Sekret listu

Wydawnictwo: Albatros
The Love Letter
Ag2S

Zakazana miłość, niebezpieczny list i historia, która się powtarza. Śmierć wielkiego aktora Jamesa Harrisona wywołuje poruszenie nie tylko w Wielkiej Brytanii. Dziennikarka Joanna Haslam, idąc na nabożeństwo żałobne, w którym ma uczestniczyć wiele słynnych osób, liczy na smakowite kąski mogące poprawić jej pozycję w redakcji. Tymczasem uwagę dziennikarki odciąga pewna staruszka,...

Zakazana miłość, niebezpieczny list i historia, która się powtarza.

Dziennikarka Joanna Haslam, idąc na nabożeństwo żałobne, w którym ma uczestniczyć wiele słynnych osób, liczy na smakowite kąski mogące poprawić jej pozycję w redakcji. Tymczasem uwagę dziennikarki odciąga pewna staruszka, uniemożliwiając jej polowanie na sensację.

Rozczarowana Joanna nie ma pojęcia, że dzięki nieznajomej otwiera się przed nią szansa na odsłonięcie długo skrywanej tajemnicy, która może wstrząsnąć monarchią. I nie wie, że są ludzie, którzy nie cofną się przed niczym, żeby tylko nie dopuścić, aby pewien napisany przed laty list miłosny wpadł w niepowołane ręce.

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1769,4069,sekret-listu.html

Wioleta Sadowska | 2018-09-05
Przeczytana: 05 września 2018

"Czy to sztuka imituje życie, czy życie imituje sztukę?".

Myślę, że ta książka to doskonała baza pod scenariusz filmowy zapewniający rozrywkowy, kinowy seans z sensacją i miłością na czele. Jest bowiem medialny temat pod postacią tajemnic angielskiej monarchii, a także tajne służby, morderstwa oraz prawdziwa miłość.

Lucinda Riley to urodzona w Irlandii, brytyjska pisarka, która jako aktorka występowała w filmach, w teatrze oraz w telewizji. Autorka zadebiutowała powieścią "Lovers and Players". Jej książki zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i wydane w 38 krajach, w liczbie ponad 10 milionów egzemplarzy. Lucinda mieszka obecnie z mężem i czwórką dzieci w Norfolk w Wielkiej Brytanii.

Joanna Haslam, dziennikarka śledcza udaje się na pogrzeb znanego aktora sir Jamesa Harrisona. Tam zupełnie przypadkowo poznaje pewną staruszkę, która jakiś czas później wysyła do niej list nawiązujący w swej treści do pilnie strzeżonej tajemnicy brytyjskiej monarchii. Bohaterka nie zdaje...

Nina | 2018-08-28
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 27 sierpnia 2018

Milusia obyczajówka, ładnie napisana, dobrze przetłumaczona, czyta się sama, wciąga i ociepla serducho. Kiedy sięgam po literaturę obyczajową, tego właśnie szukam. Nie banalnych opowiastek dla nastolatek ale takich, od których nie jest łatwo się oderwać, które przyciągają tematem i lekkim piórem. Sekrety przeszłości odkryte za sprawą jednego listu. Odkrywane powoli, wzbudzając coraz większe zainteresowanie czytelnika. Znajdziemy tu nie tylko wątek obyczajowy, jest też całkiem niezły wątek kryminalny. Ile osób musi zginąć, aby tajemnica listu na zawsze pozostała w ukryciu? Kto jest zainteresowany, aby prawda nigdy nie wyszła na jaw?
Polecam.

Bardzo lubię powieści tej autorki, szczególnie za wątek tajemnic sprzed lat, który zawsze jest interesujący i pełen emocji.
Tak jest i w tej powieści za sprawą tajemniczego listu miłosnego, który przypadkowo a może i celowo wpada w ręce dziennikarce. Miała tylko napisać artykuł dotyczący pogrzebu znanego aktora a za sprawą staruszki której pomogła uwikłała się w bardzo niebezpieczną intrygę. Podążając tropem tajemniczego listu napisanego bardzo dawno temu,nawet nie wie na jakie
niebezpieczeństwo naraża siebie oraz bliskie sobie osoby a nawet ludzi z którymi tylko rozmawiała na temat dawnych czasów, które ją interesują. Bo jak się okazuje natrafiła na tajemnice dotyczącą angielskiego dworu i rodziny królewskiej, temat tabu o którym się nie mówi.
Powieść bardzo wciąga, bo autorka bardzo powoli odsłania nam rąbki tajemnicy a do tego wodzi nas za nos, podsuwając coraz to nowe mylne tropy, które niby są prawdziwe ale jednak nie do końca.
Prócz wątku obyczajowego jest bardzo ciekawy...

itysiek_reads | 2018-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2018

Lucinda Riley urodziła się w Irlandii. We wczesnej młodości próbowała swoich sił jako aktorka, grała zarówno na deskach teatru, jak i w filmach, pracowała też w telewizji. Swoją pierwszą powieść napisała w wieku 24 lat. Jej książki zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i sprzedane w ponad 13 milionach egzemplarzy na całym świecie. Wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów „Sunday Timesa” i „New York Timesa” [opis pochodzi z książki].

