Wszystko przed nami

Cykl: Play On (tom 1)
Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Play On
karollllllla

Samantha Young, autorka serii "On Dublin Street" i powieści "Hero", której nazwisko często trafia na listę bestsellerów „New York Timesa”, wraca do Szkocji w swojej nowej, pełnej namiętności, inspirującej powieści o miłości, stracie i sile przetrwania. W pogoni za marzeniami, pełna nadziei i wiary w słuszność swojego wyboru, Nora O’Brien przenosi się z Indiany do Szkocji. Doznaje jednak...

W pogoni za marzeniami, pełna nadziei i wiary w słuszność swojego wyboru, Nora O’Brien przenosi się z Indiany do Szkocji. Doznaje jednak rozczarowania i po trzech bezowocnych latach spędzonych w nowym kraju czuje tylko żal i poczucie winy.

Dopóki w jej życiu nie pojawia się seksowny Szkot, Aidan Lennox.

Kilka lat starszy obyty w świecie producent muzyczny i kompozytor, wydaje się zupełnie nie pasować do Nory. Tymczasem wbrew pozorom odnajdują w sobie iskrę, której im brakowało. Łączy ich wspólny śmiech i namiętność, dające im siłę do dalszych zmagań z życiem, mimo bolesnych doświadczeń z przeszłości.

Niestety, kiedy życie wymierza Aidanowi kolejny cios, ten nie szuka wsparcia u Nory, ale znika z jej życia. Kolejna bolesna strata budzi w Norze ukryte siły. Gniew i ból popychają ja naprzód, pomagają odzyskać kontrolę nad życiem i śmiało podążyć za marzeniami.

Studia, występy na scenie teatralnej – wszystko układa się według jej zamierzeń. Koncentruje się na swoich celach, starannie unikając emocjonalnych zawirowań.

Nie jest to jednak łatwe. Zwłaszcza że znów pojawia się Aidan i z niewiadomych powodów żywi do niej głęboką niechęć, a nawet wypowiada jej wojnę.

źródło opisu: Burda Publishing

źródło okładki: Burda Publishing

Oficjalna recenzja
uncafeconlibros książek: 866

Nie taki prosty romans…

Zwykło mówić się, że książek nie należy oceniać po okładkach. Jednak w przypadku „Wszystko przed nami” powiedzenie to należałoby sparafrazować i napisać, że książek nie należy oceniać po ich opisie. Ten zamieszczony na okładce najnowszej książki Samanthy Young sugeruje nieskomplikowaną historię w tak popularnym nurcie new adult, co potwierdza ładna, ale dość stereotypowa okładka z całującą się parą. Tymczasem w ręce czytelników trafia niebanalny romans z mocno rozwiniętym wątkiem obyczajowym, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.

Nora O’Brien to młoda dziewczyna z ambicjami, których nie jest w stanie zrealizować. Choroba ojca i finansowy krach jego firmy sprawiają, że zamiast wymarzonych studiów, bohaterka zmuszona jest do brania kolejnych zmian jako kelnerka w małej miejscowości, gdzieś na prowincji Stanów Zjednoczonych. Pozbawiona emocjonalnego wsparcia najbliższych, angażuje się w związek ze Szkotem, który przypadkiem pojawił się w barze, w którym dziewczyna pracuje. Kiedy ich romans ma się zakończyć w związku z wyjazdem Jima, ku zaskoczeniu obojga, Nora niespodziewanie postanawia wyrwać się ze swojej szarej codzienności i przyjmuje oświadczyny zakochanego w niej na zabój chłopaka. Wyrusza z nim do Europy, w której ma nadzieję zrealizować swoje marzenia. Niestety, małżeńskie życie nie przynosi Norze szczęścia, o które postanowiła zawalczyć, a tragedia, która wkrótce ją dotyka, sprawia, że dziewczyna zamyka się w swojej skorupie jeszcze szczelniej niż dotychczas. Odrobinę satysfakcji przynosi jej jedynie wolontariat w miejscowym szpitalu, w którym zabawiając chore dzieci, ma szansę na realizacje swoich aktorskich ambicji.

„Wszystko przed nami” to historia walki o siebie i o swoje marzenia. Opowieść o tym, że czasem trzeba umieć sobie wybaczyć i otworzyć się na drugiego człowieka. Że nie warto ulegać stereotypom i czuć się gorszą od innych wyłącznie z powodu wykształcenia czy pochodzenia. Że chcieć, znaczy móc. Aiden, który pojawia się w życiu Nory, pozornie wydaje się zupełnie do niej nie pasować, ale to właśnie on, spośród tylu innych przyjaciół, jest jedynym, który rozumie jej ból i cierpienie.

Jeśli, jak ja, daliście się zwieść słodkiej okładce i opisowi, powinniście szybko zweryfikować swoją opinię. Samantha Young to autorka warta poznania, a jej książce daleko do banału. „Wszystko przed nami” to piękna opowieść o miłości i dojrzewaniu, która porusza serca i zachęca do podróży nie tylko w głąb siebie, ale i do malowniczego Edynburga, który stanowi malownicze tło dla opisanej historii. Okładkowa „polecajka” samej Mii Sheridan nie stanowi wyłącznie chwytu marketingowego, ale rekomendację, której warto zaufać.

