Raj utracony

Okładka książki Raj utracony Thomas Sniegoski
Okładka książki Raj utracony
Thomas Sniegoski Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Upadli [Jaguar] (tom 3) fantasy, science fiction
Upadli [Jaguar] (tom 3)
Aerie
Jaguar
2015-10-22
2015-10-22
Tomasz Illg

Okładka książki BBPO. Plaga żab Tom 1 Michael Avon Oeming, Guy Davis, Christopher Golden, Geoff Johns, Scott Kolins, Mike Mignola, Thomas Sniegoski, Ryan Sook, Cameron Stewart
BBPO. Plaga ża... Michael Avon Oeming...
Okładka książki An Apple for the Creature Ilona Andrews, Mike Carey, Charlaine Harris, Nancy Holder, Faith Hunter, Toni L. P. Kelner, Marjorie M. Liu, Jonathan Maberry, Thomas Sniegoski
An Apple for t... Ilona Andrews, Mike...

Aaron uczy się kontrolować drzemiącą w nim moc. Dowiaduje się, że okrutny Werchiel porwał jego ukochaną Vilmę. Wiedząc, że to pułapka postanawia ocalić dziewczynę. Nie wie jeszcze, że przyjdzie mu zmierzyć się z jedną z najtrudniejszych bitew w swoim życiu.
Książka niezmiernie intrygująca.
Po zakończeniu serii muszę koniecznie obejrzeć serial, który powstał na jej podstawie. Polecam.

Książka niezmiernie intrygująca.
Po zakończeniu serii muszę koniecznie obejrzeć serial, który powstał na jej...

Okładka: 6/10
Treść: 7/10

W tym tomie powraca główny wątek powieści jakim jest walka Aarona z Werchielem, można więc powiedzieć, że książka wraca na właściwe tory.

Aaron zmuszony jest walczyć z malakiem, odkrywając tym samym przerażającą prawdę o poszukiwanym bracie, Steviem. Równie emocjonująca jest końcowa walka o Aerie.
Pojawiają się nowe ważne postacie, takie jak mieszkańcy Aerie - Lorelei i Lehahiasz, oraz przywódca całej społeczności Belfegor.

Do gry wraca również postać Vilmy, ukochanej Aarona z pierwszej części. Nie do końca przekonuje mnie jednak dotycząca jej przemiana (możliwa do przewidzenia już w drugim tomie). Podobnie dość przewidywalny wątek wiąże się z odkryciem tożsamości ojca Aarona.

Mimo to, książkę dobrze się czyta i muszę przyznać, że seria naprawdę przypadła mi do gustu. Trzymam kciuki, by ostatni tom sprostał moim oczekiwaniom.

Okładka: 6/10
Treść: 7/10

Pojawiają się nowe ważne postacie, takie jak...

Książka rozkręca się powoli. Akcje w niej zawarte są bardzo rozbudowane i pobudzają wyobraźnie.
Ale jest jedno pytanie czy sięgnę po część IV? Na pewno nie już trzeciej miałam trochę dosyć a jak zobaczyłam jeszcze że są trzy kolejne byłam w szoku. Trochę już może mi sie przejadła no sama nie wiem, a może też dla tego gdy już się coś dzieje ciekawego to autor to ucina i zaprasza do kolejnej części.
Graficznie książka przyciąga wzrok jest po prostu super, ale w środku pozostaje wiele do życzenia.
Polecę tę książkę osobą którzy lubią takie klimaty ale ostrzegam że mogą sie zawieść.

Niesamowita! Co prawda czytałam ją ze dwa lata temu, ale nadal pamiętam jakie wrażenie wywarła na mnie ta seria. Nie mogę skomentować jednej części, bo tak naprawdę to ocenić można tylko całość. Ciekawy pomysł na książkę, niesamowite obrazy wojny aniołów, interesujący bohaterowie no i akcja tak maksymalnie wciągająca. Momentami miałam wrażenie jakbym czytała komiks bo w mojej głowie pojawiały się obrazki z dymkami :)
Gorąco polecam !!!

No zdecydowanie lepsza część od dwóch poprzednich !! W końcu coś się dzieje, wszystko trzyma się kupy a Aaron w końcu zachowuje się jak normalny człowiek. Co prawda nadal nie jest to , to co uwielbiam ale czytało się zdecydowanie lepiej i mam nadzieję, że ostatnia część będzie podobnej jakości jak ten tom.

„Raj utracony” jest zdecydowanie lepszy od poprzednich dwóch części. Coś konkretnego zaczyna się dziać. Bohaterowie rozwijają się i to nie tylko pod względem emocjonalnym. Do gustu przypadł mi pomysł miasta w którym upadłe anioły żyją razem ze swoimi potomkami. Tworzą wspólnie zwartą społeczność. A gdy pojawiają się ci, którzy im zagrażają razem, ramię przy ramieniu stają do walki. Nefilim wcześniej przedstawiani byli jako bezbronni, ci którzy byli ścigani i mordowani. Tutaj poznajemy ich inną stronę, znacznie ciekawszą. Jako istoty narodzone z połączenia anioła i ludzkiej kobiety są obdarzone wieloma umiejętnościami. Podczas starcie przekonujemy się, że zdolności nefilim mogą być potężniejsze od anielskich.

III tom serii Upadłych był dla mnie naprawdę miłym zaskoczeniem. Do przeczytania tej części zbierałam się bardzo długi kawał czasu, co było spowodowane niedosytem po Lewiatanie. Jednak teraz z chęcią sięgnę po następy tom.

Tym razem nie męczyłam się podczas czytania, a wręcz przeciwnie - lektura (jak na dobrą książkę przystało) dawała mi wiele radości. Pojawiło się w niej wiele elementów zaskoczenia (jak odnalezienie Aerie, sytuacja z Vilmą oraz Steviem)

Co by tu więcej dodać? Bardzo gorąco zachęcam do zapoznania się z cyklem ''Upadli'' Thomasa Sniegoskiego. Dlaczego? Doprowadza ona czytelnika do skraju wielu emocji - smutku oraz współczucia jak i prostego uśmiechu na twarzy. Nie ma tu monotonności (przynajmniej w tej części :)) i banału.

Ah... Zakochałam się w tej serii! Wszystko jest tam najlepsze. Sceny walk, bohaterowie, FABUŁA ( której-niestety-w wielu książkach nie ma). Autorowi należą się brawa.

Napewno lepsza od pierwszej części ale ogółem fajna książka na nudne dni które myślę że macie rzadko

Może miałam zbyt wysokie oczekiwania co do tej pozycji, ale rozczarowała mnie...

• 2011

Thomas Sniegoski Raj Utracony Zobacz więcej