In 27 Days

Okładka książki In 27 Days Alison Gervais
Okładka książki In 27 Days
Alison Gervais Wydawnictwo: Blink Publishing Cykl: In 27 Days (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
In 27 Days (tom 1)
In 27 Days
Blink Publishing
2017-07-25
2017-07-25

📖🐲
Czyta się całkiem szybko i historia wciąga, ale szkoda, że nie ma więcej rozmów pomiędzy bohaterami, bo ich wzajemna zażyłość tak się trochę z powietrza pojawia, a czasami mamy mnóstwo takich samych scen: przyszłam do szkoły, szukałam Archera, nie znalazłam Archera, poszłam na lekcję, myślałam, gdzie może być Archer, jechałam na zmianę, bo tam przynajmniej będzie Archer. Wymienili się przecież numerami telefonów, a w tej książce nastolatki nie odbierają ani jednej wiadomości na telefonie — a to mogłoby trochę wypełnić akcję, kiedy akurat nie są w tym samym pokoju. Właściwie to w ogóle nie zaglądają do telefonu. Nie mają społecznościówek. Szok! 😜 Ale plusiki za historię, za zajęcie się tematem zdrowia psychicznego (choć szkoda, że nie było jednak przekonania się do podjęcia terapii). Ogólnie oceniam na 7/10.

📖🐲

Dobra pozycja. Nie lubię w książkach wątków nadnaturalnych, więc od połowy trochę się męczyłam, ale jeśli komuś nie przeszkadza, to polecam bardzo.

Bardzo fajna, przyjemna książka.

Bardzo fajna, przyjemna książka.

Świetna książka z bardzo dobrym pomysłem na fabułę.
Polecam.

Świetna książka z bardzo dobrym pomysłem na fabułę.
Polecam.

W 27 dni
Nie zaprzeczę że moje oczekiwania co do tej książki byly wysokie ponieważ, po zapoznaniu się z fabułą i opisem byłam BARDZO zaintrygowana. Krótko o fabule-
W szkole głównej bohaterki chłopak popełnia samobójstwo. Ona cofa się w czasie o 27 dni aby go przed tym powstrzymać. Motyw samobójstwa jest bardzo trudny do przedstawienia w literaturze. Także na początku miałam lekkie obawy czy autorka podoła. Od początku frustrowało mnie to że główna bohaterka nie jest odpowiednią osobą do ratowania czyjegokolwiek życia. W dużej mierze ze względu na swoje zdrowie pschiczne. Jednak autorka bardzo dobrze poprowadzi fabułę i lektura sprostała moim oczekiwaniom! Bardzo dobra młodzieżówka która ma nietuzinkową fabulę i bardzo angażuje czytelnika ! Dużo zwrotów akcji i trzymających w napięciu sytuacji. Jeżeli szukacie "innej" młodzieżówki niż wszystkie bardzo wam ją polecam !
Recenzja z mojego ig @zuziawydro

W 27 dni

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Na książkę „W 27 dni” trafiłam przypadkowo i zupełnie tego nie żałuję. Na początku byłam sceptycznie do niej nastawiona, gdyż okazało się, że była wcześniej publikowana na serwisie Wattpad, co mnie raczej zniechęca. W tym przypadku było inaczej.
Oczywiście, nie jest to nic niezwykłego, ale nie tego też szukałam. Chciałam dobrej rozrywki i też ją dostałam. Historia Hadley i Archera była wciągająca. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z tego typu motywem w młodzieżówkach, więc był to dla mnie miły powiew świeżości. Główną bohaterkę jest łatwo polubić, więc i kibicujemy jej przez całą historię. Podobało mi się jak była rozwinięta relacja pomiędzy głównymi bohaterami, nie było od początku łatwo i kolorowo. Styl autorki jest prosty i przyjemny, dialogi są dobrze poprowadzone.
Książka miała jednak parę niedociągnięć. Główna bohaterka nie pamiętała, że coś się już wydarzyło a inne rzeczy już tak. Sam fakt jak doszło do zawiązania umowy był dla mnie trochę absurdalny, poszło za gładko i szybko. Postacie nadnaturalne powinny też być lepiej nakreślone. Był potencjał, ale trochę niewykorzystany.
Pomimo tego, mogę polecieć tę książkę. Była bardzo przyjemna i co najważniejsze wciągała. Jest lepsza niż nie jedna młodzieżówka, którą miałam okazję przeczytać. Pochłonęłam ją w jeden dzień, co rzadko mi się zdarza. Jeśli chcemy dobrą rozrywkę, z ciekawym motywem, mogę serdecznie polecieć tę książkę, ale przymknijmy przy tym oko na parę niedociągnięć, które tu znajdziemy.

Kox książka super zabawa lepsza niż dragi polecam Ola plakalam glownybohater to hotowa

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Byłam zaciekawiona tym tytułem i sama fabułą. Książka odrobinę mną wstrząsnęła i miałam po niej lekkie maca moralnego. Nie jest odkrywcza, ale pokazuje ciekawa perspektywę poprzez wprowadzenie motywu podróży w czasie. Dobitnie pokazuje jak czasami cienka granica dzieli nas od drastycznych metod zakończenia nierozwiązanych według nas problemów.
Fabuła opiera się na dwojgu nastolatków, którzy pochodzą z całkowicie odmiennych światków (ona jest bogata, on nie za bardzo) i pozornie mają całkowice inne problemy, lecz łączy ich jedno - samotność. Oboje mimo, że otoczeni przez innych ludzi czuja się samotni.
Nie sami, ale samotni. Wydaje się to być domeną naszych czasów.
Hadley zawarła kontrakt ze śmiercią, żeby uratować jej znajomego ze szkoły. Jej zawziętość w tym celu zadziwia. Niejednokrotnie musi wyjść ze swojej strefy komfortu, nie raz właściwie musi narzucać się Archerowi. Jak wielu z nas byłoby skłonne do takiego potwierdzenia dla drugiego człowieka, którego właściwie nie zna, żeby wyciągnąć go z dna? A czasami tak niewiele potrzeba. Zaledwie odrobinę zainteresowania i zrozumienia..

Fabuła opiera się na dwojgu...

Bardzo dobra. Świetny pomysł, bardzo dobrze się czyta. Trudny temat samobójstwa...uwielbiam pozycje, gdzie ratunkiem dla człowieka staje się drugi czlowiek. Gorąco polecam!!

Genialna, pouczająca i wciągająca książka. To po prostu trzeba przeczytać

Genialna, pouczająca i wciągająca książka. To po prostu trzeba przeczytać