Zbiór opowiadań, literackich miniatur drukowanych pierwotnie w PANI. Próba zapisu subtelnego doświadczenia kobiety-narratorki, jej emocji, tęsknot i obserwacji. W "Pocałunkach" autorkę zajmują przede wszystkim związki między ludźmi, relacje damsko-męskie i pokoleniowe oraz różne oblicza miłości. Książkę ilustruje cykl fotograficznych wizerunków Grażyny Szapołowskiej.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

Katarzyna | 2013-10-08
Przeczytana: 08 października 2013

Lubię panią Szapołowską jako aktorkę i kobietę. Z zaciekawieniem sięgnęłam po jej zapiski dużo wcześniej, a teraz powróciłam do nich po raz drugi.
Szesnaście pocałunków czyli szesnaście opowiadań - zapisów ulotnych chwil z życia zwykłych ludzi. Krótkie opowiadania wypełnione emocjami,przeżyciami. Miłość-jej różne oblicza, smutek, tęsknota, pożądanie - wszystko tak bliskie każdemu człowiekowi. Uroku temu wszystkiemu dodaje seria pięknych, czarno-białych zdjęć autorki, wpleciona w opowiadania.
Nic wielkiego, a jednak bardzo przyjemna lektura :)

Ineska | 2011-04-20
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 19 kwietnia 2011

Ech, co powiedzieć? Krótkie, dziwne, przeczytane z musu, ale w sumie da się znieść.

leukonoe | 2011-10-07
Przeczytana: 07 października 2011
namelessgirl | 2016-02-10

Opowieść o uschniętej brzozie - najlepsza.

srebrnanatalia | 2015-05-19
Przeczytana: 2007 rok