Angel - dziecko ulicy

Wydawnictwo: Świat Książki

Rozstanie rodziców, popijanie mamy, ciągłe oskarżenia i kłótnie... Szesnastoletnia Svenja, nie wytrzymuje domowej atmosfery i ucieka. Dołącza do gangu Wilczycy, a obdarzona niewinną anielską urodą i nazwana Angel, zostaje królową żebraków. światem, w którym teraz żyje, jest tyleż zafascynowana, co przerażona i brak jej poczucia bezpieczeństwa.

Ruthless_Woman | 2013-09-27

Bardzo spodobała mi się ta książka. Była bardzo realistyczna. Polecam gorąco :)

leseratte | 2014-05-03
Przeczytana: 2011 rok

Książkę po raz pierwszy przeczytałam, gdy miałam około 13. lat. Na początku byłam zachwycona, gdyż to była jedna z moich pierwszych przeczytanych do końca powieści. W pewien sposób utożsamiłam się z głowną bohaterką i co jakiś czas chętnie wracałam do tej książki. Niestety, gdy jestem coraz starsza - lektura nie wywiera na mnie żadnych emocji. Zawiera problemy, z którymi borykają się młodzi ludzie. Niestety na świecie jest kilka tysięcy/milionów/miliardów książek, które opisują to samo a są o wiele lepsze. Moim zdaniem książka nie nadaje się dla dorosłych tylko dla młodych czytelników poniżej 15. roku życia. Polecam na nudne popołudnia.

Justyna Antoniewicz | 2015-02-22
Przeczytana: 22 października 2014

Książka opowiada i 16-letniej Svenji która żyje na ulicy...Ciągłe kłótnie, rozstania rodziców i awantury bardzo źle wpłynęły na dziewczynę bez pomocy, miłości rodzicielskiej czuje się zagubiona, samotna.
W pewnej chwili nie może tego już znieść i wytrzymać ucieka z domu...przyłącza się do Gangu Wilczycy nazwę przyjmuje Angel.
Bardzo smutna, przejmująca..prawdziwa historia. Nie jestem zamknięta na inne gatunki literackie czytam młodzieżowe również. Wciągła mnie od pierwszej strony i poruszyła.

Domi | 2014-11-19
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Jak książka "Truskawkowe pola" mnie nie zachwyciła, tak "Angel- dziecko ulicy" zachwyciła. Była niezwykle prawdziwa, a bohaterowie nie byli papierowi. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że Angel będzie miała szansę na lepsze jutro, że nie będzie bezdomna. Jednak autorka zaskoczyła mnie zakończeniem. Myślę, że każdy powinien zapoznać się z treścią tej cudownej książki. Polecam!

WirtualnaKsiążka | 2014-01-03
Przeczytana: 2010 rok

Słyszeliście kiedyś o królowej Żebraków? Jeśli nie, to koniecznie musicie się zapoznać z historią Angel, która mimo wszystko do wesołych i przyjemnych nie należy.
W momencie, kiedy dziewczyna straciła niemalże wszystko, skazana była na "proszenie" o pomoc innych ludzi. Mało kiedy sytuacja bohaterki okazywała się być bezpieczna, a przecież każdy z nas chciałby mieć poczucie bezpieczeństwa i przynależności do kogoś/czegoś.
Publikacja nie jest zabawną książką. Dużo w niej smutku i opisów sytuacji, w których nikt z nas nie chciałaby się znaleźć.
Sposób opowiedzenia tej historii przez autorkę jest doskonałym i świetnym przykładem tego, że faktycznie można. Można dotrzeć do młodego Czytelnika i zmusić go do refleksji, zainteresować. Jest to współczesna lektura oddająca rzeczywisty "urok" opisanych sytuacji.
Czasami patrząc na to, jakie życie mają rówieśnicy Svenja'i, jej życie było wielkim wyzwaniem. Bohaterka znalazła się w sytuacji, w której ciężko jest znaleźć dobre rozwiązanie.
Ktoś...

Paulinkowa | 2014-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Książka opowiada o dziewczynie z rozwalonej rodziny.
Któregoś dnia ucieka z domu.
Zostaje okradziona w parku.
Pomaga jej Pankracy.
Zostaje przyjęta do gangu Wilczycy. ( Z lekkim trudem )
Zaprzyjaźniła się z Zadą i z Psycho a także z Mister O.

Svenjia musi jakoś zarabiać jak każdy z jej kolegów.
Zada proponuje żebranie.
Angel, ksywka Svenji.
Dlaczego taka nazwa.
Dlatego, że ma anielską twarz.
Cały gang ma dużo przed sobą przeszkód.
Co się może zdarzyć?
Bardzo dużo...
Polecam ~Paulina

DianaxD | 2011-01-21

Uwielbiam tą książkę. Przygody Angel są świetnie opisane. Chwilami czułam jak bym razem z bohaterką przeżywała te historie. Idealna książka dla młodzieży. Po prostu naprawdę warto ją przeczytać.

Coffie | 2011-07-13
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Jak to jest żyć na ulicy? Jak to jest być zdanym tylko na siebie? Czemu w dzisiejszych czasach uciekają nawet nastolatki? Dlaczego nikt nie uchroni młodzieży przed tym, co złe i dlaczego są zmuszeni do opuszczenia czterech kątów, w których się wychowali?

Głównie dlatego, ponieważ ktoś ma rodziców/matkę/ojca alkoholików, którzy wyżywają się na rodzinie, a gdy są trzeźwi, wszystkich tak nagle ignorują albo wręcz przeciwnie - ubóstwiają. Czy tylko dlatego? Mogą uciec, bo rodzice się kłócą, ojciec zdradza matkę, która w ogóle nic o tym nie wie albo po prostu chce poczuć... adrenalinę.

Svenja uciekła, gdyż matka piła i biła jednocześnie. Kontrolowała Svenję. Ojciec natomiast wyprowadził się od nich. Gdy już przekroczyła próg domu, zdawało się, że robi to po raz ostatni. Poszła do ojca. Okazało się jednak, że ma dziewczynę, która jest nawet ważniejsza od Svenji. I tak oto, kierując się negatywnymi emocjami, uciekła, jak najdalej od rodziców. Natrafiła na grupę Wilczycy, która...

Resistance | 2011-11-20

Książka ukazująca prawdę jak wygląda jedna z części naszego świata. Książka trochę szokuje i zarazem zaskakuje. Niezastąpiona jedna z nie wielu książek dla nastolatek bez żadnych głupich tekstów.

Czytałam ją jako nastolatka i polecałam każdej koleżance. Historia bohaterki niekiedy szokowała co tylko zachęcało do dalszego czytania. Dobra dla młodzieży.