kolejnych stronach bardziej, niż się to może wydawać na początku, a wszystko zacznie się z chwilą otrzymania tajemniczej przesyłki przez Tesę z ametystową czaszką i hashtagu #apsyda , który od tego momentu będzie zmuszona... Tesa, Igor i Stach - bohaterowie najnowszej książki "Hashtag" - tworzą swoistego rodzaju trójkąt. Trójkąt z którego nikt się nie wywinie. Ich losy będą się splatać na kolejnych stronach bardziej, niż się to może wydawać na początku, a wszystko zacznie się z chwilą otrzymania tajemniczej przesyłki przez Tesę z ametystową czaszką i hashtagu #apsyda , który od tego momentu będzie zmuszona śledzić. Tylko dokąd ją on zaprowadzi? Tego dowiecie się z książki, bo nie chciałabym tu Wam spoilerować 😉
Pamiętajcie tylko, że kłamstwo potrafi podszyć się pod prawdę, a i prawda podszywa się czasem pod kłamstwo...
Jeżeli chodzi o moje wrażenia to książka podobała mi się, ale gdzieś czegoś mi zabrakło, może to moje wygórowane oczekiwania, skoro tak dużo o Remigiuszu Mrozie się mówi ostatnio, a może zabrakło jednego rozdziału na sam koniec, który byłby napisany tylko z punku widzenia Igora, a który byłby dla mnie taką kropką nad 'i', a może to przez to, że nie zapałałam sympatią do Tesy... 🤔
Podobały mi się jednak wszystkie odniesienia m.in. do Platona, psychologii czy ekonomii oraz 'anamnesis', bo również uważam, że przydałoby się naszemu światu takie przypomnienie, jak w manifeście bohatera, tego, co jest tak na prawdę ważne, bo pieniądz i chęć jego posiadania zdecydowanie staje się dla nas zagrożeniem. Same kwoty jakie zarabiają piłkarze stają się absurdalne biorąc pod uwagę fakt, że rodziny muszą walczyć o życie własnego dziecka nieraz błagając o wsparcie finansowe...
Prawdą jest, że na świecie jest wystarczająco jedzenia i pieniędzy, tylko ludzkość nie potrafi się dzielić ani dobrze z tych wartości korzystać... A szkoda...

Cytaty:
✒"Przypadek to tylko beznadziejne określenie na przyczynę, której się jeszcze nie zna."
✒"- Ludzie się nie zmieniają [...] - Jedynie ich maski niszczeją i zaczynają prześwitywać."
✒"- Bo tylko ci, którzy kochają oczami, żegnają się przed rozstaniem. Ci, którzy robią to sercem i duszą, nie. Bo tak naprawdę nigdy się nie rozstają."
✒"- Jestem teraz z kimś, z kim potrafię żyć [...] - A chcę być z kimś, bez kogo nie potrafię."
✒"Bo namacalna rzeczywistość, którą znamy, to tylko iluzja. To, co prawdziwe, to idea. A w jej świecie może istnieć tylko dusza. Nie ciało."
✒"Godzimy się na to, że nasze życie nie tylko kręci się wokół pieniędzy, ale też kończy się z ich powodu."
✒"Najpierw nie mamy pieniędzy na rzeczy, których pragniemy - a ostatecznie to nie ich nam brakuje, tylko czasu by z nich skorzystać."

Postaci:
*Tesa - gruba dziewczyna z kompleksami, po kilku nieudanych próbach samobójczych
*Igor Weda-Lendowski - mąż Tessy, i...
*Krystian Strachowski - wykładowca, mąż, ojciec, przyjaciel,a nawet 'kochanek' Tessy, feeders
*Ilona - żona Stracha
*Luiza - córka Stracha
*Patrycja Sporniak, Zamecki, Tatiana Boroszczenko, Aneta Rogowska, Zdzisław Ratajczak, Henryk Maj, Marzena Molska - ofiary
*Marianna - ordynatorka szpitala
*Iza Warska - psychoterapeutka Tessy
*Szczerbiński - policjant przesłuchujący Tesę

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
959 125 516
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (5)

zgłoś błąd zgłoś błąd