Raj Utracony

Wydawnictwo: Jaguar
Aerie
anioł, smiertelność, ratunek
Camille

Osiemnastoletni Aaron jest Nefilimem, dzieckiem upadłego anioła i śmiertelnej kobiety. Poza tym jest również tym, na którego czekają strąceni – ostatnią nadzieją popleczników Lucyfera na powrót do niebios... Niestety, Aaron niespecjalnie przykłada się do wypełniania proroctwa. Zależy mu przede wszystkim na odzyskaniu porwanego przez Werchiela Steviego. Gdy trafia do Aerie, utrzymywanej w ścisłej tajemnicy, ostatniej enklawy upadłych, Aaron ma nadzieję na chwilę spokoju. Rychło okazuje się jednak, że mieszkańcy schronienia oczekują od niego zdecydowanych działań. Również Werchiel nie daje o sobie zapomnieć i zastawia pułapkę. Porywa Villmę, wielką miłość Aarona, by użyć jej jako przynęty. Ale to nie wszystko. Gdy Aaron przybędzie na ratunek swojej dziewczynie, stanie oko w oko z Malakiem – potwornym, wyhodowanym przez niebiańskie siły stworzeniem, które okaże się kimś, kogo wybraniec nie będzie potrafił zgładzić.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-jaguar.pl

kasandra_85 | 2011-04-16
Przeczytana: kwiecień 2011

PolkaPati | 2016-09-30
Przeczytana: 30 września 2016

Książka rozkręca się powoli. Akcje w niej zawarte są bardzo rozbudowane i pobudzają wyobraźnie.
Ale jest jedno pytanie czy sięgnę po część IV? Na pewno nie już trzeciej miałam trochę dosyć a jak zobaczyłam jeszcze że są trzy kolejne byłam w szoku. Trochę już może mi sie przejadła no sama nie wiem, a może też dla tego gdy już się coś dzieje ciekawego to autor to ucina i zaprasza do kolejnej części.
Graficznie książka przyciąga wzrok jest po prostu super, ale w środku pozostaje wiele do życzenia.
Polecę tę książkę osobą którzy lubią takie klimaty ale ostrzegam że mogą sie zawieść.

sujeczka | 2011-08-05
Przeczytana: lipiec 2011

„Raj utracony” to trzecia, przedostatnia już część serii „Upadli” autorstwa Thomasa E. Sniegoskiego. Po przeczytaniu jej poprzedniczki - „Lewiatana” nie byłam zachwycona, więc trochę czasu zeszło, zanim zdecydowałam się sięgnąć po kontynuację, gdyż obawiałam się, że znów będę rozczarowana. Stało się jednak inaczej - „Raj utracony” o wiele bardziej przypomina genialny początek serii znany nam z lektury „Nefilima”. Może więc „Lewiatan” był tylko wypadkiem przy pracy?

Bo „Raj utracony” jest naprawdę niezły. Po „Lewiatanie” nie miałam w zasadzie żadnych oczekiwań odnośnie tej części i dopiero teraz, pisząc tę recenzję, zdałam sobie sprawę z tego, że nawet nie przeczytałam opisu książki, zanim po nią sięgnęłam. Wszystkie wydarzenia były więc dla mnie sporym zaskoczeniem, bo zupełnie nie spodziewałam się tego, że bohaterowie już w tej części odnajdą Aerie. Początkowo, wraz z rozwojem akcji, zastanawiałam się nad tym, czy to aby na pewno dobre posunięcie ze strony autora... bo co w takim...

aneksa | 2015-05-08
Na półkach: Recenzja, Przeczytane

„Raj utracony” jest zdecydowanie lepszy od poprzednich dwóch części. Coś konkretnego zaczyna się dziać. Bohaterowie rozwijają się i to nie tylko pod względem emocjonalnym. Do gustu przypadł mi pomysł miasta w którym upadłe anioły żyją razem ze swoimi potomkami. Tworzą wspólnie zwartą społeczność. A gdy pojawiają się ci, którzy im zagrażają razem, ramię przy ramieniu stają do walki. Nefilim wcześniej przedstawiani byli jako bezbronni, ci którzy byli ścigani i mordowani. Tutaj poznajemy ich inną stronę, znacznie ciekawszą. Jako istoty narodzone z połączenia anioła i ludzkiej kobiety są obdarzone wieloma umiejętnościami. Podczas starcie przekonujemy się, że zdolności nefilim mogą być potężniejsze od anielskich.

