Zakazany mężczyzna

Okładka książki Zakazany mężczyzna Jodi Ellen Malpas
Okładka książki Zakazany mężczyzna
Jodi Ellen Malpas Wydawnictwo: Amber Seria: Bestsellery literatury erotycznej [Amber] literatura obyczajowa, romans
Bestsellery literatury erotycznej [Amber]
The Forbidden
Amber
2020-03-06
2018-02-28
2017-08-10

Toksyczny związek żona rozchwiana psychicznie uczepiona męża jak pasożyt żerujący na jego sumieniu. „Zakochanie się w niewłaściwej osobie w nieodpowiednim czasie. To się zdarza. Codziennie.”- tak jak napisała autorka we wstępie. Generalnie uznałabym takie zachowania za niemoralne i karygodne nic jednak nie jest czarno-białe. Książkę polecam do przemyślenia.
Wkurzają mnie tylko te durne okładki z półnagimi facetami, na które jak się patrzy to ma się wrażenie, że to będzie płytki erotyk.

Wkurzają mnie...

2056

Ta historia była bardzo niespokojna, z intensywną przejażdżką kolejką górską przez gamę emocji – zdrady, gniewu, pasji, współczucia i oczywiście miłości.

Rozterki "tej trzeciej" w obliczu spalającej jej namętności. Rozterki pensjonarskie. Ale na szczęście dobrze jest z iskrą.

Trochę zmęczyłam tę historię. Niestety główna bohaterka mnie do siebie nie przekonała, jej motywy i opowieści w pierwszej części książki to jakieś totalne dno. Zero konsekwencji. W drugiej zaczyna się trochę lepiej zachowywać ale nadal mam wrażenie, że zamiast mózgu ma piłkę od ping ponga... Także nie trafiła ta historia w mój gust.

Od czego zacząć...
Ta książka to jeden wielki dramat. Naiwna dziewczyna wierząca, że wszystko się ułoży i facet, który zdradza żonę, a swojej kochance obiecuje niestworzone rzeczy, które - oczywiście jak to przy zdradzie bywa - też są kłamstwem. Koniec końców wyżej wymieniony pantofel zostawia żonę dopiero, gdy ta prawie rozjeżdża mu kochankę, bo wcześniej nie umie się „biedak” zdecydować.
Kolejną rzeczą i wielkim minusem jest fakt, że cokolwiek by nie robiła Annie - tam pojawia się jej książę z bajki. W pracy, pod domem, w parku, wszędzie. Akcja jest tak przewidywalna, ze gdy czytamy o wypadzie ze znajomymi czy pracy to już wiemy kto się tam pojawi, niczym superbohater, który nie ma obowiązków i prywatnego życia i tylko czeka, żeby zjawić się u boku kochanki.
Fakt, żona Jacka jest straszna, ale to właśnie powinien być powód, żeby ją zostawił już dawno temu. Dlaczego tego nie zrobił? Przyzwyczajenie i lenistwo.
Sama przeżyłam podobną historie, bez happy endu, jak pewnie wiele innych kobiet i czytając tą książkę czułam się fatalnie, miałam ochotę przestać i już nigdy do niej nie wracać.
Dałam 2 gwiazdki jedynie za styl pisania. Zdecydowanie jej nie polecam, a już na pewno nie polecam jej kobietom, które doświadczyły zdrady.

Od czego zacząć...

Od samego początku bardzo wciągnęła mnie ta historia. Napięcie i emocje między głównymi bohaterami są mocno odczuwalne, co lubię ;) historia zakończona happy endem ale po drodze mocno zaskakuje. Polecam!

Annie i Jack. Przypadkowe spotkanie w barze przeradza się w niezapomnianą noc. Nie są w stanie się opanować, pożądanie nimi zawładnęło, choć żadne z nich nie jest typem człowieka, który korzysta z życia w ten sposób. Gdy spotykają się ponownie okazuje się, że Jack ma żonę. Nadużywającą alkoholu, niestabilną psychicznie, której nie darzy żadnym uczuciem od długiego czasu, jednak do tej pory nie znalazł w sobie odwagi by odejść z uwagi na jej groźby, poza tym i tak nie miał ku temu motywacji. Dopóki nie pojawiła się ona. Jeśli istnieją bratnie dusze, dwie połówki jabłka, ludzie dla siebie stworzeni, to właśnie tym są Jack i Annie. Autorka porusza tu bardzo trudny temat zdrady małżeńskiej. Idealnie opisuje emocje towarzyszące byciu tą drugą, ukrywającą się kochanką, która wykrada chwile z mężczyzną jej życia. Pokazuje też drugą stronę medalu, walkę ze sobą człowieka, który musi wybrać między swoim szczęściem, a poczuciem obowiązku wobec kobiety, której przysięgał, że jej nie opuści aż do śmierci. Wpleciono tu te zwyczajne wymówki jakimi karmione są kochanki, które zasiewają wątpliwości w czytelniku czy to aby na pewno się uda, czy Annie nie jest czasem dla Jacka jednak tylko formą rozrywki. Książka jest tak napisana, że nie sposób nie przeżywać wszystkich emocji z bohaterami. I choć poruszony temat jest niełatwy i budzi skrajne uczucia to jednak opowieść tu pokazana jest warta zapoznania się z nią. Tak samo jak prawdziwa miłość jest warta tego by o nią walczyć. Bo czasem po prostu trzeba być egoistą by na starość niczego nie żałować i odejść szczęśliwym.

Bardzo ciekawa historia, bardzo dobrze opisana, bardzo polecam!

Bardzo ciekawa historia, bardzo dobrze opisana, bardzo polecam!

7 pkt za język i poczucie humoru. Historię tej miłości dobrze się czyta, przewidująco co prawda, no ale co zrobić. Co do samego tematu... To larum między przyjaciółmi, że żonaty, że ło matko itd. Nie powinno się oceniać - nigdy. To są przecież decyzję dorosłych ludzi, to oni zmierzą się z konsekwencjami, inaczej nikt by się niczego w życiu nie nauczył. Tak, że ten... Gdyby nie ten element to może dałbym i więcej pkt.
Acha, i facet bardzo fajny.

Trochę bolał mnie brzuch z nerwów, bo tematyka delikatna i spodziewałam się kłopotów z żoną. Ale nie takiej kumulacji. Rozumiem, że autorka chciała pozytywnie przedstawić bohatera i pokazać, że nie wszystko jest czarno- białe. Mnie przekonała. Było emocjonalnie, częste zwroty akcji, czytało się bardzo dobrze.

• Romans