Tatiasza Aleksiej | 2018-06-15

Bardzo wciągająca i zaskakująca historia.
Napisana lekko, zabawnym językiem.
Emocjonalna opowieść o sile miłości. O próbie odnalezienia swojego miejsca w życiu, stracie najbliższych, pogodzeniu z nieuchronnym.
Dobrze się czytało :)

Vivre | 2018-03-08
Przeczytana: 07 marca 2018

Kolejna książka Samanthy Young, która wprost pochłania bez reszty. Kobitka ma niezwykły dar do opowiadania ciekawych historii, napisanych lekkim, zabawnym językiem, jednocześnie nie ujmując świetnie wykreowanym bohaterom charakteru. Autorka udowadnia, że główny bohater męski wcale nie musi być bad boy'em, żeby podbić serca czytelniczek. Takiego Aidana każda chciałaby mieć. Polecam!! :)

katala | 2018-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2018

Jak dla mnie to chyba najsłabsza z książek Young. A są takie które uznawałam za średnio udane. Wydaje mi się, że autorka nie dała rady. Może i wymyśliła niezły scenariusz, ale najnormalniej w świecie, nie udźwignęła go. Historia dziewczyny, która wyrywa się ze środowiska, z domu który ją tłamsi i ogranicza, może nie należy do najbardziej odkrywczych, ale daje duże pole do popisu. Jaka postać nie chciałaby mieć przed sobą takich możliwości? A jedyne co wychodzi głównej bohaterce, to użalanie się nad sobą, litowanie i patrzenie, jaka to ona jest biedna. Z pomocną dłonią przychodzi jej autorka, która to albo podsuwa jej wygodne elementy (patrz: przyszły mąż) lub usuwa z jej życia zbędne elementy (patrz: już wtedy niekochany mąż). Zabieg ten sprawia, że nasza bohaterka zamiast mierzyć się z życiem, które sama sobie wybrała, tkwi w czymś co jest mieszanką poczucia winy, wyrzutów do samej siebie, nadziei, że znowu jej coś spadnie w ręce. I spada, oczywiście.
Nie spodobała mi się ta...

Kasiek | 2018-03-09
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 06 marca 2018

Bardzo dobra książka, zresztą jak większość tej autorki. Historia interesująca, niebanalna, rozłożona w czasie. Fabuła podzielona jest na trzy części, które dotyczą różnych etapów życia głównej bohaterki, Nory. Rzadko się zdarza w literaturze, że nie jest ona przedstawiona jednoznacznie jako postać pozytywna. Niektóre jej decyzje nie stawiają jej w dobrym świetle, mimo iż mamy możliwość poznać motywy jej postępowania. Czytając zastanawiałam się jak autorka wybrnie z tej sytuacji i przyznaję, że udało jej się to znakomicie. Pokazuje, że nie wszystko jest czarne lub białe, a życie przybiera różne odcienie szarości.
Historia Nory jest niezmiernie ciekawa i wciągająca. Nie opiera się na jednym wątku, a zakreśla szeroki krąg zarówno w przestrzeni czasu jaki i wydarzeń, zapewniając przy tym wiele emocji. Szczerze polecam.

deana | 2018-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

Już na wstępie chcę zaznaczyć, że ta książka jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Dlaczego? Już wyjaśniam. Nie przepadam za wszechobecną literaturą erotyczną chociaż lubię i często sięgam po romanse lub romantyczne opowieści. Tak mniej więcej raz, dwa razy do roku zdarza mi się przeczytać w ramach odmóżdżenia właśnie coś z erotyków. Zazwyczaj to mi wystarcza na długo i zawsze do mechanicznego oraz dosadnego a czasami wręcz wulgarnego poziomu sprowadzane są relacje międzyludzkie i seks. Dotychczas nie czytałam jeszcze nic Samanthy Young ale gdzieś podświadomie umieściłam jej prozę w tych rejonach. Szukając ostatnio kolejnego odmóżdżacza z tego powodu zdecydowałam się właśnie na ,,Wszystko przed nami". I przepadłam.

Powieść to właściwie romans z prawdziwego zdarzenia. Opowiada skomplikowaną, pełną zakrętów i dramatów historię dwojga ludzi, którym zanim uda się być razem będą musieli pokonać wiele przeszkód oraz odnaleźć w sobie to co jest dla nich najważniejsze. Autorka snuje swoją...

mania_kch | 2018-03-28
Na półkach: 2018, Przeczytane

Książka na pewno warta przeczytania. Niebanalna, zaskakująca, wielowymiarowa i taka ku pokrzepieniu serc.
Bardzo polecam :)

justynka1987 | 2018-09-26

Książkę chętnie polecę fanom zarówno skomplikowanego romansu jak i wartościowej obyczajówki. Ja jestem bardzo zadowolona i cieszę się, że ta książka to początek cyklu Play On, po którego części chętnie sięgnę.

Kasia | 2018-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2018

Bardzo ciekawy i wciągający romans. Historia rozbudowana,bohaterowie dobrze nakreśleni, nie ma niczego za dużo czy za mało. Emocje spływają na czytelnika w odpowiednich dawkach.
Serdecznie polecam

virgo123 | 2018-03-20
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 20 marca 2018

Smutna książka, jak się czyta niektóre rozdziały, to od razu łzy pojawiają się w oczach. Ale mimo to jest bardzo ciekawa, wciągająca od początku do końca. Bardzo mi się podobała, polecam ;)

Isiak1989 | 2018-03-29
Przeczytana: 29 marca 2018

Przyznam szczerze, że o Pani Young dowiedziałam się dość niedawno a "Wszystko przed nami" jest moją pierwszą jej książką, jestem już jednak pewna, że nie ostatnią.
Historia Nory trafiła w sam środek mojego serca- jest to ten typ bohatera, którego uwielbiam od pierwszych przeczytanych stron, i za którego przez cały czas mocno trzymam kciuki- razem z nim płaczę, razem się śmieję i z zapartym tchem czekam na szczęśliwe zakończenie. I takie dostaję :)
Polecam- pozycja bardzo, bardzo dobra.