W Polsce autorka znana jest głównie z serii „Siedem Sióstr”, nad którą wciąż pracuje. Książki stały się europejskimi bestsellerami, a hollywoodzka firma producencka wykupiła już prawa do serialu na podstawie książki. Przyznam, że sama jeszcze nie czytałam tej serii, a „Sekret listu” to pierwsza przeczytana przeze mnie książka autorki. Może dlatego mam bardzo pozytywne odczucia, bo nie mam wysoko postawionej poprzeczki.

Główną bohaterką powieści jest Joanna Haslam, dziennikarka śledcza, która całkiem przypadkiem dostaje szansę na rozwiązanie...

lila | 2018-08-30
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

Zawiła, momentami mocno odbiegająca od rzeczywistości.
Zakończenie do przewidzenia( w niektórych aspektach).
Na pewno sięgnę po kolejne pozycje pisarki.

Teresa | 2018-08-26

Wciągająca powieść pełna intrygujących wątków ,tajemnic do odkrycia,dylematów z którymi muszą się zmierzyć bohaterowie ,skomplikowane relacje międzyludzkie intrygi,sensacja to wszystko znajdziemy w powieści a także zaskakująca fabułę momentami mało wiarygodną i przesłodzoną co dodaje uroku tej historii Polecam.

Kasia | 2018-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2018

Bardzo wciągająca historia. Tajemniczy list ma taką moc, że stawia na nogi najlepszych agentów w kraju. Do czego będą gotowi posunąć się ich zwierzchnicy by odzyskać ten kawałek papieru?
Polecam ☺

elenkaa | 2018-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Lucinda Riley podbiła moje serce już kilka lat temu kilkoma swoimi pojedynczymi powieściami, a całkowicie je zdobyła tworząc serię "Siedem sióstr" opowiadającą o adoptowanych dziewczynkach z różnych zakątków świata, które po śmierci przybranego ojca starają się odnaleźć swoje prawdziwe korzenie, co przenosi je w dawne czasy, do zagmatwanej i tajemniczej historii przodków. Tym razem Wydawnictwo Albatros zaproponowało nam jedną ze starszych powieści autorki. W oczekiwaniu na kolejne tomy o siostrach, z przyjemnością zabrałam się za lekturę "Sekretu listu".

Na początku poznajemy sir Jamesa Harrisona, słynnego aktora, który umiera już w pierwszym rozdziale, zanim zdąży wyjawić wnuczce jakąś wyjątkową tajemnicę. Jego wnuczka Zoe z wielką miłością opiekowała się nim przez wiele lat i podążała jego śladami, również pracując na deskach teatru i kręcąc filmy. Jednak Zoe również skrywa wielki sekret, a jest nim tożsamość ojca jej nieślubnego syna. Nie może dopuścić, aby dowiedzieli się o...

Gosik62 | 2018-10-12
Przeczytana: 12 października 2018

Kolejna książka Lucindy Riley, która mnie zachwyciła. Dziennikarka Joanna, na mszy żałobnej po znanym angielskim aktorze, zostaje przypadkowo wciągnięta w niesamowicie intrygującą historię, której poznanie i rozwiązanie może nawet zagrażać brytyjskiej monarchii. Historia bardzo wciągająca, pełna intryg, tajemnic z przeszłości, scen godnych J. Bonda. Nawet trupy gęsto się ścielą. Momentami też miałam wrażenie, że oglądam znany film z Whitney Houston. Czyli bardzo dużo się dzieje.... Zakończenie zaskakujące, ja się nie spodziewałam... Polecam!!!

ELA | 2018-12-02
Na półkach: 2018, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 02 grudnia 2018

Lucinda Riley tak namieszała, że po przeczytaniu trudno powiedzieć co się czuje. Początek bardzo wciąga, cała historia zaczynana się gdy dziennikarka Joanna otrzymuje tajemniczy list od tajemniczej staruszki. Od tego momentu autorka nie szczędzi nam tajemnic , zagadek , sekretów miłosnych. Ukazuje nam też pracę dziennikarzy- pogoń za sensacją, praca brytyjskich służb specjalnych, a także uchyla rąbka z życia rodziny królewskiej, hermetycznie zamkniętego i niezrozumiałego świata dla zwykłego śmiertelnika. Cała historia to nieoczekiwane zwroty akcji- sensacja, morderstwa, zdrady ludzi których obdarzyliśmy zaufaniem. Książka jest dość gruba ale autorka zadbała, żebyśmy się nie nudzili. A końcówka, zaskoczenie- to po prostu mistrzostwo wyobraźni autorki.