Przekroczyć rzekę

Okładka książki Przekroczyć rzekę Anna J. Szepielak Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Przekroczyć rzekę
Anna J. Szepielak Wydawnictwo: Filia Cykl: Dziedzictwo rodu (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dziedzictwo rodu (tom 1)
Filia
2018-03-14
2018-03-14
literatura polska relacje rodzinne spotkanie uczucie

Życie wciąż wymaga od nas pokonywania granic

Przepiękna saga rodzinna,kocham sagi czytać zachwycają mnie,urzekają.
W tej historii główną bohaterkę Julię od początku samego zanim zaczęłam czytanie powieści polubiłam jest serdeczną,miłą osobą.
Historia urocza,ciekawa ładnie napisana przez pisarkę.
Pióro jej lekkie,styl pisania przyjemny.
O skrywanych tajemnicach,sekretach rodzinnych to cudna książka.

Przepiękna saga rodzinna,kocham sagi czytać zachwycają mnie,urzekają.
Historia urocza,ciekawa ładnie napisana przez pisarkę.
Pióro jej lekkie,styl pisania przyjemny.
O skrywanych tajemnicach,sekretach rodzinnych to cudna książka.

Uczciwie powiem, że nie miałam wobec tej książki zbyt wielkich wymagań, takie tam czytadełko na odmóżdżenie. Lubię książki historyczne/ kostiumowe a ,,Przekroczyć rzekę '' czytało mi się bardzo dobrze. Książka jest intrygująca, ponieważ obfituje w tajemnice rodzinne i dziwne zdarzenia. Julia Zarzewska główna bohaterka pragnie rozwikłać zagadkę swojego pochodzenia , ze strzępków wspomnień wyłania się powoli obraz tragedii , która wydarzyła się w jej dzieciństwie. Może i nie jest to literatura najwyższych lotów, momentami historia wydawała mi się trochę naiwna , ale nie każda książka musi mieć nie wiadomo jaką głębię. Najważniejsze jest to, że wbrew pozorom książka zapewniła mi dobrą rozrywkę i co tu dużo mówić wciągnęła mnie, a o to właściwie chodzi w czytaniu. Fajna, lekka i ciekawa książka, polecam.

Kompletnie nie przekonała mnie ta pozycja. Główna bohaterka ma moc możliwości dowiedzenia się p sonie czegoś co podobno ja dręczy a robi wszystko by nie wiedzieć nic. Do tego brak opisow choćby skromnych oddających tamte czasy . Miałkie dialogi i dłuży się niemiłosiernie. Akcja się rozwija i rozwija i rozwinąć się nie może. Nie dałam rady

" Przekroczyć rzekę " to pierwszy tom kolejnej sagi Anny J. Szepielak. Życie Julii Zarzewskiej od początku było pełne tajemnic i dziwnych wypadków. Spokój znalazła pod opieką dalszej krewnej ale do czasu , aż zaczęły ją męczyć sny , w których była znowu dzieckiem w rodzinnym pałacu . Kiedy udało jej się wrócić w rodzinne strony, postanowiła wyjaśnić co się wydarzyło przed laty w jej dawnym domu. Bardzo ciekawa historia, pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Trudno się oderwać.

Bardzo wciągająca historia, pięknie napisana, z wydarzeniami historycznymi w tle. Klimat jak w "Nad Niemnem", tylko bez dłużyzn i bardziej zakręcone dzieje zwaśnionych rodów. Polecam!

“Przekroczyć rzekę” poświęcony jest Juliannie, porzuconej w dzieciństwie przez ojca i wychowywanej później przez ciotkę Barbarę, a obecnie dorosłej już pannie. Julianna zostaje guwernantką, ale na skutek pewnych okoliczności traci pracę w atmosferze skandalu. Dziewczyna postanawia stawić czoła koszmarom i mrocznym tajemnicom z przeszłości. Umożliwia jej to oferta pracy u krewnego. Pojawienie się Julianny w rodzinnej miejscowości wywołuje szok i konsternację u mieszkańców, a jej próby rozwikłania piętrzących się zagadek wywołują olbrzymią niechęć otoczenia. Juliannę i Karola, przyjaciela z dzieciństwa, spotykają coraz to dziwniejsze wypadki. Komu zależy na tym, aby prawda nie wyszła na jaw? Jakie mroki i tajemnice skrywają wydarzenia z dzieciństwa Julianny? Czy Julianna przypomni sobie co tak naprawdę się wydarzyło?

Pierwszy tom różni się narracją od drugiego.Pani Anna skupiła się tutaj na Juliannie, natomiast w drugim tomie mamy liczne retrospekcje. Nie umniejsza to w żadnym przypadku tej opowieści. Jeżeli uwielbiacie grube książki, sagi rodzinne, tło historyczne, delikatne wątki miłosne, niepowtarzalny klimat to gorąco polecam. Ja całkowicie przepadłam. A w bibliotece czekają na mnie kolejne książki Anny J. Szepielak - tym razem je zarezerwowałam, aby nikt mnie nie ubiegł <3

Świetna saga, różnorodna. Odkryłam tę Autorkę w bibliotece.

Świetna saga, różnorodna. Odkryłam tę Autorkę w bibliotece.

Bardzo ciekawa historia, pełna zagadek, nieprzewidywalnych wydarzeń. Czyta się jednym tchem.

Ciekawa powieść z intrygą w tle, bardzo łatwo wczuć się w klimat. Język autorki absolutnie przyjemny, co sprawia ,że po prostu ,,płynie się'' przez wszystkie rozdziały .Prosty język- jedna z nielicznych książek , której czytania nie utrudniła mi nawet jazda w hałaśliwym autobusie. Styl pisania autorki sprawił, że zainteresowałam się tez innymi propozycjami autorstwa Anny J. Szepielak.
Polecam , do kawki jak znalazł ! :)

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Sięgnęłam po tę książkę bez większego przekonania, a niesamowicie mnie wciągnęła i nie mogłam się od niej oderwać. Spodziewałam się, że romans będzie tu głównym motywem, a jednak był to tylko wątek poboczny. Cała zagadka przeszłości jest tak zagmatwana, że do samego końca nie domyśliłam się kto za tym wszystkim stoi, a nawet gdy myślałam, że wiem już wszystko, na jaw wychodziły kolejne tajemnice. Bardzo podobało mi się przedstawienie życia prowincjonalnej szlachty i tego jak z nudów i zazdrości ludzie są w stanie zniszczyć komuś życie rozsiewaniem plotek. Również podobało mi się jakim językiem posługiwały się różne postaci. Wiadomo, że inaczej mówiła służba, a inaczej szlachta, ale tutaj autorka przyłożyła się i wyraźnie było widać różnicę w stylu wypowiedzi w zależności od stopnia wykształcenia, wieku i pochodzenia. Zupełnie inaczej wypowiadała się młoda pokojówka niż młody chłopiec pracujący w stajni, inaczej wieśniacy, a jeszcze inaczej zarządca. Doceniam to, bo nie każdy autor przykłada do tego wystarczająco dużo uwagi.

• Przeczytane 2018