837469016X
Pistacia

Współczesna wielopłaszczyznowa powieść ukazująca zagmatwane przez historię ostatnich kilkudziesięciu lat dzieje bohaterów wywodzących się z niewielkiej mieściny pod Oświęcimiem oraz z miasteczka na Kresach Wschodnich. W poszukiwaniu źródeł współczesnych postaw nienawiści i terroru autor sięga do przekazów biblijnych. „SOS” to ujęta w formę wielopłaszczyznowej prozy współczesnej przypowieść o...

„SOS” to ujęta w formę wielopłaszczyznowej prozy współczesnej przypowieść o odwiecznej walce dobra ze złem, która toczy się w wielu miejscach naszego globu i przenika dzieje jednostek i narodów. Niby-realistyczna powieść podszyta metafizyką i odwiecznym pragnieniem dobra. Owo czynienie dobra dla innych i przez innych obarczone jest jednak immanentnym złem. Niektórzy bohaterowie Surdykowskiego, jak np. Matka Cysorzów czy cicha bohaterka solidarnościowej historii, zachowując wszelkie znamiona przeciętnych ludzi naszej współczesności, przechodzą do innego wymiaru - świętości.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/