Ostatni Jedi. Niesamowite Przekroje

Okładka książki Ostatni Jedi. Niesamowite Przekroje praca zbiorowa
Okładka książki Ostatni Jedi. Niesamowite Przekroje
praca zbiorowa Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Star Wars przewodniki fantasy, science fiction
48 str. 48 min.
Star Wars przewodniki
Egmont Polska
2017-12-20
2017-12-20
48 min.
Anna Hikiert-Bereza

Piękne ilustracje opatrzone ciekawymi, pełnymi informacji opisami. Duże wrażenie robi ogromna szczegółowość obrazków, która pokazuje, jak rozbudowanym uniwersum są Gwiezdne Wojny. Śliczny album dla fanów Star Wars.

bardzo dobry komiks

bardzo dobry komiks

Jedną z bardzo charakterystycznych rzeczy w filmowej sadze Star Wars, a także innych produkcjach s-f, są statki kosmiczne. [...] "Star Wars. Ostatni Jedi. Niesamowite przekroje" to publikacja pozwalająca zajrzeć do wnętrza kosmicznych pojazdów, jakie mogliśmy zobaczyć na kinowym ekranie.

[...] Dostajemy wgląd we wnętrze tych największych, wręcz kolosalnych rozmiarów kosmicznych wehikułów jak Supremacy będący flagowym okrętem Najwyższego Porządku czy ciężkiego krążownika Ruchu Oporu Raddus. Prace prezentujące te dwa pojazdy są staranne a ich studiowanie to czysta przyjemność. Nie zabrakło okrętów biorących udział w otwierającej film sekwencji walki bombowców Ruchu Oporu z pancernikiem Fulminatrix. I tutaj trzeba niestety powiedzieć jasno, że o ile przekrój bombowca jest bardzo ciekawie rozrysowany to Fulminatrix w ogóle nie został rozebrany na czynniki pierwsze. Czytelnik dostaje tylko jego ogólny opis z ilustracją, czemu? I niestety sytuacja powtarza się kilkukrotnie, często jest tak, że jakiś mało istotny statek zostaje dokładnie opisany, a inny bardziej interesujący nie. Dobrze, że chociaż maszyny kroczące AT-M6, pojawiające się w ostatnim akcie filmu, nie zostały potraktowane tak po macoszemu jak inne pojazdy Najwyższego Porządku.

Przyznam szczerze, że jako fan Gwiezdnych wojen akurat publikacje typu "niesamowite przekroje" traktowałem raczej sceptycznie i nie były one nigdy na czele moich zakupowych zainteresowań. [...] Niestety książka znacząco traci na tle innych publikacji około filmowych, zupełnie odstaje od słowników obrazkowych czy albumów z konceptami. I wiem, że nie jest tym samym typem wydawnictwa, że w zasadzie każda z książek skupia się na innym aspekcie filmowego uniwersum, ale powstający podczas jej wertowania dysonans jest wyraźny. "Star Wars. Ostatni Jedi. Niesamowite przekroje" są w mojej ocenie przykładem jak zmarnować doskonały pomysł. To publikacja poruszająca ciekawy temat, który został jedynie polizany. A mogło wyjść z tego coś naprawdę niesamowitego.

[...] Dostajemy wgląd we wnętrze tych...

• ✔️ Posiadam „Star Wars” (kanon)
  • 📚 POSIADAM 📚
  • Star Wars - albumy