No cóż, lepiej niż poprzednie, ale też nie to, co można sobie wyobrażać. Chciałabym przeczytać tu idealny opis walki, anioła w czasie metamorfozy, a nie jeden zwrot 'zmienił się'. To słabe. Pies, który jest nadzwyczaj inteligentny głównie myśli o jedzeniu, oczywiście nie mogę ominąć przy jego temacie oczywiście chęci poświęcenia życia za swego najdroższego przyjaciela Aarona. Moim zdaniem by być czytelnikiem, którego zdanie może się choć trochę liczyć wśród opinii publicznej, trzeba przeczytać 100 dobrych książek i 100 złych. Książka pt. "Raj utracony" należy zdecydowanie do tych słabych. Jedynie zmarnowany czas.

iwona29 | 2015-06-17
Przeczytana: 14 czerwca 2015

No zdecydowanie lepsza część od dwóch poprzednich !! W końcu coś się dzieje, wszystko trzyma się kupy a Aaron w końcu zachowuje się jak normalny człowiek. Co prawda nadal nie jest to , to co uwielbiam ale czytało się zdecydowanie lepiej i mam nadzieję, że ostatnia część będzie podobnej jakości jak ten tom.

Colombiana | 2015-02-06

Napewno lepsza od pierwszej części ale ogółem fajna książka na nudne dni które myślę że macie rzadko

Robert | 2011-05-29
Przeczytana: 29 maja 2011

Dobry kawał porządnej literatury młodzieżowej. Trzecia książka należąca do cyklu "Upadli" jest widocznie lepsza od poprzednich części. Mogę spokojnie powiedzieć, że wyjątkowo w przypadku tego cyklu obserwuję do tej pory tendencję zwyżkową. To co w "Nefilimie" i "Lewiatanie" denerwowało lub po prostu można by uznać za wadę, w "Raju utraconym" zostało wyeliminowane.
Pan Sniegoski nie spoczywa na laurach - rozwija swojego głównego bohatera, a razem z nim, również otaczający świat. Chłopak nie jest już dorosłym mazgajem (poza kilkoma scenami) z trochę bezsensownymi dylematami moralnymi. Tym razem więcej działa niż rozmyśla nad działaniem. Wygląda na to, że w końcu dorósł do postawionych przed nim zadań. Pytanie tylko, czy ostatecznie im podoła?
I o tym właśnie jest ta część - o przeznaczeniu głównego bohatera, o powinnościach jakie na nim spoczywają, i w końcu o dorastaniu do wiedzy i odpowiedzialności za siebie i innych. Aaron Corbet dojrzewa do myśli, że poza byciem nefilimem,...

ven_detta | 2011-03-21
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 11 marca 2011

Jak wynika z opisu, Aaron, Kamael i Gabriel nie bez przeszkód docierają do Aerie, które okazało się czymś, czego kompletnie się nie spodziewałam i może właśnie dlatego było idealne. W samym azylu dla aniołów i Nefilimów nikt, poza Kamaelem, nie wierzy, że Aaron jest Wybrańcem (co przypominało bardzo „Matrixa”, kiedy tylko Morfeusz wierzył w Neo xD).

W międzyczasie, Aaron - który w końcu na poważnie zabrał się za poszukiwanie Steviego – przyzwyczaja się do swojej mocy i korzysta z każdej okazji, by ją wykorzystać. Tu pojawia się, oczywiście, pewne ryzyko. Moc jest dzika i niebezpieczna i chłopak poznaje jej ciemną stronę (^^). Musi nauczyć się nad nią kontroli i odkryć nowe zdolności, w czym może mu pomóc właśnie pobyt w Aerie, wśród innych swojego gatunku.

W tej części całkiem sporo kręci się wokół Wielkiej Wojny i upadku Lucyfera. Pojawiają się nowi bohaterowie – na szczęście, wypadli o wiele lepiej niż ci z „Lewiatana”, o których nie padło tu ani jedno słowo (może poza...

kolourfulity | 2012-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2012

III tom Upadłych - Raj Utracony... może na początek opis który znajdziecie na odwrocie okładki...

A co do mojej opinii...
O ile poprzednie dwie części były o tyle ciekawe, to w tej zaczęło wiać nudą. Nie wiem dlaczego, ale to, że bohaterowie nie mogą dojść do wniosku czy Aaraon jest tym 'wybrańcem' czy też nie zaczęło mnie porządnie denerwować. Po prostu nie potrafiłam przy niej usiedzieć i niestety w końcu moja cierpliwość się skończyła i z niej zrezygnowałam.

Więc podsumowując jeśli ktoś szuka literatury przy której chciałby wypróbować swą cierpliwość to polecam właśnie tę książkę. Pomyślał by kto, że tematyka nie trafiła w me gusta, ale was zdziwię, gdyż upadłe anioły fascynują mnie jak nic innego (no a zaraz za nimi istoty paranormalne ;] ).