W 27 dni

Okładka książki W 27 dni
Alison Gervais Wydawnictwo: Młody Book Cykl: In 27 Days (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
In 27 Days (tom 1)
In 27 Days
Młody Book
2019-03-13
2019-03-13
Data 1. wydania:
2017-07-25

Bardzo dobra. Świetny pomysł, bardzo dobrze się czyta. Trudny temat samobójstwa...uwielbiam pozycje, gdzie ratunkiem dla człowieka staje się drugi czlowiek. Gorąco polecam!!

Genialna, pouczająca i wciągająca książka. To po prostu trzeba przeczytać

Genialna, pouczająca i wciągająca książka. To po prostu trzeba przeczytać

Szesnastoletnia Hadley spotkała Śmierć.

"Mężczyzna wyglądał jakoś dziwnie, choć na pozór bardzo zwyczajnie.
Był wysoki, miał długie, proste, prawie czarne włosy. Był ubrany w skórzaną kurtkę,
jeansy i znoszone buty - wszystko w kolorze czarnym. Nie miał jakichś szczególnych rysów twarzy.
Głęboko osadzone oczy i zapadnięte policzki zdawały się sugerować, że nigdy w życiu nic nie jadł.
Nie to jednak nim przerażało, tylko jego oczy, czarne i bezdenne. Patrzyły teraz wprost na mnie.
Miałam wrażenie, że on zna każdą myśl, która kiedykolwiek pojawiła się w mojej głowie."

Hadley spotkała Śmierć na pogrzebie Archera - chłopaka z jej szkoły, który popełnił samobójstwo.
I dostała od Śmierci propozycję: Śmierć cofnie czas o 27 dni - do dnia, w którym Archer
po raz pierwszy pomyślał o odebraniu sobie życia - by dziewczyna mogła go uratować.
Hadley prawie nie znała Archera, ale godzi się na ten układ bez wahania,
mimo, że Śmierć ostrzegł ją, że nie będzie łatwo, szybko i przyjemnie...
Co będzie z tego miała dla siebie? Uratuje człowieka.
Ale co będzie miała dla siebie? Ekhm.... chyba nic?
Czy uratowanie jednego życia to mało?
Czy jej się uda? Ma niecały miesiąc...

Książka "W 27 dni" Alison Gervais porwała mnie już od pierwszej strony.
I chociaż podejrzałam, jak się skończy, bardzo chciałam wiedzieć jak do tego dojdzie?
Jak Hadley uda się zbliżyć do chłopaka, którego prawie nie zna, a który robi wszystko,
żeby wszystkich do siebie zrazić? Jak jej się to uda i za jaką cenę?

W trakcie wyjdą na jaw nieprzyjemne zdarzenia z przeszłości.

Pojawi się też inna nadprzyrodzona istota,
która pilnuje porządku we wszechświecie
i nie podoba jej się układ Śmierci z Hadley.

To opowieść nie tylko o smutku i samotności.
Także o życiu, rodzinie, trosce, przyjaźni.

Oryginalna, wartościowa i świetnie napisana książka!
Co prawda, na końcu autorka mocno spłyciła przekaz,
ale całość trzyma w napięciu i bardzo mocno porusza!

Polecam starszym nastolatkom.
I dorosłym też.

Szesnastoletnia Hadley spotkała Śmierć.

"Mężczyzna wyglądał jakoś dziwnie, choć na pozór bardzo zwyczajnie.

Na półkach: , , , ,

Mam wrażenie, że miłość Archera i Hadley opierała się na wzajemnej opiece, i tak naprawdę na niczym innym. To moja subiektywna opinia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo mnie rozczarowała, po pozytywnych opiniach spodziewałam się czegoś innego. Wiele wątków zostało nieprzemyślanych. Hadley jednego dnia przeżywała coś bardzo traumatycznego, następnego wydawała się już o tym zapomnieć. 27 dni w które Hadley "stara się" uratować Archera są nudne i nieprzemyślane, Hadley nie ma żadnego pomysłu ani planu. Nie dowiadujemy się niczego o uczuciach Archera. Właściwie jest to książka o tym jak dwoje ludzi się zaprzyjaźnia i później zakochuje. To właśnie najbardziej mi się nie podobało - wątek miłosny. Tak jakby miłość miała rozwiązać wszelkie psychiczne problemy. Na koniec się dowiadujemy że samo to że Hadley się zainteresowała Archerem w pierwsze kilka dni sprawiło że jego myśli samobójcze zniknęły. Nie potrafię się tu dopatrzeć żadnego morału, gdyby Hadley wybrała na końcu książki śmierć, Archer najpewniej znów by popadł w myśli samobójcze. Właśnie o to mam żal do tej książki - że stan Archera został pominięty na rzecz wątku miłosnego/przyjaźni. 4/10 ponieważ książkę mimo wszystko czytało się w miarę przyjemne, momenty fantasy i przemyślenia Hadley były ciekawe.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

7.5
bardzo ciekawa pozycja, polecam

7.5
bardzo ciekawa pozycja, polecam

Była to naprawdę dobra książka. Z całego serca polecam :)

Była to naprawdę dobra książka. Z całego serca polecam :)

Dość ciekawa pozycja z elementami sf. Hadley Jamison, młoda nastolatka, w dniu pogrzebu kolegi ze szkoły, który popełnił samobójstwo, dostaje od Śmierci propozycję nie do odrzucenia - cofnie się w czasie o 27 dni i spróbuje powstrzymać chłopaka od próby odebrania sobie życia. I zgadza się na to, jednak dla młodej szesnastolatki to zdecydowanie za wiele, zwłaszcza kiedy na drodze staje jej Havoc, dbający o równowagę na świecie. Chce ocalić życie Archera, musi poświęcić swoje. Jak to wszystko się skończy? Bardzo interesująco.

Cudowna książka z morałem. Bardzo dobrze się ją czyta. Polecam!

Cudowna książka z morałem. Bardzo dobrze się ją czyta. Polecam!

3 reread

3 reread